Skocz do zawartości

Ogame


Gość Hell Shell

Polecane posty

no w przypadku RedWolfa to tak...ja mam obrone kilkanaście razy większą:

3k wr, 3,5k ldl, 500 cdl, 500 dj, 200 dg, 25 plazm, powłoki i 60 pr :] do tego trochę floty i top100 w badaniach :) ale już mi się powoli nudzi ogame, postanowiłem, że po zrobieniu gwiazdki kończę z grą - jako, że to jest ostatnia rzecz, ktorą można osiągnąć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 934
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

heh, tu sie nie zgodze...

najwieksze co mozna osiaganc- cos takiego przeciez nie istnieje ;]

chwilowe co mi sie udalo najwieksze osiagnac to kolesia rozwalic tak,ze z TOP 50 polecial poza TOP 100 (90miejsc) do tej pory nie wrocil (a akcje przeprowadzilem w sierpniu), koles mial nade mna przewagi jakies 200 k pkt ;]

ale zaufal bezgranicznie i sie nacial....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem otoz dzis nie moge wyslac do kumpla z sojuszu transporterow z surowcami (3dni temu jakos dalo rade wyslac ) a teraz wyskakuje jakis blad " Multialarm! Gracz nie może zostać napadnięty! " czy ktos wie co sie dzieje ??? to samo tyczy sie ataku jak i wysylaniu sond szpiegowskich !! caly czas te bledy ktorych wczesniej nie bylo !! jak ktos wie to niech odpowie dzieki narazie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Multialarm! Gracz nie może zostać napadnięty! "

tzn, że albo korzystacie z jednego kompa, bądź macie sieć i macie te same IP, a może on ci dał hasło do konta, a ty miałeś swoje i jego otwarte i prubowałeś coś wysłać. Jeżeli IP obu graczy są takie same system blokuje akcje.

Przypominam, że multikonta są zabronione na ogame :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chcesz już oszukiwać mająć dwa(bądź więcej) kont to można ukryć IP jakimś tam programem.

GO(tacy kolesie nadzorujący spokuj) jeżeli zobaczą, że jakieś konto było logowane ciągle z różnych IP ładnie to sprawdza i jak, np okaże się, że twój kumpel grał na twoim koncie na swoim kompie i gra sam osobiście na tym uni co ty to oba konta dostają baniaka :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam swoje 1 konto kumpel ma swoje 1 konto , ale jestesmy na uczelni i na pracowni kmputerowej (siec laczona mozna powiedziec lan) i oczywiscie nie udostepniamy sobie kont !!!! ,pytam bo wczesniej takiego czegos nie bylo podczas naszego posiedzenia na kompach na uczelni !! i w razie potrzby wysylalismy sobie surowce a teraz nie mozna !!

A ty Werty019 nie oskarzaj mnie bez podstaw , pytalem tylko czy cos admini zrobili z serwerami (bo to troche dla mnie dziwne bylo ze jestesmy w sojuszu i nie mozemy sie nawzajem wspomagac materialni i militarnie) , pod koniec tygodnia wracam do domu i tam zobaczymy czy dalej jest ten blad (bo tam ma kazdy inny ip niz na uczelni bo tu chyba jest wspolny )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi>> Ja cię absolutnie nie posądzam tylko stwierdzam możliwości jakie mogły by wyniknąć.

Jak już wspomniałem wyżej jeżeli 2konta(możliwe, że więcej jak inni graka na tych samych kompach na ogame) mają takie same IP to ja bym radził zgłosić to GO, że te i te konta są włączane na tych i tych IP, ale nawet po zgłoszeniu nie wolno wam przesyłać wam surowców między sobą.

Oczywiście z domu(inne IP) powinno dać rade wysłać surowce koledze, ale nie wiem jak wtym momencie będzie działać reguła zasiadani(konto loguje się z różnych IP).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z jednym gościem, ktory ma 3x więcej punktow odemnie. Ciągle mnie atakuje, nic nie zabiera, ale niszczy mi obronę. Chciałbym się mu odpłacić, ale mam 50 OW, a on 250, rakiet mam 18, a on 20 przeciwrakiet. W nocy nie ma floty na planecie. i ogulnie nie ma na niego haka. Nie mogę rozwinąć magazynu rakiet, bo zaraz, jak mam większą ilość surowcow wszyscy mne atakują, poza tym potrwało by to ze dwa dni, a nie chcę budować dodatkowych transporterow tylko po to by przenosiły surowkę z planety na planetę. Jeśli jednak udałoby mi się zrobić większą liczbę rakiet, to i tak zaraz jak je wyślę, on wyśle swoje.

Czy ktoś zna jakiś sposob na takich (mocniejszych) ludzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka wyjsc:

musisz znalezc silniejszego kolesia, ktory ma ksiezyc

dogadaj sie z kolesiem ktory jest duzo silniejszy od niego i przygotujcie akcje- kiedy on wysle flote, ty w odpowiednim momencie uciekniesz swoja flota z planety- kiedy jego flota zacznie wracac na jego planete, twoj koles robi skan ksiezycem planetki i go jedzie

rownie dobrze mozesz jednak wyprodukowac te d. transportery zeby przewozic surowke- jesli wyczaisz dobry system przewozenia, to masz szanse byc "nietykalny" (najwazniejsze, zeby surowcow nie bylo na planecie gdy ciebie przy kompie nie ma)

A co do obrony: wlasnie dlatego osobiscie jej nie produkuje. Obrona stanowi dla mnie zwykle wyrzucanie surowcow- nic obrona nie zdobede, obrona nie uciekne, a nie ma ona co bronic (bo surowcami zawsze zjezdzam z planet za pomoca floty), wiec jest niepotrzebna... przynajmniej dla mnie :D:D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w jakim sojuszu jest twój wróg powiedzmy, że jest w sojuszu X teraz zobacz zkim wojne ma sojusz X- ma wojne z sojuszem Y. Teraz szukasz w pobliżu dobrego kolesia z sojuszu Y i najpierw ładnie musisz do niego zagadać(jeżeli będziesz hamski- zjedzie cię) najlepiej poproś go o numer gg. Powiedz mu o problemie. Jeżeli pujdzie dobrze będziesz miał spokuj.

Jeżeli ten sposób nie odpowiada Ci to robisz to co pisałeś. Transport surowców DT. Co do magazynu rakiet to lepiej mu ich nie wysyłaj, bo to może go nieźle wkurzyć i wtedy będziesz miał nie miło.

Jeżeli on ma 250OW to ok 1k lekkich laserowych go zatrzyma.

Co do obrony to ja mam obronie nie dużą(zatrzyma gdzieś 250- 350OW) po co? po to, żeby do mnie byle lolek nie wleciał kilkonastoma OW i DT. Każdą obrone da się zniszczyć, ale moja obrona to nie jest żaden bunkier więc nikogo nie kusi, ale jest wystarczająca by odechciało sie ataku :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muflon> chyba będę musiał zrobić tak jak powiedziałeś na początku, tylko że nie chcę ciągle zasłaniać się mocniejszymi. Mam znajomych w top 200, ale wolałbym wreszcie coś załatwić samemu.

Werty> robiłem już coś takiego.

Raz jak miałem problem, z jednym gościem, sprawdziłem z kim jego sojusz ma wojnę, i najbliższemu z jego przeciwnikow zaproponowałem pomoc rakietową. Poleciało na gościa 11 moich i chyba 19 (już) kolegi, zniszczyły mu całą obronę parę minut przed tym jak flota dotarła do jego planety. Wysłałem wcześniej swoje recyklery i zebrałem sporo zlomu, a kolega jeszcze mi podesłał umowione 30% surowki :twisted: od tej pory nie mam z gościem problemow, ale się odgrażał.

Tyle że kolega teraz ma urlop, a inni znajomi, nie mają planet wystarzczająco blisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam chętnych do gry w brazylijską wersję oGame www.ogame.com.br jeśli ktoś się zdecyduje to sojusz WOJSKO POLSKIE /tag WP/ jeśli ktoś zna zakładki polskiego oGame to da się grać bez znajomosci portugalskiego, dodam że jest to trzecie uni i brazylijczycy dopiero raczkują w swiecie oGame, dlatego dostanie się do top 100 nie jest tam problemem...

PS: Przyjmiemy wszystkich polaków, ale proszę pisać że jesteście z forum...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh kurde wczoraj wieczorem jakis typ mnie tez zaatakowal i niezle mi surowcow skosil ktore zbieralem przez prawie tydzien (zbieralem na 4level napedu nadpszestrzennego) ten mnie najechal flota 200 statkow , jak pamietam to 70 lekkich mysliwcow ,50 ciezkich ,20 krazownikow i 10 OW no i offcourse 10 duzych transporterow , zabral mi duza sume bo 100tys metalu ,90tys krychy i 20tys deuteru ! , jak to mnie wk...a ze nie mam dostepu do neta calyczas to bym uciekl z surowcami ale cala flota byla na misji , ale jest dobrze bo zagadalem do takiego goscia dobry gracz i oferowal mi pomoc (on sobie troche pofarmuje go )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cchecie bezproblemowo zebrać sporą ilość surówki to opracowałem pewien sposób. Trzeba sobie surowce rozłożyć po plantetach. Ja w ten sposób zbierałem na 12lvl technologji energetycznej (bodajże 800k deutru, z resztą nie było problemów)

Na każdą z planet rozłożeyłem sobie po około 200k deutru i w dzień kiedy planowałem zacząć badanie zwiozłem to wszystko na główną planetę. Taki sposób ma swoje zalety, nie kusimy ludzi sporą ilością surowcó w jednym miejscu, a jeśli już nas zaatakują to nie tracimy wszystkiego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam mala kolonie 44 pola ktore juz zabudowalem :/ , a poblizu niema nic wolnego :( wiec nie ma jak surwowac surowcow no a podczas wczorajszego ataku (i mojej nieobecnosci z braku neta ) stracilem flote :/ i teraz musze ladowac w odbudowe obrony i zbudowanie recyklerow i inncyh statkow (chociaz najpierw chce zbudowac kopalnie na 18 gora 20 level ) zeby bylo szybsze wydobycie na godzinke poczym moge jeszcze wiecej obrony rzucic i dojsc do technologi plazmowej i wyrzutnie plazmy i dziala gausa beda w budownie :)

Ja mam takie pytanie otoz zauwazylem ze wydobycie surowcow jak metal czy deuter ma tez wplyw temeratura na planecie :/ , jak jest temperatura na plusie powiedzmy 65 stopni to szybciej i wiecej bedzie metalu , jak planeta jest zimna i jest te -50 stopni to szybciej i w wiekszych ilosciach wydobywa sie deuter (troche to malofer bo typ nie wybiera jaka chce miec planetke :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 pola>> to bardzo zły błąd. Kiedy jeszcze raczkowałem w świecie ogame zakładałem kolonie i też miałem takie ok 40- 80 pól. Zrobiłem znimi porządek usuwając je. Jak się zwolniło miejsce założyłem kolonie 100pól- zabudowałem ją w mniej niż tydzień;P

Temperatuta>> Metal i kryształ nie ma wpływu na temperature na danej planecie, ale deuter tak! Jeżeli planeta ma temperature na plusie to deuter będzie się wolniej wydobywać, jeżeli będzie zimna to deuter wydobywa się szybciej.

BTW. wiem, że już wcześniej niektórzy przedstawiali gdzie grają, ale ja powiem teraz. Gram na u2 i u32 czasami zaglądam na u24 i u23(ale już nie mam wielkiego zapędu tam grać;/) Jak ktoś z was gra na u2 i u32 to walcie do mnie na gg:P (2560152)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe tak sie akurat sklada ze ja tez gram na U2 i moi kumple tez :) dopiero raczkujemy z ogame , jakis miesiac dopiero gramy wiec narazie planety slabe i jakos tak wolno idzie :/ surowcow wiecznie malo lub sa ale cie okradna pod nieobecnosc ;/ ehhh

a jak zrobic aby byla wieksza ilosc pol na koloni ??? (nie mowie o terraformerach)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość koloni>> Tego sie nie da przewidzieć. Jeżeli chcesz mieć naprawde dobrą kolonie to wysyłasz kolonizatora na daną pozycje i jak będzie gdzieś ok 200pól to zostawiasz jeżeli nie to usuwasz i kolonizujesz gdzieś indziej i tak do bulu(wkońcu ci się uda znaleźć tą odpowiednią planete;)).

Przypomne, że największe planety są na pozycjach 4-12, a te najbardziej wielkie na 4-5. W 1gali wątpie byś znalazł jakieś wolne 4-5, ale np w 5gali oczywiście ;)

BTW. Jaki masz nick na u2? Moge jednorazowe drobnie wspomóc(a najlepiej jak zagadasz do mnie na gg(2560152) nie będziemy zaśmiecać forum :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da sie, wszystko jest dzielem przypadku... Jesli za pierwszym razem nie uda ci sie osiagnac dobrej liczby pol- kasujesz planete i po czasie jak zniknie pas asteroid probujesz ponownie, az do skutku...

osobiscie zapraszam do gry na uni 4, sojusz Galaxy przyjmuje chwilowo (czasowe i ilosciowe ograniczenia) kazdego gracza, oferujac pomoc jedynie w zamian za wiernosc sojuszowi.... Jakby ktos sie skusil- szukac gracza Mufloniastego ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam takie stare uni, to nie jest dobry pomysł. Trudno dostać się w nich do TOP. Lepiej zaczynać na jakimś młodym (ale nie za młodym) uni, na przykład 26 :D Na tych 20-30 można spokojnie grać, bez obawy że ktoś zniszczy twoje 1000 ow. 3000 niszczycielami, Można też łatwo sobie znaleźć jakieś farmy, i jest wielu nieaktywnych żywicieli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cchecie bezproblemowo zebrać sporą ilość surówki to opracowałem pewien sposób. Trzeba sobie surowce rozłożyć po plantetach. Ja w ten sposób zbierałem na 12lvl technologji energetycznej(...)

Gdy ktos nie ma moon'a jest to dobry pomysl. Mozna tez przykladowo na noc robic jakies badanie lub budynek i rano anulowac. Surowka do nas wraca i nikt przez noc nawet jej nie widzi.

Jeśli ktoś ma moon'a to można po prostu robić fs'y z surowcami....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma moon'a to można po prostu robić fs'y z surowcami....

A co jak ktoś nie ma moona to nie może robić:>? Jeżeli dokładnie ustawisz czas i odległoś i wysyłasz flote z misją stacjonuj tak, żeby jeszcze leciała ok 30min jak ty siadasz przed kompa to nie ma prawie nikt prawa cię zezłomować.

Moon jest dobry do FS, że jak wysyłasz flote z moona na PZ to nie da się jej złapać na falange.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...