Skocz do zawartości

Ogame


Gość Hell Shell

Polecane posty

  • Odpowiedzi 934
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

witam mam pytanko czy ktos z was ma KSIAZYC ?? ja dopiero zaczolem grac w ogame (i jakis natarczywy gosciu mnie atakuje do tego wulgarny) i wczoraj podczas walki ktora skonczyla sie dziwnym REMISEM ? nic gosciu nie przejol ale kolo mojej planetki z 80.000 metalu i 75.000 krychy latalo (ktore pozbieralem sobie) i w raporcie wojennym dostrzeglem ze szansa na powstanie ksiezyca wynosi 1% ale co konkretnie daje ksiezyc ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Księżyc to ważna rzecz w OGame :) Gdy powstanie, można tam stacjonować flotę, oprócz tego falangą czujników możesz sprawdzać ruchy flot, co jest niezmiernie przydatne przy łapaniu graczy na "falę" :) - 1 czy 2 sec do jego dolocie na planete. Z księżyca można robić bezpieczne fleet-savy, głównie z moona na pz - wtedy flota jest nie do złapania. Jednak moona dostać ciężko - max szansa na jego powstanie to 20%, na co musi być w bitwie min 2 mln złomu, jednak moona można dostać już nawet przy 1% - czyli 100k złomu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon to żeczywiście bardzo fajna sprawa. Ja mam jak narazie jeden i to powstały z właśnie 1%. Będe musiał się dogadać z kimś żeby mi ten księżyc rozwalił, bo taki mały księżyc do niczego się nie nadaje. Co do szans na powstanie księżyca to sprawa ma się nieco inaczej. Maksymalna szansa jest nieograniczona, sam widziałem raporty z szansą na księżyc wynoszącą ponad 500%, jest tylko pewien pułap po osiągnięcu którego księżyc powstanie. Zależy to od zaawansowania uniwersum. Dla przykłady na 33uni jest to 5% a na pierwszsym, na którym ja gram, ponad 200%.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe! A ja mam dwa moony, ponad 8500 km wielkość :P

I to przy dwóch najważniejszych planetach :) I przyznaję, z moona sto razy lepiej FS'y robić. Falanga to się na początek wydawała bezużyteczna, ale teraz widzę, że i ona się przydaje :) Ja gram na 21 Uni i nie wiem, jaki jest ten pułap, ale rzadko nawet u Top 100 widzę większe, niż 8000, więc chyba jednak dużo większych sie nie da :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a ja nie sądze, że moon powstaje częściej jeśli uni jest młodsze. To po prostu loteria - uda się lub nie. Ja mam jednego średniego moona i nie wyobrażam sobie bez niego grania ;) Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia i dlatego planuję zrobić sobie kolejnego... W końcu daje to jakąś nietykalność, jeśli potrafisz w to grać ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem kiedyś w Ogame, ale po jakimś miesiącu mi się znudziło... Miałem już tyle rzeczy, żę gra mogła mnie niczym zaskoczyć. Przerzuciłem się na ciekawsze i bardziej rozbudowane XWars. I to dzięki Forum Actionum. :) Polecam na przyszłość powyższą grę- a także Space Pioneers zwaną przez niektórych następczynią Ogame (odziedziczyłem dziś podpakowane konto, hehe :) ).

Co rozumiesz przez zaawansowanie uniwersum? Z tego co wiem, to uni różnią się jedynie graczami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie adres admina serwisu ogame ??? jak tak po podajcie bo mam wulgarnego natreta w ukladzie i ciagle mnie najezdza !! a jest podpakowany w obronie i militarnie wiec szans narazie nie mam , ale bluzga gosc bez powoduy a to jak czytalem lamie regulamin i mozna dostac bana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostajesz od kogoś wiadomość to pod niom jest guziczek poskarż się.Wiesz już co masz zrobić.

W ciągu 24 h nie można dokonać więcej niż 2 ataki na planetę.Wyjątek fale odstęp między kolejnymi atakami nie może przekroczyć 30 min; robienie Pz sondami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres admina - musisz w tym oknie, gdzie się logujesz, wejść w zakładkę TEAM. Są tam wypisani wszyscy admini, GO i kogo tam jeszcze chcesz

Najazdy- możesz się poskarżyć mailem, ew. jeżeli gościu pisze do ciebie, to pod wiadomościa od niego masz. Tyle, że jezeli nie został złamany regulamin (a watpię, by został), to obejdziesz się smakiem - nic mu nie zrobią admini. Lepiej powiedz, kto cię jedzie, jak będę miał dość czasu i floty, to spróbuję ci pomóc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednego goscia na dzien mozna przeprowadzić 81 ataków :D juz mówie jak otóż atak 3 falowy jest liczony jako 1 atak:) a takich mozna zrobić 3 w przeciagu jednej doby na jedna planete :P a jak gości ma 9 planet to można wszystkie tak sfarmić. Moon ma jeszcze jedna wielka zalete ale pod warunkiem ze masz 2 mozna zbudowac na nim teleporter który może przesłać twoją flote z 1 gali do 9 w sekunde :) i bez zadnych kosztów. łatwo można tak uciekać przed wrogami będz gdy zbliża sie jakiś delikwent do twojej planety zaraz przed jego przylotem przyslac swoja flote:D.

Gram na uni 29 od 16 pazdziernika :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh no ja gram na uni2 od 30 listopdada :D czyli sam poczatek i poprsotu mnie zaczelo w...c ze nie zdazyzylem sie tak rozwianc zeby miec floty 50-80 statkow bo narazie inwestuje w badania,gospodarke i rozwijanie technologi a tu gosciu najezdza bez przyczyn flotami 40-50 statkow i po pierwszym ataku (oczywiscie wygral bo mialem slaba obrone jak na poczatkuajcego offcourse) napisal mi wiadomosc "i co jest debilu" a z regulaminu wyczytalem ze tak nie mozna poczynac ...wczoraj przed sylwestrem tez poscil na mnie flote 49 statkow , ale wyslalem w przestrzen moja cala flote z transporterami i surowcami i byl juz 2 z rzedu remis (bez rozstrzygniecia) tylko jakies 30.000 metalu i krychy zostawil mi przy planecie (fakt stracilem 5 wyrzutni rakiet, 3 lekkie laserki i 1 ciezki) ale jednak sa to jakies koszty :/ odbudowy (dzis kumpel najechal jego planete i ten mu cala flote rozwalil i teraz lata tam troche zlomu choc juz leci tam kilka moich recyklerow i mam nadzieje ze sie uda odzyskac z 50% to oddam to kumplowi za straty w wojsku (a jest tego tam z 60tys metalu i 30tys krychy) po walce gosc napisal ze jest pokojowo do mnie nastawiony i ze nie chcial mnie atakowac (oczywiscie tak kumplowi napisal ) poczekamy zobaczymy

wlasnie ksiezyc to kiedy powstaje ?? zaraz po walce moze powstac (natychmiast) czy jakis czas trzba czekac aby sie pokazal z tego zlomu co tam lata na polu zniszczen ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naszczescie gosc jeszce nie ma okretow wojennych :) , a inni silnijsi gracze narazie nie moga mnie atakowac (bo jestem slabszy i jest tam jakas ochrona czy cos takiego) , nom wyrzutni plazmy ci brakowalo :) a to najlepsza bron jest efensywna w tutorialu pisali ze plazma jest nawet skuteczna przeciwko gwiezdzie smierci wiec przeciwko takim okrecikom to pryszcz powinien byc (ehh tylko trzeba miec z 40 tych dzialek :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol że jeszcze nie zauważyłem tego tematu.

Gram w Ogame jakieś 3 tygodnie i mam 8750 punktw. Wiem że to trochę mało, ale na sylwestra zamiast wziąć urlop posłałem swoją flotę na 78h lot i przez śnieg na drogach, spoźniłem się 1h (dosłownie), i straciłem wszystkie statki :( (3% szans na księżyc), o farmieniu na mnie przez te 4 dni nie wspomnę.

Mam 5 koloni, większość w 3 glalaktyce, ale też jeden bunkier w 1.

Jak dotąd udało mi się zakolegować z jednym gościem, wciągnąć 2 i zadrzeć z jakimiś 15 (w tym 3 z top 200 :D ).

Mam małe i dość dziwne pytanko... Jak nazywacie swoje planety? To znaczy macie jakiś system, nazywacie jak z GW albo ST, czy wymyślacie sami?

Mam pytanko co daje budowa labolatorium na innych planetach.I tak nie mogę prowadzić kilku badań na raz.

Kompletnie nic a badania można prowadzić tylko na jedneej planecie naraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po ulepszemniu MSBN można rozwijać badania na wielu planetach jednocześnie ;)

Np przy 1 lvl możesz na 2 labolatoriach jednocześnie, z tym, że muszą one być na takim samym levelu.

Każdy poziom dodaje kolejne lab ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ksiezyc to kiedy powstaje ?? zaraz po walce moze powstac (natychmiast) czy jakis czas trzba czekac aby sie pokazal z tego zlomu co tam lata na polu zniszczen ??

Księżyc robi się natychmiast, wiem, bo mam juz dwa i to spore :)

ale na sylwestra zamiast wziąć urlop posłałem swoją flotę na 78h lot i przez śnieg na drogach, spoźniłem się 1h (dosłownie), i straciłem wszystkie statki (3% szans na księżyc), o farmieniu na mnie przez te 4 dni nie wspomnę.

Wiesz, gosc mógł cię mieć na oku już wcześniej i wziął cię z falangi :( Powinieneś w takiej sytuacji dzielić flote na 3 i robić jednocześnie 3 FS'y, tak żeby ciężko było zniszczyc wszystkie na raz, wtedy falanga też niewiele da, chyba że gościu też zrobi 3 ataki, ale musiałby sięnieźle uwziąć.

A potem zaopatrzysz się w księżyc, którego ie można falangować i będziesz mógł spac spokojnie, bo goście rzadziej w ogóle się za moona biorą. Niektórzy nawet nie wiedza jak go przeskanować :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom wyrzutni plazmy ci brakowalo :) a to najlepsza bron jest efensywna w tutorialu pisali ze plazma jest nawet skuteczna przeciwko gwiezdzie smierci wiec przeciwko takim okrecikom to pryszcz powinien byc (ehh tylko trzeba miec z 40 tych dzialek :) )

plazmy są beznadziejne jeśli chodzi o opłacalność...jedna kosztuje 50k m/50k k/30k d :/ ja mam na zbyciu bardzo dużo deuteru, a brakuje mi kryształu no i i tak nie mogę budować plazm...mam 30 plazm i więcej nie zamierzam robić, już lepiej gaussy albo wyrzutnie rakiet :]

Jack: chyba wszyscy lepsi gracze wiedzą jak przeskanować księżyc, więc na to nie licz :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arsen: gratki, tez mam podobny staz na ogame tylko ze uni 4

co do skutecznosci plazm: sa one rzeczywiscie nieoplacalne w stosunku cena/skutecznosc, lecz sa wystarczajaco skuteczne na pewnych "naiwnych ludzi", ktorzy na zerowych tech. bojowych i obronnych probuja napadac (pojeciec "zerowych" rozumiem jako niewiele rozniacym sie od twojego poziomu), gdyz nawet przy tysiacach napadjacych OW, 3 plazmy moga sie pozbyc przynajmniej 1 OW... A przy tym gdy napad agresora kilkukrotnie bedzie zerowy, to szybko sie on znudzi nalotami...

osobiscie uwazam, ze cala obrona jest o kant d.... rozbij .... zreszta powyzszy przypadek RedWolfa moze to potwierdzic...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...