Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hell Shell

Ogame

Polecane posty

Dopisuję się do sojuszu na uni 32 :) Mam tylko nadzieję że dam radę się zarejestrować :D (z moim netem ostatnio nie za dobrze...) Żeby nie było tak, że wchodzę o 12:15 a tu na uni 32 nie da rady kliknąć bo zapełnione :P

Tylko nie wiem czy mi się będzie chciało robić wszystko od nowa... I fczy dam radę z dwoma kontami...

Ale spróbujem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się to najlepszym pomysłem. Po pierwsze na kolonizatory trzeba będzie poczekać. I to sporo. Po drugie na spore odległości transport jest dośc nieopłacalny. No i po trzecie z reguły najlepiej rozwinięta jest matka, więc jedna matka i skupisko koloni wokół niej wydaje mi się średnim pomysłem. Zwłaszcza, że Uni 32 może wejśc od razu z możliwością wspólnych ataków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie grałeś na Uni 1, co? :) No własnie. Łączenie flot nie daje możliwości zrobienia sobie z kogoś bazy wypadowej. Owszem, Twoje okręty mogą stacjonować na orbicie sojusznika, ale jedyny rozkaz jaki im wtedy możesz wydać to zawracaj - nie ma opcji posłania ich dalej. A wspólny atak ma jakiś sens tylko wtedy, kiedy będzie przeprowadzony w miarę szybko - a jak ludzie są rozrzuceni, to Ci co mają najdalej do celu polecą z pół dnia - wtedy zaś cel na pewno zdąrzy się zalogować, spakuje surowce i wyfrunie.

EDIT

Po wielu próbach i trudach udało mi się wreszcie zarejestrować ok godziny 13.40, także juz jestem w plecy, ale whatever;]

Moje współrzędne to 1:459:9, tag sojuszu to GalB a sama nazwa to Galactic Buthcers. Jak ktoś będzie składał podanie, to niech zaznaczy że jest z forum i poda ksywkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff u mnie leci wielka rozbudowa jak na razie ochrona mojej planety matki trochę środków pochłoneła.Teraz zaczołem rozwuj koloni są niewielkie 50 i 70.Ale co tam będą generować jakieś 6k metalu i ok 4k kryształu na godzine karzda :).Obecnie mam 8349 pk i Miejsce 2071.No jakos to leci.Ktoś tu coś mówił o sojuszu??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Wolf malutkie te kolonie moja rada na jednej wydobywaj kryształ a na drugiej metal tak ci sie bardziej opłaci a w przyszłości nie rozbudowywuj planet ponizej 200 pól

Grałem w Ogame pół roku teraz gram w taka gierke

Kliknij

To takie Ogame ale moim zdaniem ciekawsze a na pewno jest troche wiecej możliwości, wiecej budynków, Statków, naprawde warto spróbować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRO - jam się zarejestrował... Choć nie wiem czy mi się chce grać od nowa :P Z drugiej strony zaś kusząca jest opcja łatwiejszego znalezienia się w czołówce. Z trzeciej zaś strony ^^ zdenerwowałem się mocno, bo w dniu otwarcia chyba 4 razy się rejestrowałem (najpierw błędy na całym uni, potem nagle konto mi znikało, znowu błędy, konto znika, itd.) Kolejnego dnia uni było już pełne, a konto zniknięte :| Tak więc dopiero dziś się rejestrnąłem, ale do sojuszu przystepuję czem prędzej :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w OGame grałem do czasu kiedy pewin ziom mnie porządnie zlał.

Miałem około 10000 punktów i spokojnie zbierałem na technologię komputerową na poziomie 10. pewnego razu napadł mnie pewien gostek ksywka : Bayamus i zarąbał mi surowce. Sytuacja ta się powtarzała, więc się

zdenerwowałem i zacząłem zbierać bardzo uważnie. Robiłem bardzo częste fleet save'y itd. pewnego razu zrobiiłem fleet save'a o 2,5 godz za krótkiego... to bolało. I tak skończyłem z Ogamem :)

PS. według moich kolegów znacznie lepsze jest Galaxy Wars

PS2. Grałem na Uni 13

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff u mnie leci wielka rozbudowa jak na razie ochrona mojej planety matki trochę środków pochłoneła.Teraz zaczołem rozwuj koloni są niewielkie 50 i 70.Ale co tam będą generować jakieś 6k metalu i ok 4k kryształu na godzine karzda :).Obecnie mam 8349 pk i Miejsce 2071.No jakos to leci.Ktoś tu coś mówił o sojuszu??

ortografia, chłopie, ortografia!! poza tym nie wydaje mi się, żeby kolonie mogły robić tyle surowki na godzinę, bo u mnie na GŁOWNEJ planecie produkcja jest taka: 7111 3591 1560 (M/K/D)...a mam 110k pkt :]

Chosen: Galaxy wars to z tego co wiem klon ogame :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tam będą generować jakieś 6k metalu i ok 4k kryształu na godzine karzda.

Jak je rozbuduje na 25 poziom każda :D.W sumie nie sprawdzałem czy tak będzie ale ok tyle wyciągnę.

A przyszła zabudowa mojej planetki z 57 polami to 25 kop m 25 kop kryszt 4 stocznia i 2 fab robotów i 1 deuter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RedWolf - nie sądzę żebyś mógł tak zagospodaorwać plantekę :P Czemu? Otóż:

25

+

25

+

4

+

2

=

56

Ty masz planetę z 57 polami? Więc na to jedno jedyne chcesz poświęcić elektrownię słoneczną? No chyba że dookoła planety będziesz miał powłokę z satelitek :P

PS. Jak się robi tego [piiiip] FleetSave?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze nie krytykowaz satelit slonecznych. Zaczalem je budowac i musze przyznac, ze sa wydatkiem bardzo oplacalnym, jesli oczywiscie umiejetnie dba sie o ich zdrowie fizyczne :wink:

Co do tej rozbudowy to mija sie z celem, ty wiesz ile kosztuje kopalnia krysztalu na 25 poziomie? I Ile sie buduje? Szybciej znajdziesz planete 250 pol niz zabudujesz te 57 polową planetke zgodnie ze swoim planem. Moja rada jest taka, znajdz planete z wieksza iloscia pol i te zabuduj.

Co do FSów (FleetSafe) to najprosciej mowiac wziecie wszystkich twoich statkow i surowki i wyslanie jej z jakas misja (najlepiej "zbieraj") na czas kiedy jestes nieobecny przy kompie np. idziesz spac, lub idziesz do szkoly. Generalnie z FSem to tak jak z falanga czujnikow, im skuteczniej to robisz tym dluzej masz flote. Jesli chcesz cos dokladnie wiedziec to sluze rada:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FS moim zdaniem lepiej robic z misj? stecjonuj je?li tak? flotke z misj? stacjonuj sie zawruci to jest ona niewidoczna dla falangi a satelitki soą moim zdaniem do kitu jak ktoś cie pojedzie to ci je zezłomuje a elektrowni nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam FS nie robię i flotę mam już od 2 miesięcy :)

Red: kopalnia metalu na 25 kosztuje Metal:1.010.046 Kryształ:252.511, a kryształu na 23 Metal:1.485.528 Kryształ:742.764....

więc nie ma takiej opcji, żebyś tyle uzbierał na kolonii, bo wlicz sobie jeszcze magazyny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez na razie FS'ów nie robie, z resztą mam zbyt mała flote, żeby opłacało się robić FS(200 OW i 500LM)

Co do satelit to zależy do czego chce się jes stosować, jeśli tyko do produkcji energji na bierzące wydatki to koło setki powinno wystarczyć. W razie napadu taka ilosć łatwo jest odbudować. Jeśli zaś do GŚ to jeśli ktoś się na nie połakomi to w tedy gdy będą w liczbie paru tysięcy, a z tego może ładny księżyc powstać. Tak jest w moim przypadku, więc budowanie sateli w każdej sytuacji mi się opłaci

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla kogo jest malo dlatego malo :wink:

jak dla mnie 200 OW to duzo i z checia zezlomuje gracza ktory nie robi FSów taka flotką.

Jest pewien poziom elektrowni slonecznej (bodazje 24 lub 25) po przekroczeniu ktorego staje sie ten budynek nieoplacalny w porownaniu do satelit slonecznych. Zauwazcie, ze cena elektrowni wzrasta o 1,5X (wzrost ceny o 50%) a sama moc zwieksza sie o jakies 20% na poziom. Znaczy to, ze im wyzszy poziom elektrowni tym cena jednostki energetycznej jest wyzsza. Tymczasem cena energi pozyskanej z satelit slonecznych jest stala. Ilekolwiek bys nie mial satelit to kosztuja one tyle samo i daja tyle samo mocy per sztuka.

Gam na Ogame'ie od czterech dni i poszukuje sojuszu na uni 32

Browar zalozyl forumowy sojusz TAG: GalB na 32 uni

chlas-->

istotnie masz racje, ale skad wiesz, ze cie ktos falanga przeskanowal?

Nikt nie wie, ze zostal zfalangowany az do czasu kiedy zobaczy wroga flote ktora przyleci na twoja planete 2 sekundy po twojej flocie:P

Ja nie robie FSów mimo ze na 25 uni jestem w TOP 200 poniewaz wykupilem sobie polise na zycie w postaci bunkra :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isildur - zapraszam do mojego sojuszu. Tag: GalB, nazwa: Galactic Butchers.

Satelity wcale nie są tak wydajne - znacznie lepsze efekty uzyskuje się budując elektrownie, które są niezniszczalne. Bo flotę sobie można zasejwować, ale satelit już nie;] Dlatego nie można na nich polegać jako na producentach energii na potrzeby planety, bo po jednym ataku cała produkcja staje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie 200 OW to duzo i z checia zezlomuje gracza ktory nie robi FSów taka flotką.

Flota może znowu aż taka mała nie jest, ale do większych złomowań się nie nadaje, zwłaszcza, że posiadam tylko 4 recyklery więc za dużo debrisu nie zbiore. Trzymam ją tylko dla tego, że nasz sojusz, a więc także mnie, pakty militarne więc trzeba mieć czym pomóc w razie czego. Poza tym jest jeszcze jeden powód, dla którego nie robie FS. Całkiem mocny bunkier :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sejw floty to jest jak ją wyśloę gdzieś w kosmos.A ona się przelici tam i z powrotem?Radziłem tak ewakułować surowce bratu.Na kilka minut przed atakiem ładuje się wszystko na transportery i śle w przestrzeń.Po ataku wydaje się rozkaz zawróć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee..fs to co innego..to nie jest ucieczka bezpośrednio przed atakiem (tzn też jest, ale nie o tym mowimy :) ) a wywalenie floty w kosmos, jak wiesz, że nie będzie Cię w necie dłużej niż np. 12 godzin..chociaż tak jak pisałem wcześniej - lepiej zainwestować w bunkier, niż się bawić w te głupie fs :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...