Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hell Shell

Ogame

Polecane posty

Cel jest wybierany losowo. Nie ma czegoś takiego, że wróg celuje najpierw w satelity (a szkod,a powinna być opcja obierania priorytetowego celu, tak samo jak opcja wskazywania jaki towar ma być w pierwszej kolejności ładowany na transportery w razie zwycięztwa). Conajwyżej może to wynikac z faktu, ze one potrzebują tylko jednego trafienia aby ulec zniszczeniu.

A satelity słoneczne do pewnego poziomu elektorwni słonecznej nie są zbyt opłacalne... a potem tez trzeba na nie uważać i mieć odpowiednio dużo obrony.

Wie ktoś może kiedy ma powstać jakies nowe Uni?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to rozpoczne dyskusje 8)

A propos GŚ, to jedynym problemem jest tutaj technologia grawitronowa. A wiec, jakie macie sposoby na zbudowanie powiedzmy 8000 satelit slonecznych (lub na zbudowanie 12000, bo mam matke na 6 i tutaj tyle ich potrzeba) tak aby:

a) nikt nie sfarmil tych 16c kryształu (lub jak u mnie 24c), ktore trzeba zgromadzic na satelity

B) przez te kila dni ciaglego ich budowania ( w moim wypadku to przy nanitach na drugim to bedzie jakies 9 dni :!: :!: :!: nonstop budowania satelit) nikt ich do tego czasu nie zniszczyl, bo na "szczescie", ze przez 9 dni nikt mnie nawet raz nie zeskanuje to ja nawet nie licze. (12k satelit to lakomy kasek :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba tylko jeden sposób na zgormadzenie takiej ilość. Zbudowac tyle obrony, żeby atak, nawet w przypadku wygranej i zebrania debrisu z całych satelit po prostu się nie opłacał. Nie wydaje mi się, żeby ktoś zaryzykował strate 2000OW (mniej wiecej z taka ilością poradzi sobie moja obrona) a razem z tym koło 200 - 250k punktów po to by zgranąć debris z satelit. Sam teraz przymierzam się do zbudowania GŚ

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gram od niedawna w Ogame i mam małe pytanko :) Czy jest jakaś, że tak powiem strefa ochronna dla nowych graczy, żeby od razu nie zostać najechanym przez jakichś mocarzy :? :D

Istnieje coś takiego jak n00b protection. Działa to w ten sposób, że póki nie osiągniesz 5000 pkt. to nie mogą cię atakowac osoby mające 5x więcej punktów niż ty. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mozna, praktycznie tylko na uni.de i na pierwszym naszym uni. Reszta uni mosi sie smakiem poki co obejsc.

Mowie tutaj oczywiscie o budynku sluzacym do stacjonowania obcych flot na innych niz swoja planetach. Poinformuje kiedy na u25 bedzie mozna to wreszcie postawic.

Jest chyba tylko jeden sposób na zgormadzenie takiej ilość. Zbudowac tyle obrony, żeby atak, nawet w przypadku wygranej i zebrania debrisu z całych satelit po prostu się nie opłacał. Nie wydaje mi się, żeby ktoś zaryzykował strate 2000OW (mniej wiecej z taka ilością poradzi sobie moja obrona) a razem z tym koło 200 - 250k punktów po to by zgranąć debris z satelit. Sam teraz przymierzam się do zbudowania GŚ

hmm,

na forum znalazl sie taki absztyfikant ktory mowi, ze nalezy zgromadzic surowke, zapodac 4 czy 5 dniowa produkcje, ale najpierw najechac jakiegos kolesia 4 razy w ciagu doby i zglosic to GO, ktory da ci tygodniowego bana z urlopem. Swoja droga nie wiedzialem, ze fabryki produkuja podczas bana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minusowa energia powoduje, ze ci produkcja spada wiec wybuduj elektrownie i klopot z glowy.

Kiedy obierasz sobie za cel wroga planete to musisz wpisac jej dokladne koordynaty czyli galaktyke, uklad i planete, robisz to w specjalnym miejscu. Wybierasz okno floty, zaznaczasz rodzaj i ilosc jednostek ktorymi chcesz atakowac, nastepnie wciskasz "dalej." W nastepnym oknie na gorze wpisujesz dokladne koordynaty wrogiej planety, wybierasz cel(planeta, zlom kosmiczny, ksiezyc) oraz ustalasz szybkosc floty w stosunku do podrzeby. Nastepnie wciskasz "dalej" i pojawia sie finalne okienko w ktorym zaznaczasz rodzaj czynnosci (napadaj, transportuj, szpieguj, itd.) jesli jest wszystko git to wciskasz ostatnie "dalej" i flota rusza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich chętnych do... sojuszu na Uni 15!!!!

TAG: FA

Nazwa: Fast Atackers (nie wiem czy istnieje takie słowo. Jeśli nie to proszę o propozycje na nazwę. Tylko żeby jej skrótem było FA. Mogą być po polsku.)

Limitu punktów brak. I proszę mi powiedzieć, ja zmienia się czcionki, wkleja logo i zmienia kolory w Obszarach wewnętrznym i zewnętrznym (w Ogame).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. To uzależniająca gra :). Ostatnio (czyli wczoraj) miałem głupią sytuację... Wysłałem na gostka flotę (niezbyt dużą) i mi ją rozwałił... Ale zyskałem punkty! (z 6046 na 6200) Dzisiaj rano patrzę i... mam 1100 punktów mniej, a nikt mnie nie atakował!!!! Wkurzyłem się, tymbardziej, że Pełno gostków mnie teraz szpieguje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grałem na Uni 1 to mój sojusz zwał się Galactic Butchers. Teraz, jak z kumplami nic nie wymyslimy innego, to będzie się zwał tak samo. Tag to GB albo GalB, wszystko jeszcze podam.

Czy jest jakiś niezawodny sposób na to, abyśmy się wszyscy zarejestrowali w tej samej galaktyce? Jak grałem na jedynce to byliśmy dość rozrzuceni, co nie wpływało zbyt pozytywnie na wzajemne wsparcie. Jeżeli nie da sie inaczej, to po stwierdzeniu w której galaktyce jest nas najwięcej ludzie z innych galaktyk będą kasowac swoje konta i zakładać nowe - aż do skutku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...