Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hell Shell

Ogame

Polecane posty

to chyba było wyjaśnione wyżej ale napiszę.

Noobshutz jest to ochrona dla graczy słabszych od ciebie. jeżeli ktoś ma poniżej 20% twoich pukntów, jest dla ciebie ukazany na zielono czyli nie możesz go skanować, atakować. możesz mu najwyżej wysłać surowce :-)

Jest to po to by kolesie dużo lepsi nie rozwalili nowych. NS znika po przekroczeniu 5,5k pkt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrak - tak własnie robię, aktualnie jestem na etapie badania technologi plazmowej, coby OW tego misia co mnie sfarmił miały nastepnym razem z kim się pobawić;]

Bielo - jest wesoło jak są wspólne ataki (choć do atakowania razem akurat Depozyt sojuszniczy nie jest potrzebny -on jest używany kiedy inny gracz przesyła Ci swoją flotę, która stacjonuje na orbicie i walczy z wrogiem razem z twoimi jednostkami - bez tego budynku taka flota może stacjonować na czyjejś orbicie maksymalnie 32 godziny), kiedy jeszcze miałem flotę (;]), to zrobiłem parę nalotów razem z kumplem - bardzo opłacalne, bo można się zająć planetę z którą normalnie nie ma się szans - i sojusz nabiera nowego wymiaru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o obrone to podstawą jest mięso armatnie, lekkie lasery lub wyrzutnie rakiet. jeśli ktoś ma więcej surowców może do tego celu użyć ciężkich laserów i dział jonowych. A potem buduje się kwintesencje naszej obrony - działa gaussa oraz wyrzutnie plazmy. moja obrona prezentuje się następująco

wyrzutnia rakiet: 4000

lekki laser: 3171

cięzki laser: 100

gauss: 250

działo jonowe: 100

wyrzutnia plazmy: 40

oraz mała i durza powłoka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyrzutni plazm się zupełnie nie opłaca robić - 1 kosztuje 50k metalu i kryształu oraz przede wszystkim 30k deuteru (!)...już nie mówiąc o tym, że ze stocznią na lv 12 i nanitami lv 2 robi się ponad 45 min.... oczywiście badania zrób, bo to dodatkowe punkty :)

moja obrona to:

2000 WR

2000 LDL

350 CDL

350 DJ

150 DG

15 WP

+powłoki;

chcę jeszcze zrobić do 500 CDL i DJ, może trochę gaussów, a potem może się zabiorę za grawitony, a wtedy cały metal, który mi będzie zalegał w magazynach wpakuję w wyrzutnie rakiet....heh...20000 wyrzutni :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa...

A ja się powoluteńku rozwijam :P

Teraz dążę do zbudowania 2-giego poziomu schronu rakietowego (or sth like that ;)) coby mieć przeciwrakietki :D. Drogie te schrony jak diabli (głównie chodzi o kryształ, bo metal to rybka). A ile taka przeciwrakieta kosztuje?

Mam mały problem z surowcami ogólnie więc zacząłem się zastanawiać jakie badania robić w przyszłości niedalekiej :P I chyba postawię na napęd nadprzestrzenny (OW nadchodzę :P).

A mógłby mi ktoś potłumaczyć sojusz? Bo nic tam nie kumkam tak to pokiełbasione jest :mrgreen:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam zaraz słusznie... po pierwsze to nie do 2033 roku;] Po drugie to kumpel stracił łącze z netem, to dał mi hasło, żebym sobie wziął jego surowce bo i tak ich nie potrzebuje - więc jakieś tam złamanie regulaminu było.

Ja już miałem 9 poziom komputerowej... a fabryka nanitów to też trochę kosztuje - samego metalu bodaj 1000k;]

Magazyn rakiet poziom 2 to w sumie jest darmowy w stosunku do dojścia do 4 poziomu :) A na Twoim miejscu odpuściłbym sobie teraz OW, a zainwestował w badania skierowane na defensywę oraz rozbudowę budynków wydobywczych na planecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak napisał browar; tylko że nie badaj nowej obrony, a rozwijaj mięso armatnie: WR i LDL :] tak po 1000 każdego powinno wystarczyć na początek, i dopiero potem buduj OW i LM

aha no i oczywiście zanim zaczniesz budować flotę, to rozwiń pancerz, tarcze i atak do co najmniej 9 poziomu...a mówiąc o dalekiej przyszłości: zacznij już zbierać na nanity - bardzo fajna rzecz, ja mam na 2 poziomie, i OW mi się robi 27 minut, a lekki myśliwiec poniżej 2 minut :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zbieram na dużą powłokę ochronną...

Mięsko armatnie jak mi zostanie surowca to powoli rozwijam (50 WR już jest :P).

A mówicie: badaj pancerz itd. To ja powiem: dajcie surowce to pobadam :P Drogie badania są, elektrownia słoneczna też...

A z tą energią to jest w ogóle błędne koło...

Elektr. sł. jest droga. odpada

Elektr. fuz. jest tania (z początku, ale jest). bierzemy

Elektr. fuz. zabiera nam deuter => rozwijamy bardziej kopalnię deuteru niż inne.

Potrzebujemy dużo energii na kolejne kopalnie deuteru (zżerają najwięcej energii ze wszystkich).

Budujemy Elektr. fuz.

...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toteż jej nie buduję... Podałem tylko błędne koło jakie by było gdybyśmy zaczęli ją budować (chociaż to nie zmienia faktu, że elektr. sł. jest cholernie droga :|)

Tymczasem zostałem "wcielony" ;) do sojuszu który przyjmuje od 7000 pkt. (ja mam 2000 :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczna tylko wydaje sie droga - jak dojdzie sie do pewnego momentu, gdy surowce idą dość szybko - np tak z 2 jednostki metalu na sekundę to czekanie na odpowiednią ilośc jest kwestią góra doby :)

A w ogóle, to mnie wczoraj najechali, rozjechali i kryształ+deuter zabrali :P No ale sobie z najeźdźczynią pogadałem trochę zanim jej flota doleciała - całkiem miła ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwszym stwierdzeniem byłoby, że "nie była zła" :) Bo oGame traktuję jak ciekawostkę, ot gram, bo gram i nie przejmuję się, że ktoś mnie zaatakuje, surowce zakosi itp. Powoli rozwijam swoje struktury, i jedyne czego mi szkoda, to satelity słoneczne, czy jak to tam sie nazywało - bo niestety one "giną" pierwsze i potem jest niedobór mocy :P Muszę kolejną eletkrownie zbudować :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...