Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hell Shell

Ogame

Polecane posty

Mysle ze mozliwa jest wewnatrz sojuszowe wsparcie bo nie wspierasz innego czlonka bezinteresownie a wzmacniasz przez to caly sojusz. Przytocze fragment regulaminu:

§6 Push*

I Definicja/Zakaz

"Push" oznacza zaopatrywanie jednego konta przez drugie w surowce, bez widocznej obustronnej współpracy. "Push" dopuszcza się tylko wtedy, gdy konto "pushowane" ma mniej punktów w grze niż konto "pushujace".

Przez "push" rozumie się nie tylko aktywne dostarczanie surowców. Za "push" ukarany może być również ktoś, kto:

- celowo składuje surowce na własnych planetach, aby zezwolić na ich odbiór przez (wielokrotny) atak;

- dokonuje ataku słabszymi flotami, aby powstało pole szczątków do odzyskania surowców;

- wykorzystuje dodatkowe sposoby i możliwości, by jedno konto otrzymywało surowce bez wysyłania czegoś w zamian (handel).

Tzw. banki albo depozyty surowców wymagają zezwolenia od superoperatora gry albo administratora gry. Gracz musi udowodnić obustronna współpracę, która chwilowo nie ma miejsca. Pożyczki, premie i tym podobne interesy bazujące na nienatychmiastowej zapłacie w formie surowców przeprowadzane są tylko i wyłącznie na własne ryzyko uczestników. Wypożyczanie recyklerów i wysyłanie sobie potem odzyskanych surowców jest niedozwolone, o ile wcześniej operator gry nie zezwolił na to.**

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na Uni 21. Jak ktoś też gra, to zapraszam do soja, w którym jestem (i jestem z niego zadowolony), a mianowicie, "Armia Innosa" - tag "InnosArm". Niezłe miejsce w statsach, członkowie pomagają innym członkom i do tego jedyną formą kwalifikacji jest rozmowa z założycielem, nie mają znaczenia punkty!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze chcialem sie przywitac bo jest to moj pierwszy post na tym forum.

Na OGame gram od kwietnia tego roku i mam dwie uwagi do tego co tutaj piszecie.

[*]Powstawanie ksiezycy, to wyjasniliscie, ze powstaja ze szczatkow, szczatki powstaja ze zniszczonych flot (nie obrony), ale moja uwaga dotyczy szansy na powstanie. Nie ma czegos takiego ze na danym uni np 50% oznacza ze ksiezyc powstanie na pewno. Znam przypadki na poczatkowych uni ze po 300% ksiezyc nie powstawal, pewnie mieliscie na mysli limity do starc tytanow, a nie realne szanse na ksiezyc

[*]na OGame o 3 w nocy nie dzieje sie kompletnie nic. Przeliczenie jest o 8, 16, 24 ale to jest tylko podsumowanie pkt i nie ma nic wspolnego z atakami. Fakt ze pomiedzy godzina 3-5 jest najwiecej atakow, bo sporo osob spi, ale to nie ma zadnego zwiazku z mechanizmem gry.

Jezeli ktos bedzie mial wiecej pytan odnosnie OGame to z checia odpowiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... tego się obawiałem. juz jeden koleś zaczął oszukiwać bo ma 128 pkt. gdy drugi ma 49.
Piszesz niezbyt jasno... na czym tu polega oszustwo? Bo to, że ktoś ma więcej punktów nie jest przeciez karalne i zabronione.

Już wyjaśniam. Mianowicie jest takich 2 kolesi na 31 uni którzy mają 2x więcej pkt. niż wszyscy. w dodatku sa w sojuszu o urokliwej nazwie akademia voldemorta czy coś takiego. napisałem do kolesia top 1 żeby przestał oszukiwać bo to co robi psuje zabawę innym graczom. odpisał

"w regulaminie nie ma mowy o czarach"

...

odpisałem mu żeby nie gadał bzdur bo jest cheaterem jakich mało. on mi na to że mam szczęście że jestem taki słaby bo by mnie zjechał. ja mu na to że dostanie bana i się skończy impreza. on pisze że zrobi drugie konto i mnie rozwali. no młot jakiś.

A dlaczego uważam że oszukuje? bo uni jest świeżutkie (nawet nie 2 tygodnie) a uzyskanie 600 pkt!!! (rano miał 300) jest NIEMOŻLIWE!

PS: zajżyjcie sobie na http://80.237.205.53/phpBB2_pl/viewtopic.p...sc&start=40 tam jest rozmowa a propo uczciwość GO i SGO. trochę to dziwne jednak...

EDIT: zmartwię cię bo nie ma ANI GO ANI SGO na 31 uni... właśnie z powodu pomówień o ich uczciwość. (patrz link wyżej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tradycyjnie zapraszam graczy do mojego sojuszu :D

UNI 25 sojusz HellsAngels TAG: [HellsA] aktaulnie jestesmy na 18 miejscu w rankingach sojuszy :D

He powiedzmy że jestem zainteresowany.Nop ale z punkciorami będzie narazie krucho 268 (Miejsce 4946 z 7336)

Z powodu Noobschutz ta planeta nie może być szpiegowana! a to co za cudo??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ilez to nowych pytan widza moje "stere" oczeta ^^ (nie takie stare bo mam 22 lata :wink: ) wiec przyjzyjmy sie sparwie. ("sprawie" ty grafomanie :wink: ) Po pierwsze pozdrawiam naszego nowego forumowicza ^^ Jequon-a. Niestety musze cie zmatwic co do jednego i drugiego twojego stwierdzenia bo sa bledne^^. O 3 rano jest restart gry ogame. zaloguj sie 10 minut przed trzecia a gwarantuje ci, ze po godzinie 3 nadranem zostaniesz "wyrzucony" z gry. Ekran zrobi sie wtedy bialy jak snieg a jedynym czarnym tekstem bedzie informacja o "tajemniczym" bledzie numer 1!!! ^_^ (czyz to nie nastrojowo brzmi :D )

Szanse na moona na 100% sa zmienne dla kzdego uni, bo chyba nie myslisz, ze na uni 31 gdzie ciezkie mysliwce to czarna miagia moona sie uzyska z takim samym prawdopodobiwenstwem co na uni 1 gdzie liczby statkow ocieraja sie juz o miliony :twisted: (no moze troche przesadzilem ale o setki tysiecy to na pewno) bo by na 1 uni byly same moony. Obecenie na 1 uni limit do uzyskania 100% moona wynosi 200% ale jak tylko poziom tego uni sie zwiekszy to i te liczbne sie podniosa (np. do 250%) tak aby bylo udcziwie.

Wszystko jest napisane na forum ogame, wystarczy tylko poszukac :D

-->kurson

mialem jednego takiego delikwenta co z top 300 nagle (czarna magia^^) awansowal o 200 pozycji. Coz to bylo za zaskoczenie kiedy "nagle" zniknelo jego konto^^ (ludzie potrafia byc wredni :twisted: ) a co do twojego problemu to pisz do SGO z uni 30. Mozliwe ze nie pomorze ale na pewno cos z ta sprawa zrobi i/lub przekieruje cie do wlasciwego okienka^^

-->RedW

jeszcze tylko 300 punktow i bedziesz lebszy niz polowa graczy na 25 UNI ^_^ Ciezko bedzie przepchnac twoja kandydature bo u nas sami pakerzy sa co w dziesiatkach tysiecy licza swoje punkty (słyszeliście go?! Odezwał sie paker co ma punktow najwiecej w calego HellsA :twisted: )

Nie myslales czasem o naszej akademi (tak, dobrze wszyscy slyszeliscie, nasz sojusz wreszcie ma akademie :D malo tego, nasza akdemia jest sama w sobie nawet silna 8) ) Jesli chcesz to moge ci zapewnic bezproblemowe wejscie do naszej akademi, a kiedy juz bedziesz w TOP 1000 to cie do glownego przeniesiemy 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do resetu uniwersum to pierwsze slysze, tym bardziej ze zawsze zostawiam kompa na noc i owszem czasami sie wyloguje ale zdarzaja sie momenty, ze rano po calej nocy jest ciagle zalogowan. Jednak pomimo tego nie rozumiem jaki mialo by to miec zwiazek z atakami.

Jezeli chodzi o moona to dobrze znam moderatora dzailu pomoc, pytania. pierwsze kroki, forum Ogame (jest on ze mna w sojuszu) i sie go pytalem czy cos takiego jak gwarancja powstania moona przy jakims procencie istnieje, to powiedzial ze pierwsze o czyms takim slyszy i ze czegos takiego nie ma. Nie wiem kto bardziej niz on mogl by o tym wiedziec, ale oczywiscie kazdy jest omylny, wiec prosil bym zebys znalazl i pokazal mi gdzie na forum jest o tym wzmianka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>>->RedW

jeszcze tylko 300 punktow i bedziesz lebszy niz polowa graczy na 25 UNI ^_^<<<

Gdzie ty znajdujesz te statystiki?Ja patrzę w liste i tam mnie nie ma.A obecnie zwiększyłem przewage do 412.

jak patrze na galaktyke to przy niektórych planetach jest napis np 28 minut co to znaczy??Jakaś akcja na planecie czy co hyba nie bo ten wskaźnik był nawet na nieaktywnym graczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, wczoraj mój sprytny dostawca wpadł na pomysł, że obetnie wieczorem net (oczywiście na pomysł,by uprzedzić, już nie wpadł;]), a inny jeleń, mający jakieś 10 razy tyle punktów co ja rozjechał całą moją flotew tym czasie i pewnie myśli, że jest fajny;] Kto ma za dużo surowców na Uni1? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrze na galaktyke to przy niektórych planetach jest napis np 28 minut co to znaczy??Jakaś akcja na planecie czy co hyba nie bo ten wskaźnik był nawet na nieaktywnym graczu. He to troche denerwujące ten upływający czas co to jest????Bo właśnie najeżdżam taką jedna planetkę??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy planetach na galaktyce sa albo * albo czas.

Czas oznacza ile minut uplynelo od aktywnosci na planecie, a * aktywnosc.

Pod pojeciem aktywnosc rozumiemy ruch na planecie, wiec moze to byc:

[*]Obecnosc gracza na planecie, czyli zalogowanie sie gracza.

[*]Ruch floty gracza, czyli powrot floty z ataku, pomimo ze gracz nie jest zalogowany

[*]Ruch obcej floty na planecie, czyli atak innego gracza na ta planete, badz przeskanowanie tej planety (to tlumaczy * przy nieaktywnych graczach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

revotour :arrow: Jestem PEWNY że nie ma czegoś takiego jak 100% szansa na księżyc. po pierwsze MAX to zawsze 20%. Po drugie te 200% którzy niektórzy mają po walce to są rzeczywiste straty a nie szansa na księżyc. Ew. jest to teoretyczna szansa na księżyc ale nie da się tak zrobić bo jak można mieć np. 20 księżyców po jednej próbie? albo i więcej? (piję do starć tytanów).

BROWAR -> współczuję. a jaka to była flota?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla większości pewnie nic wielkiego, ale dla mnie to było sporo,odbudowa zajmie trochę czasu. 40 l. mysliwców, kilka cięzkich, 20 d. transporterów, 35 krążowników, 20 okrętów wojennych, bodaj 20 sond i kilka recyklerów. Ale na razie floty nie buduję, musze przyjąć bardziej defensywną taktykę. A że większość moich dochodów pochodziła z farm (całkiem sporo u mnie opuszczonych planet - zajmowałem się nimi skrupulatnie, bo szkoda, aby się surowiec zmarnował;]), to teraz dość wolno się wszystko posuwa do przodu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla większości pewnie nic wielkiego, ale dla mnie to było sporo,odbudowa zajmie trochę czasu. 40 l. mysliwców, kilka cięzkich, 20 d. transporterów, 35 krążowników, 20 okrętów wojennych, bodaj 20 sond i kilka recyklerów. Ale na razie floty nie buduję, musze przyjąć bardziej defensywną taktykę. A że większość moich dochodów pochodziła z farm (całkiem sporo u mnie opuszczonych planet - zajmowałem się nimi skrupulatnie, bo szkoda, aby się surowiec zmarnował;]), to teraz dość wolno się wszystko posuwa do przodu...

mi na uni 7 daaaawno temu (kiedy miałem jeszcze kolo 20k pkt) rozwalili mi całą moją dumną flotę (30 OW? :]) i od tego momentu zainwestowałem tylko w badania i obronę....no i teraz 75k pkt, 900 miejsce w statystykach :) więc daj sobie spokój z flotą na razie, wszystkie surowce z kolonii dawaj na główną i pakuj wszystko w badania, a co zostanie- w obronę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...