Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hell Shell

Ogame

Polecane posty

wiem ze spada, ale ten spadek jest bledem programu. Niech zgadne za kazdym razem kiedy wchodzisz do ekranu surowcow to wyswietla ci sie maksymalna ilosc 50 punktow na satelite, a kiedy naciskasz Przelicz to liczba spada ci do 29. Zwroc uwage na licnzik produkowanej przez ciebie energi na górze i zwroc uwage, ze on sie nie zmienia.

Wejdz do zakladki "technika" i tam poszukaj sondy szpiegowskiej, obok bedziesz mial na czerwono napisane czego ci jeszcze potrzeba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno skąd zabrać satelitę szpiegowskiego.Mam już tą technologie na 1 poziomie i nie moę zbutować tegoż satelity/sondy.

jeśli na pewno wszystkie warunki spełniłeś to budowę sondy powinieneś mieć w stoczni.

A może zapomniałeś że trzeba odkryć w centrum badawczym 2 Poziom technologi szpiegowania ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania sondy szpiegowskiej to:

Stocznia orbitalna(Poziom 3)

Napęd spalinowy(Poziom 3)

Technologia szpiegowska(Poziom 2)

Wchodzisz w Technika i tam sobie szukasz czego potrzebujesz, wszystko jest napisane.

BROWAR- nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdobyć pare pkt i pomyśleć o małej fuzji, a puki co o jakimś pakcie
Jakbyś mógł zainicjowac jakieś rozmowy Waszych władz ze mną, to byłoby miło. Gdybyście chcieli nas wesprzeć finansowo, to zapraszamy z otwartymi ramionami :D A i wpis o pakcie militarnym z kimś znacznie od nas silniejszym będzie dobrze nas bronił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub takie stresujace :twisted: A juz calkowitym hardcorem jest kiedy prąd siadzie, albo 3 w nocy sie zbliza (kto wie co sie dzieje na ogame o 3 w nocy ten niech madrze wykorzysta swa wiedze :D )

P.S.

Oglaszam nowa konkurencje :D

Robienie FSa na czas (powiedzmy ze przeciwnik ma falange :wink: ) mnie sie udaje juz poderwac flote w 7 sekund :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(kto wie co sie dzieje na ogame o 3 w nocy ten niech madrze wykorzysta swa wiedze :D )

Eeee... a coś się w ogóle dzieje?? Jak tak, to prosze mnie oświecić :D Chyba, ze masz na myśli fakt, ze wtedy mniej więcej grającego dopada kryzys, i choćby chciał dłużej siedzieć, to nie ma sił, i nawet zapałki nie wytrzymują naporu powiek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(kto wie co sie dzieje na ogame o 3 w nocy ten niech madrze wykorzysta swa wiedze :D )

Eeee... a coś się w ogóle dzieje?? Jak tak, to prosze mnie oświecić :D Chyba, ze masz na myśli fakt, ze wtedy mniej więcej grającego dopada kryzys, i choćby chciał dłużej siedzieć, to nie ma sił, i nawet zapałki nie wytrzymują naporu powiek :)

O 3 to najczęściej są najazdy ni ataki.Bo kto normalny o tej poże siedzi :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, co racja to racja - ja za nic w świecie bym nie siedział, aczkolwiek dobrze przygotowany (tj rozbudowany) system obronny (mała i duża powłoka, działka typu mięso armatnie i takie, co robią spore "kuku" najeźdźcy) i można spokojnie spać (dla przykładu, mam obie powłoki, ok 100 wyrzutni rakiet (tych najtańszych), ok 75 małych dział laserowych, ze 20 dużych, potem działko Gausa i parę innych takich - jak ktoś mnie kiedyś zaatakuje, to powiem wam, jak to wszystko się sprawuje ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto wie co sie dzieje na ogame o 3 w nocy ten niech madrze wykorzysta swa wiedze
Dzieje się to, że najłatwiej dostać kopa w rzyć;]
Robienie FSa na czas (powiedzmy ze przeciwnik ma falange ) mnie sie udaje juz poderwac flote w 7 sekund
Nie rozumiem.

Seksu - możesz sprawdzić jak to się sprawuje tutaj. Bardzo przydatne narzędzie, nie raz i nei dwa uchroni człowieka przed powaznym błędem. I ze swej strony dorzucę, że Twoja obrona za dużo nie wytrzyma wbrew pozorom.

Mięso armatnie to mięso armatnie;] Nie wazne, gdzie to stawiasz. Mięso armatnie ma być przede wszystkim liczebne. Jednostki przeciwnika są atakowane losowo. Im jest ich więcej, tym mniejsze prawdopodobienstow każdej z nich na zostanie celem. I tak jeżelibędziesz miał silne działa, ale niewiele, to będe one obrywały w każdej rundzie. A jak będziesz miał sporo lekkiego sprzętu i do tego ciężki, to szansa na to, że najwazniejsze działa zostaną uszkodzone maleje, bo taki np. Okręt Wojenny zmarnował całą runde na zniszczenie wyrzutni rakiet;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, wiem, ze wielkiej obrony to ja nie mam, ale zawsze coś ;) W każdym razie dzięki za adres Bro, sprawdziłem sobie i jestem w stanie odeprzeć atak średniej wielkości floty (a i dla zabawy sprawdziłem co się stanie, jeśli na mnie Death Star wyleci - powiem tylko, że wytrzymałem całe 6 rund zanim moje siły obronne zostały zmiecione w pył :D:D wniosek? musze sobie takie cacko zbudować choćby nie wiem co :D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BROWAR- nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdobyć pare pkt i pomyśleć o małej fuzji, a puki co o jakimś pakcie
Jakbyś mógł zainicjowac jakieś rozmowy Waszych władz ze mną, to byłoby miło. Gdybyście chcieli nas wesprzeć finansowo, to zapraszamy z otwartymi ramionami :D A i wpis o pakcie militarnym z kimś znacznie od nas silniejszym będzie dobrze nas bronił.

Dogadałem się z liderem naszego sojuszu. Teraz wystarczy dopełnić formalności :)

oto adres naszego forum http://members.lycos.co.uk/muguild/RoA/

i piszemy oficjalną prośbę w "pakty / porozumienia / przymierza / fuzje"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho ho ho ile pytan bez odpowiedzi :D

zacznijmy od poczatku czyli od mojego ostatniego posta:

O 3 w nocy (jesli ktos gra o tej godzinie) jest restart calego ogame, dlatego wtedy wyskakuje komunikat o bledzie numer 1 powoduje to ze gracz traci cenne sekundy i jesli zrobicie tak, ze nalot wpasujecie o trzeciej (perfekcja) lub kilka sekund po trzeciej, to przeciwnik nie zdazy poderwac floty i zwyciestwo wasze :D

Kiedy dochodzi do duzej bitwy to powstaje tzw. debris czyli złom kosmiczny (pole odpadkow) ktory ma procentowa sznase na powstanie moona (ksierzyca) Tylko na ksierzycu mozna wybudowac wspomniana falange czujnikow (zwaną poprostu "falanga") jest to taki wynalazek ktory pozwala ci "widziec" ruchy flot na zeskanowanej planecie czyli np. kiedy dana flota wróci z FSa. Jesli gracz z falanga jest dobry to wpasuje tak swoja flote ze najedzie dana planete kilka sekund po powrocie glownej floty i zezlomnuje ja :D nazywa sie to "polowaniem." Im jestes lebszy tym mniej sekund dasz przeciwnikowi na poderwanie floty i tu wlasnie jest potrzebna wyzej wspomniana wprawa w robieniu FSa na czas. Udalo mi sie juz cala flote w 7 sekund zaznaczyc, wybrac cel, zaladowac cala surowke i poderwac, lecz praktyka czyni mistrza i bede mial lebszy czas :D

"Mieso armatnie" to przy flocie male mysliwce, a przy obronie naziemnej wyrzutnie rakiet. Sama nazwa wskazujue do czego sie je urzywa, maja one przyjac caly impet natarcia tak, ze silniejsze jednostki (owce lub plazmowki)

Jedna gwiazdka (Gwiazda Śmierci) wiosny nie czyni dlatego sama w sobie nie ma poteznego damarzu. Trzeba pamietac ze koles ktory bedzie w stanie zbudowac gwiazdke, bedzie mial przynajmniej 3000 owiec ktore razem z gwiazdka bedzie puszczał oraz cos kolo 15k malych miskow jako miesko armatnie :wink:

Gram na 25 UNI, mozna miec 8 koloni + Planete Matke, czyli mozna kontrolowac naraz 9 planet. Nie, nie mozna podbic czyjejs planety. Planete przeciwnika mozna tylko sfarmic :twisted:

Czekam na nastepne pytania :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez gram na Uni25 w sojuszu BofD (brotherhood of darkness).

to moje pierwsze Uni i gra mi sie na prawde calkiem przyjemnie. :wink:

Revotur :arrow: jako ludzie z FA nie mozemy sie atakowac :lol: :lol: :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zacznijesz bluzgac w prywatnej wiadomosci do innego usera i ten poinformuje specjalnym guziczkiem ze zabluzgales to dostajesz jednodniowego bana bez urlopu, czyli przy twoim nicku pojawia sie litera (g) i mozna cie farmic. Jednak jesli przeskrobiesz cos gorszego, np. pushing, bash, multikonto to dostajesz bana dlugoterminowego z statusem urlopu (nick wtedy ma kolor fioletowy) a nikogo ze statusem "urlop" nie mozna niestety atakowac (a szkoda :wink: )

farmic - znaczy atakowac. Jesli komus na ogame powiesz ze jest farma to ten na pewno sie obrazi.

Greebqu - nie musisz sie martwic jak na razie macie lebsza srednia, wiec atakowac was nie bedziemy :twisted: Ja jestem z Helssów (HellsAngels TAG: [HellsA]) jakies trzy pozycje za waszym sojuszem.

Mam do ciebie pytanie. Co sadzicie o sojuszu [DAL] :twisted: dzisiaj im wypowiedzielismy wojne bo atakuja eZNAK (nasz sojusznik) i wlasnie poszukuje chetnych do farmienia czlonkow tego zacnego sojuszu :twisted: (macie moze czlonkow w 1 galaktyce :twisted: )

P.S.

patrzac po twojej lokalizacji to powinienes miec w sasiedztwie wielu naszych :wink: Wysle ci sonde na powitanie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadałem się z liderem naszego sojuszu. Teraz wystarczy dopełnić formalności oto adres naszego forum http://members.lycos.co.uk/muguild/RoA/

i piszemy oficjalną prośbę w "pakty / porozumienia / przymierza / fuzje"

Wielkie thx. Jak już nie dziś, bo późno jest, to rano się tym zajmę.
jak się moje konto podoba?
A podoba :)

Wolf - gram na Uni1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przejmowania planet. Można gościa tak jechać, żeby miał dosyc i oddał ci swoja planetę. Tyle, żę jak będziesz go jawnie szantażował (tzn. powiesz, zę jak się nie wyniesie to dalej go niesiesz, czyli postawisz mu ultimatum) mogą cię zbanować, ale robia to tylko na 2-4 tygodnie, potem możesz grać dalej. A wtedy chyba cię nie mogą jechać (jak jesteś zablokowany).

Jeżeli chodzi o Gwiazdy Śmierci, to bardziej się opłąca robić kilkadziesiat/ kilkaset ow. Jakby nie patrzeć, nie musisz wtedy zbierać kasy i narazać się w ten sposób na atak.

A mięso jestdlatego, zę statki w ogame obierają cel losowo, dzięki czemu jeżeli masz 200 lm i 5 ow to gość z 15-20 ow ale z 30 lm z tobą przegra, bo będzie atakował myśliwce (większe prawdopodobieństwo), a ty walisz w ow, i zanim on zacznie ci kosić ow, to już mu nic nie zostanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

patrzac po twojej lokalizacji to powinienes miec w sasiedztwie wielu naszych Wink Wysle ci sonde na powitanie Very Happy

He u mnie raczej wielu waszych nie ma.A dokładnie żadnego.Moja lokalizacja1:4xx.A odpadła u nas 1 planetka :0 ciekawe kto.

Aa co znaczą te wszystkie przewinienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->RedWolf

Gratuluje twojemu sojuszowi awansu o dziewiec pozycji :lol: (info z dzisiaj, przed przel 16)

Poszukaj po necie jakiegos fajnego avika dla twojego sojuszu bo strona glowna rowniez swiadczy o sojuszu :wink:

Multokonto - multikonto zachodzi wtedy kiedy z jednego nueru IP (czyli twoj komp) wychodza dwa rozne nicki w tym samym UNI. Kazdy gracz moze miec tyle nickow ile jest UNI (czyli jeden nick na jedno UNI nie wiecej.) Kiedy np. twoj brat postanowi zagrac w ogame z twojego kompa i stworzy na uni na ktorym juz grasz swoj login to istnieje mozliwosc ze admin wylapie to i zaklasyfikuje jako mulikonto. Rozwiazanie tego problemu jest bardzo proste. Musisz oficjalnie powiadomic GO o fakcie ze z twojego kompa graja dwie osoby (np. ja tak mam bo moj ojciec rowniez gra na moim UNI i co zabwniejsze mam go w sojuszu :wink: )

Push (pushing) - jednostronne wyslanie surowki. Wytłumacze na przykladzie :wink: Jesli jestes silniejszy a user do ktorego wysylasz surowke jest slabszy to go wspierasz surowcowo i wszystko jest OK (wtedy nie musi ci nic w zamian wysylac) Jesli jestes slabszy a user do ktorego wysylasz surowce jest silniejszy to moze to byc protekcja (o protekcji trzeba powiadomic GO) i wtedy nie musi on wysylac ci nic w zamian. Problem pojawia sie kiedy jestescie na rownym poziomie. Kiedy wysylasz do usera surowke a on ci w zamian inna surowke (czyli handel) to wszystko jest OK, lecz jesli wyslesz do usera surowce a on nic ci w zamian nie wysle to to juz jest pushing czyli jednostronna wysylka surowki (takie wspieranie konta innego gracza jest zakazane.)

Musicie uwazac (bardzo wazne) bo zdazaja sie nie uczciwi gracze ktorzy moga chciec was zbanowac. W tym wypadku nieznajoma osoba nie spodziewanie, bez slowa przysle wam bardzo duza ilosc surowki,(formalnie nazywa sie to: prubą pushingu) poczeka jakis czas i powiadomi GO o tym ze przyjeliscie surowke nie oddajac nic w zamian i macie automatycznie bana. Wiec jesli ktos wam niespodziewanie zrobi taki "surowcowy prezent" to nie czekajcie tylko powiadomcie GO o tym fakcie, bo jesli zrobice to zbyt puźno to nie on a wy dostaniecie bana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli wyslesz do usera surowce a on nic ci w zamian nie wysle to to juz jest pushing czyli jednostronna wysylka surowki (takie wspieranie konta innego gracza jest zakazane.)
A dlaczego? Np. u mnie w sojuszu się zdaża, że ktoś rzuci, że musiałby czekać na surowce na badania do jutra, tomu ktoś iny podrzuci. Nastepnym razem kto inny będzie w potrzebie, chyba po to jest sojusz, żeby sobie pomagać, nie? I kto jest karany? Przesyłający czy przyjmujący?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...