Skocz do zawartości

Gothic 3 - gra wolno chodzi


damian5467

Polecane posty

Mam Gothica 3 już dosyć długo i od początku wolno mi chodził. Zainstalowałem sterowniki do mojego procesora ale dalej to samo. Jak gram to strasznie przycina ale się da wytrzymać ale strasznie długo gra mi się wczytuje.I to samo z Risenem

Procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3600+ 2.01 Ghz

1GB Ram

Karta Graficzna GeForce 9600GT 512MB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj wgrać najnowszego patcha.

Czy przypadkiem nie przegrzewa Ci się zbytnio któraś z części?

Przy jakich ustawieniach jakości grafiki tak się dzieje, próbowałeś na niższych rozdziałkach?

Dodam ,że na moich obu komputerach wczytywał się tak samo: WOLNO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie na jakich detalach gram gra się tak samo. A co do Patcha to sprawdzał ktoś? Dzisiaj pobrałem sterowniki do procesora ze strony amd i czytałem że na tych procesorach gry zwalniają i przyspieszają. Pisało że to może pomóc ale nic się

nie zmieniło. Zainstalowałem Gothica koledze komputery mamy identyczne ale procesory inne i jemu chodzi maksymalnych normalnie. A ten patch to 1.7 bo lepszego nie znalazłem.

elsolek117 Po formacie instalowałem gre i chodziło tak samo a wtedy miałem GeForce7100 128MB. A ktoś wie co może być z risenem.

A może to być wina RAM???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rady: zaaktualizuj sterowniki do karty graficznej, sprawdź czy coś się nie grzeje, wyczyść z kurzu komp w środku (nie wiem czy to coś da), zainstaluj patche (najlepiej) po kolei i wtedy będzie dobrze. Co do wczytywania to ta gra tak ma, ta gra ma też fatalną optymilizację i tnie się na każdym sprzęcie. Nawet na takim za 10000 zł zacina się co kilka minut. :)

@Up - chodzi normalnie, bez zacinek na full?! Jaki to komp, nie wierzę, że taki jak twój lub podobny. :)

Co do Risena to powinien u Ciebie chodzić na full bez zacinek, wyczyść kompa z kurzu i sprawdź temperatury, jak już wspomniałem wyżej nie wiem czy to coś da, ale powinno być lepiej. Sprawdź też czy nie masz jakiegoś wirusa lub komp nie jest czymś zawalony. Przez to gry też chodzą fatalnie.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem fanem serii Gothic to powiem tak:

- Patch 1.73/1.74

- Wyłącz cienie! (obowiązkowo)

- Wyłącz Głębie Pola

- Rozdzielczość daj na full (jak wyłączysz cienie to możesz to zrobić)

- Tekstury na maxa

- Odległości itp. na średnie

(mam 8800GTS 640mb/320bit [to prawie to samo co 9600GT] )

Normalnie mam ok. 120FPS (O.o dużo trochę :E tak mi pokazuje FRAPS, nawet to nagrałem) to bez cieni, a z cieniami ok 24FPS :/ A monitorek mam 22'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...