Skocz do zawartości

Zasilanie, komputer nie chcial się włączyć, długie ładowanie systemu.


Knockers

Polecane posty

Wczoraj nastąpił chwilowy (dosłownie jedna sekunda) brak zas zasilania po czym nie mogłem uruchomić komputera. Problem nie ustępował. Podejrzewałem awarię zasilacza. Rano jednak komputer znów uruchamiał się normalnie. Tłumaczę to tym, że wieczorem było za niskie napięcie i komputer nie mógł się włączyć.

Nastąpił jednak kolejny problem- teraz system ładuje się znacznie dłużej, niż wcześniej, a dźwięki są w takim dziwacznym lagu. Co robić? Jak przywrócić komputerowi stan wczorajszy, tj. zwyczajny?

Zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów oraz ich poprawnego nazywania.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co robiłeś na komputerze, gdy zabrakło prądu? nie instalowałeś nic, może aktualizacje jakieś w tle się robiły?

/zasilacz, płyta główna, słowem konfiguracja kompa?

/system operacyjny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Można spróbować z przywróceniem systemu. Ale najpierw zrób o co prosił poprzednik. Jak system się uruchomił, to działał normalnie czy zaczął mulić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Konfiguracja komputera: System Windows XP home edition, dodatek service pack 3, ATI Radeon 4850 1gb, 4 gb ram, AMD athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+3.11 GHz, hdd Gigabyte 500GB"

Informacje z jego profilu. Brakuje nadal jednak plyty głównej i zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Problemu już niema, po przywróceniu danych wszystko wróciło do normy, dzięki.

Ale jest inny problem. Właściwie miałem go już wcześniej.

Otóż przy niektórych grach komputer przestaje działać. Podejrzewam przegrzewanie się karty graficznej. w końcu ATI. Co prawda mam dobre chłodzenie, ale i ono nie uchroni przed nieuchronnym. Chyba muszę przeczyścić komputer sprężonym powietrzem. Miewałem już taki problem i to było jedyne, czasowe niestety rozwiązanie Można zrobić coś jeszcze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny, o ile marki, typy i modele pozostałych podzespołów są mi znane, to co do zasilacza nie mam pojęcia. Wiem tylko, że totalna jego moc wynosi 580W

sorry za zwłokę, problemy z siecią, powódź...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC Input: 230V 6A 50Hz

PC Output:

+3.3V +5V +12V1 +12V2 -12V +5V SB COM RON PG

25.0A 28.0A 22.0A 22.0A 0.5A 2.5A BLK GDN GRY

160W 420W 6W 12.5W (to po lewej to jest MAX COMBINED)

A Totally Power to 580 W, co podałem wyżej

naprawdę nie znam się na zasilaniu ;) może to powyższe w czymś pomoże...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś w stanie zrobić fotkę? ;]

AC Input: 230V 6A 50Hz

To nie model zasilacza ^^

kurde, wiem, że to nie model... nie wiem, gdzie podany jest model, tam niema; miały być dane techniczne

popatrzę jeszcze :icon_frown:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz własnoręcznie wystrugałem z drewna, stąd niema nazwy.

A poważnie zasilacz to XILENCE REDWING (580W XP580.(12)P.PFC)

Puff, dopiero na fakturze było

Nie bierzcie mnie za ignoranta, sam składałem kompa i naprawdę mam na jego temat jakieś pojęcie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę Cię zmartwić ale ten zasilacz to nie zasilacz.

Kupiłeś produkt zasilaczo-podobny. Ale skoro jest on z drewna to może termity w niego weszły i dlatego wymaga wymiany xd

Ile byś miał na nowy zasilacz? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Nie pytajmy się ile ma kasy tylko wciśnijmy mu Fortrona GHN 400W za 165 zł :P Nie ma innego wyjścia. Chyba, że lubi fajerwerki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się niespodziewanie pożegnać z kompem to zostaw zasilacz :P

Np. mój kolega przyniósł mi kompa gdzie zasilacz dobrze działał prawie 2 lata i nagle przestał. Ale to już bajka na nowy temat ;D

A co do XILENCE to Łukasz miał podczas jego używania 2 wybuchy przy czym trzeci okazał się gwoździem do trumny tego zasilacza ^^

Sam sobie odpowiedz na pytanie czy warto ryzykować ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Fortron GHN 400W brzmi rozsądnie.

Kupię w wakacje, na razie muszę uzbroić się w Windowsa 7 :)

A co do zasilacza... Dotychczas sprawował się nieźle, choć awaryjnie. Ma już za sobą rok intensywnego, niemal codziennego działania. Mimo to ustosunkuję się do Waszych rad i kupię nowy zasilacz, przynajmniej będę spokojny o drogie podzespoły itp. To znowu nie taki drogi zakup :)

Dzięki bardzo za pomoc ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu ściągnął bym sobie Windowsa 7 na 90dni i kupił teraz zasilacz bo nie wiadomo czy do wakacji wytrzyma ^^

I ta wersja oczywiście jest legalna, ja ją ściągałem z Technetu czyli w pełni legalnej strony.

Do niej klucza nie ma, po instalacji system sam łączy się z serwerem M$ i można go 90 dni używać bez kłopotu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...