Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartosznorbert

Armed Assault 2 - zawyżona AI wrogów

Polecane posty

Nie wiem czy ten problem spotkał tylko mnie czy tak wygląda u wszystkich. Mam problem z AI w grze, a mianowicie chodzi o same bitwy. Zarówno moi ludzie jak i wrogowie, potrafią prowadzić starcia na ogromnych odległościach i mają niesamowitą celność. Dla przykładu - jestem snajperem schowanym za skarpą. Wychylam tylko karabin, aby zlikwidować wrogi patrol znajdujący się o 300 metrów ode mnie. Mimo dzielącej nas odległości i mojej osłony, wrogowie są w stanie od razu mnie zlokalizować i zastrzelić pojedynczą serią z karabinu. Niesamowite prawda :) . Pomijam fakt, żę moi ludzie są wstanie widzieć przez ściany i wzgórza, czy są wstanie zastrzelić wroga, którego ja jestem wstanie zobaczyć tylko przez lornetkę.... To bardzo wkurza. Jak tutaj działać zespołowo, podkradać się, czy przypilać ogniem? Proszę op szybką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pamiętaj, że kucając jesteś dużo bardziej widoczny niż leżąc. Stojąc jeszcze bardziej. Co do AI warto stosować zasadę: "jeśli ja ich widzę, to znaczy, że oni mogą zobaczyć mnie". 300m to nie tak dużo, IRL kałach w rękach dobrego strzelca z 250m w sylwetkę trafi zawsze :wink: . Tak samo z zasięgiem skutecznego ostrzału. Snajperką nie warto walczyć na mniej niż 300m, bo cię zjedzą kałachami, przewaga liczebna zrobi swoje przy podobnym poziomie umiejętności. Zielsko twoim przyjacielem, mniej cię będzie widać. Jeśli strzelasz z ukrycia nie grzej raz za razem, bo wtedy jesteś bardziej widoczny. Ogólnie unikaj długich serii bo wtedy AI ma cię jak na dłoni.

Zagrania taktyczne najlepiej robić przed walką. Atakuj kiedy jesteś przygotowany, a nie kiedy zobaczysz wroga (komenda "wstrzymaj ogień", żeby twoi przedwcześnie nie zdradzili pozycji). W czasie strzelaniny możesz nie mieć takiej możliwości, szczególnie jeśli twój team jest stosunkowo mały, wtedy każda lufa się liczy.

Ostatecznie poziom trudności można po prostu wyregulować w opcjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...