Skocz do zawartości

Jaki sprzet jest potrzebny dla DJ


Feomatar

Polecane posty

Jeżeli się nie znasz to na razie nie kupuj, nie wiem dokładnie ile, mój kolega z klasy jest DJem i ma średniej klasy sprzęt warty ponad 3500zł. Gra na osiemnastkach, weselach itp., do takich rzeczy mu to starcza. Może najpierw się pobaw w jakimś programie do tworzenia muzyki i zobacz czy ci to w ogóle leży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak założyć konto na nie-muzycznym forum tylko po to, by sie zapytać o coś, czego i tak nikt nie wie... i sie jeszcze nie znać :/

Z reszta w ogóle nie ma to jak mieć 15 lat ;P. zarcik taki

A na powaznie to zależy co chcesz robić. Jeżeli kręcić winylami to trzeba mieć taki pseudo gramofon, ale osobiście odradzam takie rzeczy, bo:

1) Nie znasz sie

2) Nie wiesz czego chcesz (albo wiesz ale nie raczyles napisać)

3) Samym didzejowaniem "wiele nie ugrasz" jak chcesz sie tym zająć na poważnie to trzeba mieć synteaztor, samplery, może perkusje elektroniczną, choć to nie mus oraz inne pierdoły.

Ale od razu Ci mówię ze nic z tego nie będzie, lepiej sie pobawić fruit loopsem przez 5 minut i zdecydować ze "to nie dla mnie" niż wydawać 15 000 na sprzęt :)

Pozdrawiam wszystkich niedoszłych didzejow

Aha, zapomniałem jeszcze o jednym: umiesz spiewac? Lub chociaż "śpiewać"? nie?To też by wypadało ogarnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu pokaż mi DJ'a który śpiewa.

"Nie ma to jak założyć konto na nie-muzycznym forum"

Tak rzeczywiście, w dziale pt. "Muzyka" mówi się o grach.

Kręcić winylami? I ty zarzucasz komukolwiek że się nie zna na DJ'ingu.

@Feomatar najpierw właśnie pobaw się jakimś programem, potem poszukaj ile cały potrzebny sprzęt może kosztować i wtedy jeszcze raz zastanów się czy nadal chcesz być DJ'em.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega nie sprecyzował, jakim Dj'em chce być. takim od remizowych imprez? to boombox + głośniki, no i niezmordowany mikrofon by podrywać do zabaw młode pary.

A może takim znanym z klubów techno/trance/house/dnb/cokolwiek? Tu się przyznam, że nie wiem.

natomiast jak chcesz zostać turntablistą hardkorowym jak kid koala to Technics 1210 na allegro jakiś. od tego zacząć. a najlepiej podpatrywać zawodowców, następnym razem przyjedzie jakiś premier, mathematics czy inny tam to obserwować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sprzet jest potrzebny by zostac DJ?Chce kupic sprzet ale sie na znam za bardzo;/

Mikser i dwa CD player'y plus słuchawki dobrej jakości. Dobrze byłoby to tez do czegoś podłączyć... nawet zwykła wieża żebyś mógł posłuchać jak Ci granie wychodzi. Na początek to poszukaj jakiś używek na Allegro bo sprzęt tani nie jest. Dobrej klasy używany sprzęt to wydatek rzędu 5000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...