Skocz do zawartości

Niereferenycjne GTX 470 i 480 od Palita


xandi

Polecane posty

Palit dodał do swojej oferty niereferencyjne układy NVidii -> GTX470 i GTX480.

Karty będą wyposażone w dwa duże wentylatory zamiast turbiny, którą mogliśmy spotkać w konstrukcji referencyjnej.

Zmienione zostaną także złącza video. Zamiast dwóch gniazd DVI i mini HDMI znajdziemy dwa gniazda DVI, jedno HDMI i DisplayPort.

Taktowania kart:

  • GTX470: 607/1215/3348 MHz
  • GTX480: 700/1401/3696 MHz

Prawdopodobnie ceny tych kart nie będą zauważalnie wyższe od referentów.

Karty na półki sklepowe mają trafić w połowie maja, najpóźniej pod jego koniec.

palitnrgtx4x01.jpg

źródło: pclab.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jakoś te karty nie przekonują, znacznie wolę Radeona. Ciekawi mnie jeszcze ich cena i ilość pamięci VRam. Na pewno będą używać technologi 40nm i Dirext 11.

//EDIT: Już mam kilka informacji na ich temat, cena Gtx 470 będzie wynosić około 350 euro a Gtx 480 będzie wynosić 500 euro. Gtx 470 bęzie miała 1280 MB pamięci VRam DDR5 a Gtx 480 będzie posiadała 1536 MB pamięci VRam DDR5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymuje się ciągle z zakupem Radeona HD 5870 bo chciałem zobaczyć jak będą prezentowały się właśnie nowe Geforce'y . I szczerze mówiąc mimo iż GTX 470 bije Radeona HD 5850 a GTX 480 wygrywa z Radeonem HD 5870 to pomimo faktu że jestem zwolennikiem Nvidii zakupię raczej radeona. W komputroniku GTX 480 stoi za 1999zł co jest dla mnie już za wysoką kwotą a GTX 470 kosztuje 1499zł a w tej cenie a nawet kilkadziesiąt złotych mniej mogę mieć HD 5870 więc myślę że to bardziej opłacalny zakup. Nowe Geforce'y grzeją się bardzo i pobierają o wiele więcej prądu niż Radeony a i chłodzenie pracuje głośniej. Uważam że bardziej opłacalny dla gracza jest obecnie zakup Radeonów HD 5870 lub 5850 ... Mimo tego poczekam jeszcze na różne niereferencyjne wersje Geforce'ów a jeżeli ich ceny będą nadal utrzymywać się na takim samym poziomie to z czystym sumieniem kupię Radka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prOmen ja tez chyba będę musiał przestawić się na ATI. Radeon HD 5970 jest dla mnie za drogi i do tego nie wykorzystam jego potencjału przy moim procesorze a wymiana procka, płyty i pamięci mnie nie interesuje teraz ponieważ na obecnych komputer sprawuje się bardzo dobrze. Mam nadzieję że w przyszłości Nvidia poprawi swoją pozycje i wypuści jakieś opłacalne modele dla graczy bo narazie wydaje mi się że ATi ma rozwiązania bardziej przyjazne graczom i to w sumie we wszystkich przedziałach cenowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...