Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 02/2010

Polecane posty

Coraz więcej materiałów o konsolach bez ŻADNEGO widocznego usczerbku na dziale PC. Strrrrrrrrraszne.

Widać dalej bez efektu.

Przykład.

Jak na początku do Twojej ulubionej kanapki dodają obojętny Ci ser, to nie narzekasz, bo przesz możesz go po prostu wywalić.

Jednak jeśli z czasem zastępuje Ci ten ser np. pomidora, to się zaczynasz wkurzać.

I ja np. właśnie nie chcę, by w przyszłości dział konsolowy zastąpił dział PC, dlatego też już teraz czepiam d.

Jasne?

W moim też. I takim czasopismem (nie gazetą :P) pozostał. Po prostu został poszerzony o kilka elementów umilających życie posiadaczom konsol, to wszystko.

Póki co może i tak, ale dotychczasowe tendencję dobrze nie wróżą ;/

Oczywiście, recenzje gier konsolowych pojawiły się bo redaktorzy mają konsole. To przecież logiczne. Do tego są to normalne recenzje, boże drogi, WYSTAWIAJĄ TYM TWOROM NAWET OCENY! Ludzie, co wam to przeszkadza? Tak bardzo was to boli dlatego, że nie macie konsol? Nie? Więc z jakiego powodu? Te strony są powlekane cyjankiem? Wypalają oczy? To już się zaczyna śmieszne robić.

Taa, ale to że kupisz sobie nagle kilka komórek, nie znaczy, że możesz pisać o nich recenzję.

Najpierw trza mieć odpowiednią wiedzę, nieraz i doświadczenie + kontakty.

Póki dział konsolowy w CDA prezentuje się najwyżej przeciętnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, ale to że kupisz sobie nagle kilka komórek, nie znaczy, że możesz pisać o nich recenzję.

ARGH! To było ironiczne! To jasne, że posiadanie konsoli nie może być powodem zmian w piśmie.

I ja np. właśnie nie chcę, by w przyszłości dział konsolowy zastąpił dział PC, dlatego też już teraz czepiam d.

Ale jesli cie to pocieszy to na pewno nie bedzie konsolowych recenzji wiecej niz ostatnio, a na PC pojawi sie kilka bardzo fajnych recenzji.

:rolleyes:

Póki dział konsolowy w CDA prezentuje się najwyżej przeciętnie...

Narzekasz, że prezentuje się przeciętnie (czyli ma być lepszy) jednocześnie chcąc aby wogóle go nie było? Zdecyduj się.

dotychczasowe tendencję

Dotychczasowe tendencjE to jedna zmiana w okresie kilku lat? OMG! Pomyśl co się stanie za 500, 600 lat! Może recenzji gier na konsole będzie więcej niż 4! Tragedia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja np. właśnie nie chcę, by w przyszłości dział konsolowy zastąpił dział PC, dlatego też już teraz czepiam d.

Ale jesli cie to pocieszy to na pewno nie bedzie konsolowych recenzji wiecej niz ostatnio, a na PC pojawi sie kilka bardzo fajnych recenzji.

] :rolleyes:

Wcześniej też mówiono, że 2 recki gier na konsole jest ok i że więcej nie będzie...

Narzekasz, że prezentuje się przeciętnie (czyli ma być lepszy) jednocześnie chcąc aby wogóle go nie było? Zdecyduj się.

Trudno wywnioskować, że jestem za tym, by jak się coś robi, to mieć pewność, że będzie to na najwyższym poziomie, nie?

Dotychczasowe tendencjE to jedna zmiana w okresie kilku lat? OMG! Pomyśl co się stanie za 500, 600 lat! Może recenzji gier na konsole będzie więcej niż 4! Tragedia!

Jeśli coś się sukcesywnie zmienia przez pewien okres to możemy mówić o tendencji.

I daruj sobie, bo wcale dowcipny nie jesteś, a ironiczną gadką wcale nie przykryjesz swojej ignorancji ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej też mówiono, że 2 recki gier na konsole jest ok i że więcej nie będzie...

Kiedy?

Trudno wywnioskować, że jestem za tym, by jak się coś robi, to mieć pewność, że będzie to na najwyższym poziomie, nie?

Dział konsolowy stoi na wysokim poziomie. Jest on rozwinięciem "Odmiennych stanów grywalności", tak więc nie można powiedzieć, że autorzy są bez doświadczenia. Poza tym powiedz czym się różni recenzowanie gry na PC od tej na Konsolę.

ironiczną gadką wcale nie przykryjesz swojej ignorancji ;]

Ale spróbuję przykryć twoją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy?

Wiele razy o tym było na forum mówione, zapewnienia w AR itp.

Tak trudno zrozumieć, że tak naprawdę zmiany w piśmie nie dotyczą tylko woli samej redakcji?

Jak "władza" będzie chciała, żeby dodatkowo recenzowali stroje nowych lalek Barbie, bo za tym idzie zysk, to będą to robić.

Bo jak to napisał Smuggler, "jakbyś miał do wyboru zarabiać 1000zł czy 5000zł to co byś wybrał?"...

Dział konsolowy stoi na wysokim poziomie. Jest on rozwinięciem "Odmiennych stanów grywalności", tak więc nie można powiedzieć, że autorzy są bez doświadczenia. Poza tym powiedz czym się różni recenzowanie gry na PC od tej na Konsolę.

Powiedz mi na jakiej podstawie tak uważasz?

Ja już część swoich argumentów przedstawiłem, kilka stron wcześniej, m. in. brak niektórych ważniejszych tytułów, jak i brak opisu dokładnych różnic między rozgrywką na ps3 a x360.

Dla porównania od czasu do czasu kupuję PSX Extreme i wiem jak wygląda "dział konsolowy na wysokim poziomie", gdyż tam stanowi on człon pisma.

To zresztą równie ambitne porównanie,jak porównywanie CyberMychy z Cda ;/

Ale spróbuję przykryć twoją.

Jak widzę odróżnianie pewnych postaw jest ci obce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno zrozumieć, że tak naprawdę zmiany w piśmie nie dotyczą tylko woli samej redakcji?

Jak "władza" będzie chciała, żeby dodatkowo recenzowali stroje nowych lalek Barbie, bo za tym idzie zysk, to będą to robić.

Bo jak to napisał Smuggler, "jakbyś miał do wyboru zarabiać 1000zł czy 5000zł to co byś wybrał?"...

Ja dokładnie wiem, że nie była to wola samej redakcji i nigdy tego nie kwestionowałem. Nie sprowadzajmy sprawy do absurdu - lalek barbie nie będą recenzować bo skupiają się na innej branży, która, jak widać, przynosi im dochody. Smuggler w swojej wypowiedzi miał rację, ale nie wspomniał o jedne rzeczy - gdyby to pismo recenzowało lalki Barbie, a on dostawałby 5000 - zapewne odszedłby do pisma o grach, gdzie zarabiałby mniej, ale przynajmniej nie straciłby swojej godności. (jeżeli się mylę to mnie popraw, Smg.)

Dla porównania od czasu do czasu kupuję PSX Extreme

Widzisz, dla mnie PSX Extreme to [beeep]. Jeżeli dla ciebie ten dział to miernota to go nie czytaj, wklejaj w to miejsce to swoje PSX.

Jak widzę odróżnianie pewnych postaw jest ci obce...

Widzisz, też mogę tak powiedzieć - Twój mózg nie obejmuje pewnych sfer. I jest to prawda. Bo nie wiesz co miałem na myśli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie wiem, że nie była to wola samej redakcji i nigdy tego nie kwestionowałem. Nie sprowadzajmy sprawy do absurdu - lalek barbie nie będą recenzować bo skupiają się na innej branży, która, jak widać, przynosi im dochody. Smuggler w swojej wypowiedzi miał rację, ale nie wspomniał o jedne rzeczy - gdyby to pismo recenzowało lalki Barbie, a on dostawałby 5000 - zapewne odszedłby do pisma o grach, gdzie zarabiałby mniej, ale przynajmniej nie straciłby swojej godności. (jeżeli się mylę to mnie popraw, Smg.)

Obawiam się, że godność wielu osób można po prostu kupić.

A przykładem mogą być ostatnie 2 strony dyskusji...

Widzisz, dla mnie PSX Extreme to [beeep]. Jeżeli dla ciebie ten dział to miernota to go nie czytaj, wklejaj w to miejsce to swoje PSX.

Ty tu prezentujesz swoją opinię, ja prezentuję opinię swoją. Z tymże z moją tezą zgadza się jakieś 90% innych czytelników.

Są pewne trendy, które po prostu zapracowały sobie na swój sukces i pozycję.

Ja potrafię powiedzieć czemu mi się CDA przestaje podobać, a Ty mówiąc o innym magazynie, że jest "beeep" nie wprowadzasz żadnego innego motywu, tylko uparcie stoisz przy swoim, nie potrafiąc argumentować.

Czy jak kupujesz Kotleta z frytkami, to czy będziesz dokupywał inne frytki, bo Ci bardziej smakują, a stare wywalał? ;/

Widzisz, też mogę tak powiedzieć - Twój mózg nie obejmuje pewnych sfer. I jest to prawda. Bo nie wiesz co miałem na myśli.

Tak, tak, jak się ma pewne zaburzenia emocjonalno-psychiczne, to się zwala na innych :)

I właśnie dzięki takim ludziom jak Ty, którzy "wiedzą co mają na myśli", dyskusje stoją na b. wysokim poziomie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymże z moją tezą zgadza się jakieś 90% innych czytelników.

1) pisze się "z tym, że" (wybacz, jestem pedantem :D)

2) Te dane oczywiście masz z...

Ty mówiąc o innym magazynie, że jest "beeep" nie wprowadzasz żadnego innego motywu, tylko uparcie stoisz przy swoim, nie potrafiąc argumentować.

Ma gówniarski, "ziomalowaty" styl, w ogóle do mnie nie przemawiający. Nie ma modulatora. Nie ma recenzji gier na kompa.

Tak, tak, jak się ma pewne zaburzenia emocjonalno-psychiczne, to się zwala na innych

Zauważyłem to na twoim przykładzie. Pomijając to, że twój komentarz nie ma żadnego związku z moją wypowiedzią.

I właśnie dzięki takim ludziom jak Ty, którzy "wiedzą co mają na myśli", dyskusje stoją na b. wysokim poziomie...

Dla mnie to, że wiem co mam na myśli to norma. Dziękuję za komplement.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że godność wielu osób można po prostu kupić.

A przykładem mogą być ostatnie 2 strony dyskusji...

Śmieszny jesteś. Jeśli dla Ciebie utratą godności jest przejście do lepiej płatnej pracy, to powodzenia i życzę byś pierwszą pracę jaką znajdziesz wykonywał za 800 zł. Tylko nie strać swojej godności i nie zmieniaj jej.

Utratą godności byłoby gdyby, for example, Smg przeszedł do Twojego OŻESZ jakże wychwalanego i ubóstwianego PSX Extreme i zdradził co np. CDA chce dać na cover (głupi przykład, bo musiałby iść do innego pisma z branży komputerowej, ale co tam - liczy się przykład). Albo odszedł z CC do PEPSI i zdradził im recepturę na koncentrat CC.

A co do PSX Extreme, jako posiadacz konsoli PS3 postanowiłem sięgnąć i po te czasopismo, co by być na czasie i... odbiłem się. Fakt, są newsy są recenzje, ale ciągle czegoś mi brakowało... Nie wiem, może po prostu przyzwyczaiłem się do stylu recenzentów z CDA (które kupuje z samej chęci czytania, a niemalże w ogóle nie sugeruje się ocenami gier). Coś w tym jest... Recenzenci PSXE piszą tak jakoś bez polotu. Brak jakichś bardziej konkretnych informacji o recenzowanych tytułach, gdy gra jest dobra, to recenzent zazwyczaj skupia się na wychwalaniu jej zalet, a wady wymienia gdzieś na końcu w kilku ostatnich zdaniach. Poza tym odniosłem wrażenie, że niektóre oceny są z lekka zawyżone (tzn, nie łapówki czy coś, tylko zbytnie jaranie się tytułem). Spotkałem się też z przykładem, my już gramy a pecety czekają, ale ani słowa o tym, że wersja PC będzie wzbogacona... A w CDA zawsze padają, i to na samym początku recki, teksty w stylu wreszcie się doczekaliśmy tego, co mieli konsolowcy... I mówię to jako czytelnik PSXE z półrocznym stażem, a nie jednego numeru ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Te dane oczywiście masz z...

...wyników sprzedaży i popularności magazynu.

Ma gówniarski, "ziomalowaty" styl, w ogóle do mnie nie przemawiający. Nie ma modulatora. Nie ma recenzji gier na kompa.

Już lepiej :P

Co nie zmienia faktu, że rzeczy n/t konsol mają świeższe od CDA i imho zdecydowanie lepiej opracowane...

Zauważyłem to na twoim przykładzie. Pomijając to, że nie ma to żadnego związku z moją odpowiedzią.

Ależ oczywiście.

Najłatwiej jest być przekonanym o swojej wyidealizowanej wyższości i racji ;]

A to, że niektórzy nie rozumieją, to cóż, ich wina, ja przecież bezbłędny jestem, nie InnocentCivilian?

Dla mnie to, że wiem co mam na myśli to norma. Dziękuję za komplement.

Mam nadzieję, że nie długo normą będzie dla Ciebie wiedzieć co to jest ironia :]

EDIT:

Śmieszny jesteś. Jeśli dla Ciebie utratą godności jest przejście do lepiej płatnej pracy, to powodzenia i życzę byś pierwszą pracę jaką znajdziesz wykonywał za 800 zł. Tylko nie strać swojej godności i nie zmieniaj jej.

To było do motywu z lalkami i nie miało nic wspólnego z kasą braną za podobną pracę.

Przykład nie powinien być głupi ;]

@opinia o PSX

To już kwestia gustu.

IHMO często odnoszę wrażenie, że niektóre oceny w CDA też są zawyżane.

Odnośnie recenzji, to co kto lubi.

Poza tym PSX jest tylko o konsolach, więc trudno, żeby zajmowali się tematem PC...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Te dane oczywiście masz z...

Pomińmy fakt, że na FA nie jest zarejestrowana nawet połowa czytelników CDA - poza tym niektórzy zarejestrowani kupują CDA okazyjnie lub W OGÓLE go nie kupują. Tak, tak... To nie forum PSX Extreme, gdzie piszą tylko zajarani konsolowcy. My tu mamy dział o konsolach od dawien dawna. Był tu chyba nawet zanim jakieś konsolowe teksty zaczęły się w ogóle pojawiać w CDA. Mamy też poglądy itp. Ogólnie to jedno z największych polskich for.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSX Extreme ma taki gówniarsko-skejciarski styl. CDA ma styl gówniarsko-wszystko wiem bo czytam książki czasem* ;)

Nie dużo lepiej, CDA próbuje przemycić jakiekolwiek treści ( np. przy zapowiedzi Dark Void notatka o Tesli), ale moim zdaniem brakuje w Polsce rzeczowego pisma o grach. Właściwie mogło by być wydawane w podobnej formie co "Wyborcza" (tani papier), ale raz na dwa tygodnie - rzeczowo, co, gdzie, jak, literacko z dowcipem, lecz bez traktowania jak dzieci.

*Uwaga ta nie odnosi się do redaktorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny jesteś. Jeśli dla Ciebie utratą godności jest przejście do lepiej płatnej pracy, to powodzenia i życzę byś pierwszą pracę jaką znajdziesz wykonywał za 800 zł. Tylko nie strać swojej godności i nie zmieniaj jej.

Przejście do lepiej płatnej pracy może być hańbiące jeżeli owa prac jest hańbiąca (np. sekretarka przekwalifikowuje się na prostytutkę bo lepiej płacą) Można powiedzieć "Żaden pieniądz nie śmierdzi" ale myślę, że jest granica, której żaden z nas by nie przekroczył. (np. DODAWANIE RECENZJI GIER NA KONSOLĘ DO CDA! ZGROZA! :D)

Play the best song in the world or I'll eat your souls!

Fan Tenacious D? :D

...wyników sprzedaży i popularności magazynu.

Opublikuj, chętnie na nie zerknę.

Mam nadzieję, że nie długo normą będzie dla Ciebie wiedzieć co to jest ironia :]

Już jest.

Ależ oczywiście.

Najłatwiej jest być przekonanym o swojej wyidealizowanej wyższości i racji ;]

A to, że niektórzy nie rozumieją, to cóż, ich wina, ja przecież bezbłędny jestem, nie InnocentCivilian?

Nie, za to ja owszem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście do lepiej płatnej pracy może być hańbiące jeżeli owa prac jest hańbiąca (np. sekretarka przekwalifikowuje się na prostytutkę bo lepiej płacą) Można powiedzieć "Żaden pieniądz nie śmierdzi" ale myślę, że jest granica, której żaden z nas by nie przekroczył. (np. DODAWANIE RECENZJI GIER NA KONSOLĘ DO CDA! ZGROZA! :D)

No bez przesady... Nie miałem na myśli tak drastycznych zmian ;)

Chodzi mi o to, że skoro zarabiam X, a mogę dzięki pewnym zmianom (niezbyt drastycznym) zarabiać Y, to czemu nie? Gdzie X<Y.

Fan Tenacious D? :D

Może nie fan... Bo głównie to metalu słucham, ale powiedzmy, że bardzo ich lubię jako taką odskocznię. No i mają fajne teksty :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikuj, chętnie na nie zerknę.

Masz google + ew. możesz kupić PSX (dość często chwalą się nakładem, więc dziwi mnie, że widziałeś to pismo, a niewiele o nim wiesz 0o)

Już jest.

Gz. Musisz to oblać ;]

Nie, za to ja owszem :P

Pozwól, że nie skomentuję ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że nie skomentuję ;]

Z litości i zmęczenia zezwalam.

Masz google + ew. możesz kupić PSX (dość często chwalą się nakładem, więc dziwi mnie, że widziałeś to pismo, a niewiele o nim wiesz 0o)

Mówimy o 90% fanów CDA, którzy mają identyczne zdanie jak ty a ty wyjeżdżasz ze statystykami PSX? Cóż...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już kwestia gustu.

IHMO często odnoszę wrażenie, że niektóre oceny w CDA też są zawyżane.

Odnośnie recenzji, to co kto lubi.

Poza tym PSX jest tylko o konsolach, więc trudno, żeby zajmowali się tematem PC...

Naprawdę? Myślałem, że nie kupujesz normalnie CDA, a jedynie ten ostatni numer... Nie chodzi mi o pisanie o PC, ale w recce gry na konsolę nie ma zdania na temat, że wersja PC będzie wzbogacona o to i o to lub wydana wraz z dodatkami za to zdania doczekaliśmy się, konsole miały pierwsze przewijały się w recenzjach gier na PC w CDA... Daleko nie szukając GTA IV, Burnout Paradise i z pewnością będzie to w AC II. Tak jakby konsolowcy nie mogli przeboleć, że PieC dostanie więcej albo lepiej wydane (np. Buronout).

Przykład nie powinien być głupi ;]

Muahaha! Jesteś mistrzem ciętej riposty... Brawo, dorosły graczu.

Drugi z CC i PEPSI był już dobry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o 90% fanów CDA, którzy mają identyczne zdanie jak ty a ty wyjeżdżasz ze statystykami PSX? Cóż...

"Ty tu prezentujesz swoją opinię, ja prezentuję opinię swoją. Z tym że z moją tezą zgadza się jakieś 90% innych czytelników."

Czy ja mówiłem o czytelnikach CDA? 0o

Nie widzę tu takiej notki...

Naprawdę? Myślałem, że nie kupujesz normalnie CDA, a jedynie ten ostatni numer... Nie chodzi mi o pisanie o PC, ale w recce gry na konsolę nie ma zdania na temat, że wersja PC będzie wzbogacona o to i o to lub wydana wraz z dodatkami za to zdania doczekaliśmy się, konsole miały pierwsze przewijały się w recenzjach gier na PC w CDA... Daleko nie szukając GTA IV, Burnout Paradise i z pewnością będzie to w AC II. Tak jakby konsolowcy nie mogli przeboleć, że PieC dostanie więcej albo lepiej wydane (np. Buronout).

Bo moim zdaniem oni mają pewnego rodzaju kompleksy z tym związane i o tym nie piszą :P

Poza tym po co?

Co posiadacza konsol interesuje jaka będzie wersja na PC?

Nikt im za marketing PieCa nie płaci...

Muahaha! Jesteś mistrzem ciętej riposty... Brawo, dorosły graczu.

Ciekawe zdania uznajesz za ripostę, ale mniejsza o to.

Szkoda mi czasu na głupawy temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Git, pobawmy się w ten sposób. Czy ty mówiłeś o czytelnikach PSX? Mówiłeś tylko o "czytelnikach".

To jest logiczne, że powołując się na nakład pisma, muszę odnosić się do jego czytelników...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest logiczne, że powołując się na nakład pisma, muszę odnosić się do jego czytelników...

Wcześniej powoływałeś się na nakład pisma, nie sprecyzowałeś jakiego.

Edit: Nudzi mnie to a mam jeszcze Orange Boxa i kilka godzin Golda na Xbox Live. Na resztę twoich ew. wypocin odpowiem... w najbliższym czasie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej powoływałeś się na nakład pisma, nie sprecyzowałeś jakiego...

Trudno się było domyślić, zwłaszcza pod kątem dyskusji, nie?

I w ogóle jak można porównywać recenzje PSX do tych z CDA...

Sami przesz podkreślacie, że w CDA jest "tylko kilka stron o konsolach", a w PSX jest to jedyna tematyka...

Jak jakieś pismo jest popularne, to trza być niespełna rozumu, by udowodnić komuś, że przesz naprawdę jest ono słabe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem wieloletnim czytelnikiem (zarówno jak chodzi o mój wiek, jak i lata wierności CDA), zawsze z chęcią czytałem Wasze pismo. Dotychczas należałem do "cichych" wielbicieli, ale nowe CDA zmusiło mnie do odezwania się na łamach szacownego forum

Otóż z przerażeniem zauważyłem rozrost działu o grach na platformy. 1 czy 2 strony - rozumiem, fajnie wiedzieć ci się dzieje na rynku gier, ale bez przesady!!!! CDA to było raczej pismo dla "blaszakowców". Czy to koniec fajnego pisma a początek komercyjnego gniota? Rozumiem wszystko - reklamy itp, ale Panowie, proszę Was bardzo - nie idźcie tą drogą (psie Sabo.....). Nie musicie równać do innych gazet o grach (w dół?), bądźcie ponad to!

Oprócz tego małego niuansiku - reszta zmian na prawdę extra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...