Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

Planuję kupno nowego komputera z procesorem C2D. Moje pytanie brzmi: czy bardzo trudne jest podkręcenie modelu E4300? Od razu mówię, że jeszcze nigdy nie próbowałem o/c. Chciałbym ewentualnie podkręcić procesor do jakiejś bezpiecznej granicy, w związku z tym moje drugie pytanie brzmi: czy taka "rozsądna granica" istnieje i ile wynosi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie :] Wystarczy zmienić kilka opcji i zwiększyć niekytóre wartości :] OCzywiście najlepiej w biosie. Do tego potrzebna jest oczywiście dobra płyta.

Nie ma rozsądnej granicy bo każdy procek kręci się inaczej. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzanie jego temperatury i jeśli w strsie nie przekracza 65*C to jest wszystko OK.

Przy takim procku 3GHz na 1.35V powinno pójść :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile yego nikt nie powie, wszystk zalezy od procka. Może trafi się sztuka która bez problemów będzie się krecić na standardowym voltarzu = mało ciepła, to box wystarczy.

IMO lepiej wziąść płyte na NF4 np.: DFI cena będzie taka sama, troszkę gorszy jest Abit KN9 ale i tańszy i wtedy można kupić lepsze chłodziwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol zapomnialem dodac a nie da sie edytowac zasilacz 350W firma nieznana Rolling Eyes
to lepiej sie dowiedz jaka to firma. Bo jesli to jest codegen allbo inny szajs to o OC zapomnij (i czym predzej kup nowy zasilazcz)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegos takiego jak bezpieczna granica. Krecisz do ilu ci pojdzie i po porstu pilnujesz temperatury, Bezpieczna granica jest tylko przy zwiekszaniu napiecia .ZZ tego co wiem to ten proc ma standardowo 1.2V.Granica powinno tu byc 1.4V/1.45 chociaz to wszystko zalezy od procka. Bo po pewnym pulapie zwiekszanie napiecia juz nic nie daje.

Ot na przyklad ma procka 2GHZ krecisz go do 2.4GHZ i dalej nie idzie wiec zwiekszasz napiecie o 0.1V(oczywiscie caly czas pilnujesz temperatury)wtedy procek idzie na 2.5GHZ i dalej nie idzie i teraz trzeba wybadac czy dlasze zwiekszanie napiecia pozwala cos wycisnac z procka czy nie. Zazwyczaj nie daje. AHA zeby byla jasnosc przyklad jest wymyslony. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zanm sie za bardzo na podkrecaniu, a czytac 40 stron i jescze z tak wolno dzialajacym forum mi sie nie chce, wiec mam pytanie jakim programem moge sobie podkrecic mojego Sempronika 64 2800+ i do jakiej predkosci. Moja plyta glowna jakby to bylo do czegos potrzebne to GA-k8u.

Czekam na odpowiedz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zanm sie za bardzo na podkrecaniu, a czytac 40 stron i jescze z tak wolno dzialajacym forum mi sie nie chce,

Skoro się nie znasz i czytać Ci się nie chce to sugeruję byś się za podkręcanie nie brał. Popsujesz coś sobie i będziesz miał problem. Możesz też poeksperymentować z opcją szukaj i kilkoma słowami kluczowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...