Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

Elo wszystkim, mam pytanie. Otóż aktualnie pracuję na Intel Pentium D 820 (pod płytą Gigabyte GA-965P-DS3) który działając na standardowym wentylatorku (+ wolnoobrotowiec w tyle obudowy) potrafi przy maksymalnym obciążeniu rozgrzać się w nawet trochę powyżej 70*C (co przyznacie iż jest trochę dużą temperaturą…). Tak, więc jak na razie kręcenie odpada i chciałem się zapytać, na jaki cooler polecalibyście wymianę standardowego by proc trzymał przyzwoitą temperaturę jeszcze po skromnym o/c.

Fundusze, jakie skłonny był bym na to wyłożyć to coś w okolicach setki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Hmm... może jeszcze wyjasnię co rozumiem przez te "skromne o/c". Otóż wyczytałem że tego pentiumka można wykręcić do stabilnego 2.8 @3.8 Ghz. No ale w takie konkrety bawić się nie będę - mi wystarczy coś w okolicach 3.3-3.4Ghz. Do takiego wykręcenia jaki cooler zalecacie? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę inne pytanie.

Pracuję na AMD 64bit 3000+ podkręconym z 1.8 do 2.4 GHz, 1GB RAM 400MHz i nurtuje mnie jedna kwestia. Po podkręceniu procesora (9x266) mam memory clock 440MHz zamiast standardowego 400MHz - pewnie to lamerskie pytanie, ale czy to podkręcenie nie zaszkodzi pamięci? :) Słyszałem, że oczywiście też może się spalić, a temp. nie ma jak sprawdzić. Czy gdyby to było za wysokie ustawienie, to pojawią najpierw artefakty, zwiechy itd. czy od razu znaki dymne spod obudowy?

I już tak troche OT: do jakich wartości skręciliście ten procesor? Ja tak jak wyżej na płycie GA K8NF-9

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od pamięci. Markowe powinny takie ustawienia wytrzymać (zwłaszcza przy obniżonych timingach). Niemarkowe mogą mieć problemy. Najlepiej pobierz program memtest i zapuść testowanie na godzinkę. Jeśli błędy się ni pojawią to wszystko gra.

Najlepiej napisz jakie pamięci posiadasz :wink:

Jeśli ustawienia pamięci są zbyt wyżyłowane to prędzej dojdzie do utraty stabilności niż do spalenia kości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięć to dwie kości DIMM1: Kingmax MPXC22D-38KT3R-FNA 512 MB PC3200 DDR SDRAM (2.5-3-3-7 @ 200 MHz) (2.0-2-2-5 @ 133 MHz) - wwyciąg z Everest'a.

Ustawię im znowu te wartości i faktycznie przetestuję, zobaczymy co z tego wyjdzie. Trzeba kompa wykręcić w kosmos zanim Gothic 3 dojdzie :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maliniak.ol

najlepiej zrobisz jak dokupisz ramu i podkrecisz procka oczywiscie jak sie znasz na tym bo jak nie to sie nie zabieraj do tego bo wiaze sie to w ekstremalnych warunkach ze spaleniem procka i pamietaj o dobrym chłodzeniu bo na boxowym daleko nie zajedziesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Będe niedługo miał Athlona 64 X2 4200+ i według specyfikacji dwa rdzenie będą dawały 4,2Ghz I jeśli chcem wykręcić go na stabilne 5GHz to jakie dodatkowe chłodzenie polecacie? I Przy okazji - podkręca się dwa rdzenie naraz, czy każdy z osobna?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szpileq

to przeciez logiczne ze jak bedziesz podkrecał za pomoca magistrali to automatycznie dwa rdzenie sie podkrecaja a i jezeli mnoznik masz odblokowany to tez tak samo a co do chlodzenia to proponuje np: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=29343 lub cos innego sam sobie wybierz duzo jest tego :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podkręcaniu procka zbytnio sie nie znam zresztą i tak nie mam narazie forsy na jakies lepsze chłodzenie (a tak na przyszłość co byście polecali jeśli chodzi o chłodzenie). Dokupie sobie RAM-u mam nadzieje że jakaś poprawa będzie.

OC to nic trudnego - opis najszybciej znajdziesz na forum.tweak.pl - szukaj działu o procku - powinien być przyklejony FAQ jak to się robi. Co do chłodzenie to ptzy takim zwiększeniu da radę nawet BOXowy cooler - no może jakś lepsza pasta niż ta z zestawu by się przydała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...