Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Witam! Słyszałem że procesor Pentium D 805 można mocno a przy tym bezpiecznie podkręcić. Mam ktoś informacje na ten temat?? Reszta mojego sprzęty to GeFrorce 7300 GT nvidia, 512 (wkrótce 758 RaM). Jeśli więc można go podkręcić nie bawiąc się przy tym w inne programiki i sprawdzanie temp. itp. w jaki sposób mogę to zrobić? Jakich funkcji szukać w Dosie?? Baaardzo duże thx dla wszyskich pomocnych. Pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam procka celeron 1700mhz i hmmmmmm.....nie wystarcza mi jego moc a kasy na razie nie mam

w jaki sposób go podkręcić (jak ustawić FSB, mnożnik itp.) aby go nie zjarać i żeby sie komp nie zawieszał ( nie mam doświadczenia co do o/c )

acha ten proc to pod DOSYĆ starą płytę główną jest i ma stary socket ( czterystacoś ) i ma standardowe chłodzenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kai14pl i Lukinio The Master

Jak się czyta takie posty jak wasze to serio człowiekowi odechciewa sie pomgać komukolwiek. Nawet nie napisaliście podstawowej sprawy jaką jest nazwa płyty głownej jaką posiadacie, bo o podaniu zasilacza to już nie wspomnę, bo pewnie nawet nie wiecie, że zasilacz ma ogromny wplyw na możliwości podkręcania. Pytacie o totalnie podstawowe sprawy, o których bez problemu sami moglibyście znaleźć informacje w necie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak serio to nie wiem jaki mam zasilacz ( jakiś 230W )

plyta glowna to p4 mainboard p4s5a

sorry ze nie napisałem o tych sprawach bo sie na tym nie znam :( i nie wiedziałem że są takie ważne ( zasilacz) a o płycie to po prostu zapomniałem napisać i za to przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle to mi się wydaje że wziołeś Volty zamiast Wattów ;) i na zasiłce było 230V

Hhehehe prawdopodobnie masz racje ( tak z 99 % szans ;) )

A ty Lukinio The Master lepiej odpuść sobie overclocking, bo pewnie coś sobie tylko popsujesz w kompie i potem do nas będziesz mieć pretensje, zamiast szukac przyczyn niepowodzeń w swojej indolencji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie pytam o podkrecaknie tego proca bo bede go mial jeszcze przej jakis miesiac a potem kupie nowe części ( patrz dział nowy komputer/ulepszanie komputera strona chyba 95 :lol: )

a słyszałem ( m. in. od jonnego knoxville ) że można podkręcić niesamowicie amd athlona 3000+ ( poradzono mi tego kupić )

:arrow: jak bardzo da sie go podkręcić na boxowym coolerku?? czy to bezpieczne?? :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od samego procesora. Są różne serie i różne procesory. Jedne kręcą się lepiej inne gorzej.

Jeśli pójdzie dość znacznie bez zmiany Vcore to nowy coolerek nie będzie potrzeby. Jak już będziesz miał to troche podkręcicsz i będziesz sprawdzał temperatury i stabilność na bierząco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie pytam o podkrecaknie tego proca bo bede go mial jeszcze przej jakis miesiac a potem kupie nowe części ( patrz dział nowy komputer/ulepszanie komputera strona chyba 95 :lol: )

a słyszałem ( m. in. od jonnego knoxville ) że można podkręcić niesamowicie amd athlona 3000+ ( poradzono mi tego kupić )

:arrow: jak bardzo da sie go podkręcić na boxowym coolerku?? czy to bezpieczne?? :?:

Jeszcze zalezy na co ci mobo pozwoli.

BOXowy wentyl podobno zaskakujaco dobry i cichy jest :wink: Ale Arctic Cooling Freezer 64 Pro rulez :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszałem ( m. in. od jonnego knoxville ) że można podkręcić niesamowicie amd athlona 3000+ ( poradzono mi tego kupić )

:arrow: jak bardzo da sie go podkręcić na boxowym coolerku?? czy to bezpieczne?? :?:

Mam tego Athlona. Podkręcają sie bardzo dobrze - ja z mojego wyciskam 2700 mhz ( 9x300 Mhz, rev. E6 ) przy napięciu 1,6 V.

Ale jeśli chcesz się brać za podkręcanie to zapomnij o boxowych coolerkach. Lepiej sobie kupić wersję OEM procesora i odzielnie dokupić jakiś porządny cooler.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TardzieL

Mnożnika nie zmienisz, już dawno zostało to zablokowane przez producentów.

O ile nikt ci nie powei bo każdy procesor i płyta główna jest inne.

Podkręceaj stopniowo o 5-10 MHz i za kazdym razem sprawdzaj czy windows zabootuje. Jeśli tak to jest dobrze w momecie gdy nie będzie chciał się włączyć obniż FSB i sprawdź tempertury, np.: programem everest i zrób testy stabilności najlepszy będzie Prime95 ewentualnie gry.

OCzywiście żeby móc więcej wycisnąć z procka można zmienić Vcore ale nie za dużo bo przez to najbardziej wzrasta temperautra.

@NIKCZEMNY STOLEC

Zalezy od procka bo niektóre idą tyle na normalnym voltarzu i nawe coolerka zmieniać nie trzeba ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adie13

No oczywiście, że podkręcałem. Teraz na codzień lata mi na 3.2GHz bez zmiany chłodzenia. Temperaturki dobre, ok. 67*C w stresie. A jak zrobiłem? Zmieniłem tylko FSB na te 360MHz i działa :) MAsz inną płyte głóną więc nie powiem dokładnie gdzie jest u Ciebie taka funkcja ale napewno powinnienieś znaleść. Będzie ustawione na 266MHz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam procka E6300 na boxowym chłodzeniu, płytkę Gigabyte P965 DS3, ramy GeIL Ultra 800 mhz 1GB i zasilacz Chieftec 450 W. Ściągnąłem nowego biosa (obydwa jakieś... dziwne) i ustawiłem opcję CPU Host Frequency na 400 :). Razem wychodzi 2,8 ghz. Musiałem przy tym zmniejszyć system memory Multiplier (cokowiek to by było) na 2.00 żeby mi na memory frequency ponad 800 nie wyskakiwało. I teraz o ile bym nie zwiększył FSB wychodzi ponad 800 na pamięciach. I to mnie zastanawia, bo powinnien mieć możliwość ustawiania takiej liczby, jaka mi się podoba. Chyba, że nie ma to znaczenia i mogę ustawić ponad 1000? Napieć nie ruszałem. Wiem, że to nie koniec możliwości procka (spokojnie powinien wyciągać 3 ghz i więcej). Co mam teraz zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięci mam takie http://proline.pl/shop.php?prodid=GEIL+1GB+DDR2+800+KU

Timingi jak na 800-ki przyzwoite. Czyli już nic nie mogę podkręcić? :( Chyba że mogę bez obaw ustawić wyższe niż 800 mhz taktowania dla pamięci?

:arrow: Adie13 - ja zainstalowałem z płytki programik @BIOS, trzeba wybrać jakiego chcesz pobrać biosa, zainstaluje się automatycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...