Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Sorki, że tak długo tu nie pisałem, ale jakoś przoczyłem :)

Co do podkrecania, to Twoja płytka trochę lipna jest :/ tam gdzie zmieniałeś częstotliwość RAM-u to właśnie podkręcałeś procka. Ściągnij biosik najnowszy i wtedy spróbuj jak znowu nie będzie działało to podnieś Vcore tak do 1.5V ale raczej przy tak niskim HTT nie trzeba tego robić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy my jesteśmy wróżki? Każdy procek jest inny. Wszystko zalezy też od chłodzenia. Zwiększaj FSB o 5 MHz i rób testy, czy komp jest stabilny( na początek SPi, jak zacznie wywalać błędy zmniejsz taktownie i włącz Prime95 na pare godzin)

@ Ballack

Bios i zwiększaj FSB, jeśli nie ma takiej opcji użyj skrótu crtl+f1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze moiac to podkrecajcie stare kompy ;/ ja mam mego semprona 2600 64bit i mi strczy.... teraz wszystko raczej leci na ram i karte graficzna ;]

To moze zajac sie podkrecamniem tych podzespolow ;)

A teraz serio mam zamiar miec amd athlon 3800+ (tylko nie wiem ktora wersje)

:?: Pytanie do specow ktory z AMD 64 3800+ podkreca sie najlatwiej lub efekty sa najbardziej widoczne (3800+, X2 3800+, X2 3800+ AM2) :idea:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze moiac to podkrecajcie stare kompy ;/ ja mam mego semprona 2600 64bit i mi strczy.... teraz wszystko raczej leci na ram i karte graficzna ;]

To moze zajac sie podkrecamniem tych podzespolow ;)

A teraz serio mam zamiar miec amd athlon 3800+ (tylko nie wiem ktora wersje)

:?: Pytanie do specow ktory z AMD 64 3800+ podkreca sie najlatwiej lub efekty sa najbardziej widoczne (3800+, X2 3800+, X2 3800+ AM2) :idea:

X2 to procek dwurdzeniowy. A efekty podkręcania widać najlepiej na najniższym modelu danego typu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem jak się kręcą na AM2, ale x3800 na 939(rdzen toledo) potrafią zrobić 2700 MHz na def. Vcore :]

Zależy, bo kręcenie procka przydaje się. Może nie w grach, ale jeśli ktoś np.: kompiluje programy, ripuje filmy to zawsze będzię szybciej.

Mój E6600 lata teraz na 3.2GHz na 1.35V, dodatkowa moc zawsze się przydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem jak się kręcą na AM2, ale x3800 na 939(rdzen toledo) potrafią zrobić 2700 MHz na def. Vcore :]

Dobra

Kupilam ...

AMD 64 3800+

plyta Asus

2GB RAM PC3200 400mgh

7600 GeForce GT 256 DDR3

160GB SATA 8mb

zasilacz 460W

19" monitor i bazowe podzespoly typu mysz, kalwisze i JOY :wink:

Niech mi teraz ktos powie czy to dobry sprzecior do podkrecania jesli takowe czynnosci maja sens (chodzi mi o wyciaganie jak najleprzych efektow z gierek) :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniejszą nazwe płyty proszę :) To jest zwykły 3800 czy X2?

ASUS SKT-939 A8V-VM S/V/L M-ATX 2000MT/s

Procesor jak napisalam AMD 64 3800+ (nie X2 i nie AM2)

I jak tez napisalam komputer dopiero zamowilam wiec nie mam screenow ... bede miala dopiero w srode, czwartek :(

A jak juz bede miala to nei wiem czy bede miala czas na forum :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata kasy. Wersja 7600GS od Galaxy jest znacznie tansza i lepsza. A cena GT to prawie 7900GS(dokladamy 100 i jest , wersja 256/128 jest wlasnie za cos kolo 700).

Z tego co czytalam na forum to GS dzili sie pamiecia z RAMu i nie wypadaja zbyt dobrze dla tego sprawdzilam na chip-ie karty i wybralam wg siebie najelrza tyle ze kupilam z 256mb na pokladzie. Mam nadzieje ze bedzie smigac ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strata kasy. Wersja 7600GS od Galaxy jest znacznie tansza i lepsza. A cena GT to prawie 7900GS(dokladamy 100 i jest , wersja 256/128 jest wlasnie za cos kolo 700).

Z tego co czytalam na forum to GS dzili sie pamiecia z RAMu i nie wypadaja zbyt dobrze dla tego sprawdzilam na chip-ie karty i wybralam wg siebie najelrza tyle ze kupilam z 256mb na pokladzie. Mam nadzieje ze bedzie smigac ;)

NIe wiem czym się DZILI i jakie GS ale rankingi chipa są cokolwiek mało przydatne, bo albo obejmują tylko stare modele, albo mają ceny z kosmosu. Z pamięci RAM w trybie Turbocache (bo chyba o to chodzi) korzystają słabsze karty 7300GS, 6200TC. Chyba żadana karta powyżej 128MB nie "porzycza" pamięci z RAMU...

Poza tym korzystaj z opcji edycji postów. Tak do dopisywania kolejnych rzeczy, jak i do poprawienia niektórych literówek bo ciężko cię czasem zrozumieć (vide "najelrza")...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...