Skocz do zawartości

Komp ~ 5000 zł


SplaTt333

Polecane posty

słuchawki możesz brać tylko te na jacki a nie na USB bo te nie są najlepsze ale te na jacki do gier się nadają.

CO do obudowy to wolał bym anteca lepsze możliwości chłodzenia niż ten NZXT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Chłodzenie to ja ku zdziwieniu wszystkich polecę kupić w Komputroniku, bo w Cooling.pl masz na dole napisane, że zestaw montażowy na SE1366 (czyli zapewne również na 1156) jest dosyłany przez Noctuę po wysłaniu im skanu dowodu zakupu a w Komputroniku wszystko masz w środku (wiem bo sam kupowałem tam chłodzenie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja :P

Mam taką wątpliwość, a mianowicie zastanawiałem się nad kupnem konsoli zamiast PC. Może to nie odpowiedni dział, jednak proszę was o radę, gdyż sam już nie wiem co robić. Mam dużo plusów i minusów za każdą opcją, i nie mogę się zdecydować.

Konsola (prawdopodobnie Xbox360 gdyż z tego co patrzyłem to wiekszość nowych gier ma w planie wydania pc i x360 własnie, ewentualnioe ps3)

Plusy:

@ Koszta (koszt full wypas xboxa 360 + adapter na myszkę i klawiaturę to wydatek około 1200 zł z tego co się orientowałem)

@ Ciągnie bez problemu wszystkie gry, nie tnie

@ "Rarytasy na konsole" (chyba każdy wie ocb, np. Fable 2 i nadchodząca 3)

Minusy:

@ Grafika (w porównaniu z full detalami na drogim PC, grafika jest słabsza, jednakże tylko trochę i wciąż jest bardzo dobra)

@ Cena gier (z tego co się orientowałem to gry na konsole kosztują po 200 zł+ [nowości], natomiast PC około 120)

@ Niemożność zagrania w każdą grę (nie wszystkie gry "przerobione" z pc na konsole są dobre, jak np. z tego co słyszałem Risen na konsole wygląda tragicznie, do tego niektóre gry nie wychodzą na konsole wcale - wiele strategii i cRPG, chociaż ostatnio rpgi zaczeły się pojawiać również w wersjach konsolowych - Oblivion, Arcania itd.)

@ Zmęczenie materiału (jak wszyscy wiemy konsole xbox mają już jakies 3-4 lata jeśli dobrze pamiętam, więc nie wiem czy jeszcze warto je kupować)

PC (taki o jakim pisaliśmy w tym temacie, za cenę ok. 5 tys samej jednostki)

Plusy:

@ Wielofunkcjonaność (pc może służyć nie tylko do gier, chociaż w 98% pewnie bym wykorzystywał go tylko do tego. Ale mogę też obejrzeć film, posłuchać muzyki, korzystać z internetu a w przyszłości pewnie przyda mi się do jakiejś pracy czy nauki, choć tego nie mogę być pewny)

@ Moc grafiki, szczególnie na początku - mogąc odpalić prawie wszystko z antylasingiem 16x i innymi bajerami daje super efekt, chociaż aż takiej ogromnej różnicy chyba nie ma

@ Dostępność wielu gier

@ Cena gier

Minusy:

@ Cena - 5 tyś. złotych, gdzie za 2 lata to już nie będzie "to samo", i pewdopodobnie do grania na maksie musiałbym już coś wymieniać na nowe (np kartę graficzną - 1700 zł, więcej niż nowa konsola)

Dodam jeszcze, że gry w jakie głównie grałem, przynajmniej ostatnio, to w 60% RPG (seria gothic, oblivion itd), 20% Strategie a dopiero 20% cała reszta, czyli to czego właśnie najwięcej jest na konsolki. Jest kwestia nadchodzącego Gothic 4, na którego czekam z niecierpliwością. Czy różnica w grafice między konsolą (xboxem, ew. ps3) może być aż tak duża, że na konsoli będzie duża różnica?

Wiem że dość nieoczekiwanie "wyjechałem" z tą konsolą, ale doszedłem do wniosku że trochę szkoda przepłacić 7 tyś na PC (na 2 lata), skoro mogę kupić konsolę na tyle samo za 1tyś + telewizor full hd 42 + cali za 4 tyś, i jeszcze mi 2 zostaną.

Proszę was o radę, jako profesjonalistów :)

wiem że możecie mi pomóc i z góry dzięki :P

PS: Sorki za chaotyczność posta, i możliwe błędy językowe/ort. ale pisałem na szybko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w sumie do samego ogladania filmów/słuchania muzyki to wystarczyłby mi ten pc, który mam teraz

GF 6600 256 mb ram, Intel 1,8Ghz, 1 gb ram ddr i dysk 100 gb o ile pamiętam, do tego mam laptopa sprzed roku kupionego za ok. 3500 (specyfikacji nie pamiętam), z tym że w głównym kompie chyba mam coś z zasilaczem/kartą bo jak grałem dłużej niż godzine wyskakiwał mi komunikat z GF że karta nie ma dość mocy i aby się nie uszkodzić to obniżyła wydajność, po czym w każdej grze pokaz slajdów się robił, aż do restartu.

Co do telewizora to nie wiem czy lepsza plazma czy LCD (nie mam pojęcia w sumie jaka różnica).

A co do konsoli to czemu uważasz PS3 za lepszą? Ja myślałem o xboxie bo wiele gier ma plany wydania PC/xbox, a cholera wie jak to będzie wyglądać po "przerobioeniu" takiej wersji gry na ps3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antec Gamer Nine Hundred Two (bez zasilacza)

539zł

>>>W tym poziomie cenowym lepiej wziąść Zalmana GS1000 a tk wogóle to LianLi albo Silwerstona - lepiej wykonane.

Asus Maximus III Formula /intel P55/

830zł

Asus Xonar D1 Asus Xonar D1

255zł

>>>Bezsensowna rada IMO... te MoBo ma już w zestawie bardzo przyzwoitą kartę dźwiękową... w zupełności wystarcza do słuchania muzyki, grania czy oglądania filmów. Jeśli nie zamierza tworzyć muzyki czy podpinać koma do jakiegoś zestawu HiFi to Xonar jest zbedny.

Mam taką wątpliwość, a mianowicie zastanawiałem się nad kupnem konsoli zamiast PC.

Dodam jeszcze, że gry w jakie głównie grałem, przynajmniej ostatnio, to w 60% RPG (seria gothic, oblivion itd), 20% Strategie a dopiero 20% cała reszta,

Dysponując takim budżetem to spokojnie kupisz i konsole i PC (choć może nie tak wypasionego). Patrząc w co grasz to jednak nie watry chyba... RPG i strategie to nadal domena PC. Wersje na konsole (szczególnie strategii) zazwyczaj są upraszczane. Poszukaj sobie porównania Dragon Age'a na PC i X0

Oszczędź na PC i kup PS3... z X0 to i tak większość tytułów masz na PC i wyglądają lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że wolał bym wydać np. konsola + telewizor (za 3-4 tys, naprawdę dobry), niż kupować pc + konsolę, z czego ani pc nie będzie tytanem, ani konsoli nie wykorzystam w pełni bez dobrego tv. Jeśli kupowałbym konsolę to na 100% dobiorę jakiś adapter do myszy i klawiatury, co np. umożliwi mi granie w strategie (o ile takowe dobre się znajdą na konsolę :D).

Jak już pisałem, bardzo mi zależy na Arcani, i zastanawiam się czy różnica w grafice będzie aż tak straszna w przypadku tej gry, żeby wybrać dużo droższy pc.

PS: może powinienem założyć nowy temat w innym dziale (którym? :) ), z odpowiednią nazwą co do rozterki konsola+tv / pc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże TV trzeba mieć gdzie postawić... zakładam że masz skoro rozważasz. Z tym że za 3-4 tyś to naprawdę dobrego powiedzmy 40calowca nie dostaniesz. Na przyzwoitego PC tez nie musisz wydawać 5k (co z resztą nie ma większego sensu bo za rok dostaniesz lepszego za pół kasy). Tak naprawdę musisz rozważyć w co i jak grasz.. fundusze Cię nie ograniczają więc tylko wygoda i zabawa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jedyną kwestią jaka mnie teraz nurtuje, to czy różnica w grafice konsola/pc będzie ogromna. Bo fakt faktem, mimo że fundusz mnie nie ogranicza, to jednak po co przepłacać skoro potrzeby nie ma. Bo wygląda to tak, że ten pc za 2 lata będzie prawie cały do wymiany, a przynajmniej karta. Na początku wychodzi tyle samo, bo 1 tyś konsola + ok. 4 tyś TV lub pc 5 tyś plus monitor 1/2 tyś to róznicy dużej nie ma. Natomiast za te 2 lata, gdy dojdzie do potrzeby wymiany, to już będzie róznica, bo wymiana pc to kolejne 5-7 tyś, natomiast konsoli 1000-1500, a tv zapewne posłuży sporo dłużej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że za 3-4 tyś to naprawdę dobrego powiedzmy 40calowca nie dostaniesz.

nie zgodzę się dostanie nawet 50 cali dosyć porządne, jeśli chcesz podpinać TV do konsoli to zdecydowanie polecam plazme

LG 50PS3000 ~3500 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do różnicy w grafice przy xkolcku żadnej nie zauważysz ale za to PS3+TV 42 " wygląda pięknie nawet pokuszę się o stwierdzenie ,że mój 5850 mógł by mieć problemy z osiągnięciem takiego efektu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodzę się dostanie nawet 50 cali dosyć porządne, jeśli chcesz podpinać TV do konsoli to zdecydowanie polecam plazme

LG 50PS3000 ~3500 zł

Zależy co kto uważa za porządne.... ja mam w domu dwa LCD 32 i 40 cali. Różnicę w cenie widać bardzo.

Plazmy tak... o ile stać go na dużą i nie ma zwyczaju grania 2 metrów od TV... jej ekran jednak świeci podobnie jak kineskop i oczy będa boleć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...