Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hirokaraka

Morrowind

Polecane posty

1. No dobra, to ja się nie pytam, czemu tam nic po dwukropku nie widać, pewnie jakaś superszpanerska ochrona poufności korespondencji :P

Z pewnością... Treść na hasło :D

2. Z tego, co pamiętam - a zaznaczam, że nie grałem dawno - to będzie to wyglądało tak:

Powiedzmy, że postać, nazwijmy ją Ebona ma bazowo akrobatykę 100. Idzie do takiej Ahnassi Słodkie Usta w Balmorze, która po wykonaniu kilku questów dla Gildii Złodziei szkoli akrobatykę i mówi "Ahnassi, ty mnie ucz". No ale Ahnassi się na akrobatyce słabiej zna od Ebony, więc nie chce jej uczyć. Więc Ebona obniża sobie akrobatykę i znów mówi to samo. No to Ahnassi ją uczy. Mijają dwie godziny, jak to przy sesji treningowej, Ebona patrzy - niczego się nie nauczyła, akrobatyka dalej na 100 jest! Ale Ebona ma klasę postaci, powiedzmy, akrobata, więc każdy poziom w akrobatyce przybliża ją do następnego poziomu postaci. Patrzy - było 6/10, jest 7/10... No to jednak się czegoś nauczyła, tylko gra tak dba o nieprzekraczanie maksymalnych poziomów. Ebona z naszej historyjki o tym nie wie, ale jeśli się teraz prześpi, to ten jeden poziom akrobatyki, który niby zdobyła, chociaż go nie ma będzie się też liczył do mnożnika siły, kiedy już awansuje o poziom.

Albo przynajmniej tak mi się wydaje, daj znać jak to wygląda, jak sprawdzisz :)

No, dobra. Tylko, że nie da się zrobić czaru na obniżenie akrobatyki.

Można zaniżyć:

- Siłę

- Siłę Woli

- Inteligencję

- Wytrzymałość

- Osobowość

- Zwinność

- Szybkość

i

- Szczęście...

Co proponujeta w tej sytuacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlatego, że najwyraźniej znasz tylko czary z efektem "obniżenie atrybutu" (drain attribute), a akrobatyka należy do umiejętności. Dlatego potrzebujesz czaru z obniżeniem umiejętności (drain skill). Rzuć okiem na stronę, którą podałem i naucz się takiego czaru (w podstawce jest chyba tylko Scourge Blade, jakkolwiek to by się nazywało po polsku), a powinnaś odblokować ten efekt u NPC tworzących czary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, mój błąd. W takim razie, aby obniżyć siłę należy użyć składników:

- Boleśniak

- Czarny Licheń

- Ektoplazma

- Surowe Szkło

- Zarodnia (paproci, roście na Gorzkim Wybrzeżu)

Ja myślę, że obniżenie współczynnika głównego spowoduje, że obniżenie umiejętności do niej się odwołujące. A jak nie, to nie wiem jak obniżyć akrobatkę.

Zresztą, dlaczego Ebono chcesz obniżać akrobatykę? Ja raczej widzę same korzyści z korzystania z niej ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżać akrobatykę?

Ponieważ, jak wyżej pisał ... (w każdym razie ten, co ma dziwny nick:P),

że jak sobie ją obniże przez 3/4 sekundy i pogadam z trenerami, żeby mnie uczyli(zakładając, że już mam akrobatykę na 100). No i w ten sposób można sobie podnieść powyżej setki akrobatykę.

A to małe zamieszanie przez to, że szukałam czaru na podniesienie akrobatyki ;)

Wprawdzie ten pomysł jest kÓl, ale nie wiem gdzie szukać takiego czaru.

Mam wykupione mnóstwo czarów, ale np. mam przeniesienie, a nie mam oznaczenia, mam premię do współczynnika, ale do umiejętności nie mogę znaleźć. Żeby nie gwatmać: Gdzie szukać czaru premia/absorpcja umiejętności?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie atrybutu powoduje tylko obniżenie skuteczności danej umiejętności, a nie jej liczbowego poziomu, więc nie przyda się do treningu.

Nie można podnieść akrobatyki powyżej 100! Jeśli ze 100 lub wyżej obniżysz sobie akrobatykę wystarczająco, żeby trener mógł cię czegoś nauczyć, nie dostaniesz wcale dodatkowego poziomu akrobatyki, po prostu podbijesz sobie mnożnik siły i ew. postęp poziomu, jeśli masz akrobatykę ustawioną jako jedną z preferowanych umiejętności swojej klasy postaci.

Nie ma w grze absorpcji umiejętności.

Premia do umiejętności dostępna jest tylko w Mournhold (potrzebny Tribunal, 3 nauczycieli) i wiosce Skaali (potrzebny Bloodmoon, 1 nauczyciel).

Obniżenie umiejętności z kolei da się wyuczyć u Erera Darothrila w Gospodzie u Sprośnej Muriel w Sadrith Mora, u Solei Nuccusius w Forcie Księżycowym i u Tinaso Alan w Tel Mora.

Sztuczka: Dobrym pomysłem jest zaklęcie kosztownego pierścienia stałym efektem przywołania swojego ulubionego typu broni. Dzięki temu nie tylko dostajemy do ręki daedryczną broń, która nic nie waży i ma całkiem sensowny enchant, ale też możemy w dowolnej chwili zdjąć pierścionek, by odwołać zepsutą broń i ubrać go ponownie przywołując ją znowu w idealnym stanie! Oczywiście ta zabawka zjada dodatkowy slot w ekwipunku, ale wcześnie w grze może bardzo pomóc i świetnie nadaje się na zapasową broń, jeśli właśnie skończyły nam się młotki, a przed recallowaniem chcemy dokończyć eksplorację szczególnie ciekawego lochu!

Edit: No i jeszcze możesz podbić siłę, ale to polecałbym od razu jakimś mocniejszym efektem, bo inaczej możesz nie zauważyć różnicy, szczególnie jeśli normalnie masz ją na wysokim poziomie. A mój nick wcale nie jest dziwny! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie atrybutu powoduje tylko obniżenie skuteczności danej umiejętności, a nie jej liczbowego poziomu, więc nie przyda się do treningu.

Nie można podnieść akrobatyki powyżej 100! Jeśli ze 100 lub wyżej obniżysz sobie akrobatykę wystarczająco, żeby trener mógł cię czegoś nauczyć, nie dostaniesz wcale dodatkowego poziomu akrobatyki, po prostu podbijesz sobie mnożnik siły i ew. postęp poziomu, jeśli masz akrobatykę ustawioną jako jedną z preferowanych umiejętności swojej klasy postaci.

Trzeba było tak odrazu!;p

Premia do umiejętności dostępna jest tylko w Mournhold (potrzebny Tribunal, 3 nauczycieli) i wiosce Skaali (potrzebny Bloodmoon, 1 nauczyciel).

Obniżenie umiejętności z kolei da się wyuczyć u Erera Darothrila w Gospodzie u Sprośnej Muriel w Sadrith Mora, u Solei Nuccusius w Forcie Księżycowym i u Tinaso Alan w Tel Mora.

To sie zapytamy, co mają, a czego nie ;]

A mój nick wcale nie jest dziwny! :P

No oczywiście... Poprostu, taki...oryginalny :P

Od jakiegoś czasu(dłuższego, zresztą) gdy włącza Morka, pogram sobie ileś tam minut i mi się gra wyłącza, wprawdzie przyzwyczaiłam się już do tego, ale zastanawiam się, czy to nie jest też wywołane przez mody, bo teren na południe od Płaskowyżu Odai mi sie teren zepsuł kompletnie, no i te wyłączanie się gry...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu(dłuższego, zresztą) gdy włącza Morka, pogram sobie ileś tam minut i mi się gra wyłącza, wprawdzie przyzwyczaiłam się już do tego, ale zastanawiam się, czy to nie jest też wywołane przez mody, bo teren na południe od Płaskowyżu Odai mi sie teren zepsuł kompletnie, no i te wyłączanie się gry...

Było wałkowane mnóstwo razy. Przeinstaluj grę, spróbuj odpalic bez modów, potem kolejno dodawaj mody. A na wylaczanie gry nie mozna nic poradzic ; ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ma The Elder Scrolls III - Morrowind Złota Edycja (wersja z dodatkami zainstalowana numer wesj 1.6. 1820 to chyba poziom spatchowania gry ten numerek) a mój porblem to : zniknął mi przewoźnik z Vivek ten od łodzi niema go nigdzie w pobliżu ( imie przewoźnika to Ano Andaram jak sie nie mylę ) potrzebował bym jakiegoś kodu, komędy która by go przywróciła na swoje miejsce a wiem ze podobno sie da wywoływać postacie z linii komend

tzn po naciśnięci ~ ( tyldy) . Mam 435 dni na liczniku gry a gostek zniknoł niedawno niestety w każdym zapisanym sejwie już go niema ( ma 3 slot auto ,szybkiego ten co sie daje swoja nazwe sejwowi) proszę pomóżcie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu mniej wiecej zajmuje przejscie całego Morrowinda?

Proste pytanie, na które nie ma prostej odpowiedzi :). Jeśli chodzi o zrobienie wszystkich wszyściusieńkich możliwych questów, to będzie to pewnie z pół roku naprawdę wytężonej gry, jeśli nie więcej, bo świat jest naprawdę obszerny. Samo zrobienie wszystkich zadań z wątku głownego - może ze dwa dni jeśli się postarasz i znasz trochę grę, lub około tygodnia, jeśli ci się nie śpieszy. Natomiast jeśli chodzi o zabicie głównego bossa i obejrzenie wszystkich przerywników filmowych, to gdzieś w sieci widziałem, jak koleś nie przerywając filmików załatwił to w trochę ponad 10 minut i używając kilku sztuczek mógłby się z tym załatwić szybciej... Oczywiście mowa tu o "gołym" morku, 2 dodatki jeszcze nieco komplikują sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce sie dostać do świątyni i muszę zaliczyć tą pielgrzymkę ze szlaku pielgrzyma czy jakoś tak. ale jaki mam złożyć miecz przy tej kapliczce w Vivek w labiryncie? już różnych srebrnych mieczy próbowałam ale żadnego nie bierze !HELP! :?:

EDIT:

mam problem bo zainstalowalam z dodatkow ten dwemerowy szybowiec co sie w Balmorze pojawia ale jak mam na sobie juz jeden szybowiec i opuszczam miasto to jak wracam to w balmorze pojawia sie nowy szybowiec a ten moj przestaje dzialac bo jak podskakuje zeby poleciec to on od razu opada na ziemie a jak podskocze i nacisne strzalke do przodu to po chwili jestem na morzu i gra sie zawiesza

zagmatwane ale da sie zrozumiec

ale i tak jakoś sobie radze z tym szybowcem bo poprostu ide ten moj sprzedac i ubieram nowy i latam jak ta lala

później zapytam o cos jeszcze ale to pozniej...

Nie pisz dwóch postów pod rząd, uzywaj przycisku "zmień" - Pzkw

ludzie kolejne pytanie!!!!!!

mam dla gildii złodzieji ukraść z gildii magów w Ald` ruhn to diaboliczne czy tam demoniczne tanto ale nie wiem gdzie to jest!!! juz wszystko obszukalam i tyle klątw przy ty zalapalam i nic!!

zabilam tego czarodzieja co stal na warcie a tanta dalej nie ma!

jestem w gildii magów i chce z tej gildii w ald`ruhn otrzymac jakies nowe rozkazy ale nie moge bo nikogo nie ma bo nie przeszlam tej misji z gildi zlodzieji! gdzie jest to tanto do diabła !!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie kolejne pytanie!!!!!!

mam dla gildii złodzieji ukraść z gildii magów w Ald` ruhn to diaboliczne czy tam demoniczne tanto ale nie wiem gdzie to jest!!! juz wszystko obszukalam i tyle klątw przy ty zalapalam i nic!!

zabilam tego czarodzieja co stal na warcie a tanta dalej nie ma!

jestem w gildii magów i chce z tej gildii w ald`ruhn otrzymac jakies nowe rozkazy ale nie moge bo nikogo nie ma bo nie przeszlam tej misji z gildi zlodzieji! gdzie jest to tanto do diabła !!

a wszystkie skrzynie otworzyłeś ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zadania z gidią magów:

Miecz znajduje się na dole, w pomieszczeniu na prawo od schodów, w pudełku na półce

A labirynt:

Aby odbyć tę pielgrzymkę należy udać się do pałacu w Vivek i wejść do poziomu trzeciego labiryntu (wejście to te kraty przez które wylewa się woda) a stamtąd do środka labiryntu (wejście także przez kraty). W tym pomieszczeniu znajduje się kapliczka, jednak po jej nie daje błogosławieństwa, tylko informację. Trzeba wejść do wody otaczającej kapliczkę i się utopić (muszą spaść do zera zarówno pasek oddechu jak i zdrowia), wtedy postać zostanie magicznie uzdrowienia (UWAGA! Zwiększy się tylko poziom zdrowia, oddechu nadal będzie wynosił zero, więc trzeba szybko się wynurzyć,) oraz na przeciw pierwszej kapliczki otworzy się przejście do drugiej. Po wejściu po schodach należy wziąć ze skrzyni Srebrny Długi Miecz i porozmawiać z Krazztem. Podczas rozmowy trzeba dać mu miecz, a następnie aktywować kapliczkę. Daje to czary Ryba w Wodzie 25 pkt. i Oddychanie w Wodzie.

Żrodło: www.morrowind.phx.pl (polecam)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@afro:

Demoniczne Tanto Anarena z Gildii Magów w Ald'Ruhn znajduje się tamże w zamkniętej skrzynce za plecami alchemika imieniem... *werble* Anaren!

A co do modów multiplayowych do Elder Scrollsów, to kojarzę tylko taki mocno niedorobiony do Obliviona. Natomiast chyba nie będzie niezbędne martwienie się tym, bo coś mi się ostatnio obiło o uszy, że zarezerwowano (czy co to się z nimi robi) domenę elderscrollsonline.com (acz mogę się mylić, dzisiaj niewyspany chodziłem, mógł mi się po prostu przyśnić piękny sen...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do modów multiplayowych do Elder Scrollsów, to kojarzę tylko taki mocno niedorobiony do Obliviona. Natomiast chyba nie będzie niezbędne martwienie się tym, bo coś mi się ostatnio obiło o uszy, że zarezerwowano (czy co to się z nimi robi) domenę elderscrollsonline.com (acz mogę się mylić, dzisiaj niewyspany chodziłem, mógł mi się po prostu przyśnić piękny sen...)

News z AW:

Jak donosi serwis IGN.com kilka dni temu firma ZeniMax Media wykupiła domenę elderscrollsonline.com. Można z tego wysunąć wniosek, że być może kolejną odsłoną serii TES będzie gra MMORPG.

Sam ZeniMax oraz podległa mu Bethesda nabrały wody w usta i nie komentują tych doniesień. Pod wykupioną domeną nie ma jeszcze żadnej witryny - i jest duża szansa, że przez najbliższy czas taka witryna się nie pojawi, a samo wykupienie było prewencyjne - łatwiej przecież wykupić domenę teraz, niż po ogłoszeniu projektu, kiedy to łasi na łatwy zarobek internauci za odsprzedanie takiego adresu żądaliby sporych sum.

Z niecierpliwością czekamy na dalsze wieści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć konsoli:

Konsola uruchamiana jest tylda (~) (na lewo od jedynki, pod klawiszem escape ;]).

Wpisz jedno i sprawdzaj, któraś komenda zadziała:

Najpierw:

player->AddItem"devil_tanto_tgamg"1

Jak nie, to:

player->AddItem "devil_tanto_tgamg" 1

Potem spróbuj:

<player->AddItem"devil_tanto_tgamg"1

Jeśli także nie, to:

<player->AddItem "devil_tanto_tgamg" 1

Podaje, wszyskie komendy, ponieważ nie wiem która zadziała (któraś musi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...