Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hirokaraka

Morrowind

Polecane posty

Co można zrobić z niewolnikami zakupionymi w Tel Aruhn, czy też są oni tylko do misji potrzebni?

Jak już pisano konkretna niewolnica jest niezbędna do ukończenia misji wątku głównego. Kupujemy ją w Tel Aruhn od handlarki Savile Imayn. Potem kupujemy jej ubrania u Krawca Elegnana w Tel Morze, a później telvańskie pachnidło z owadów. Idziemy do chana Zainab i żyją sobie długo i szczęśliwie.

Co ciekawe, a nie pisze na Adamantytowej Wieży jest fakt, że jak po jakimś czasie odwiedzimi naszą Dunmerkę i Chana, to powie nam że połapał się we wszystkim, ale i tak cieszy się bardziej niż jakby dostał prawdziwą "szytwną Telvanni" :D Da nam też "Ślubny dar Popielnoego Chana", który jest... kosztowną koszulą (wartość:120, niemagiczna).

Co można jeszcze robić z niewolnikami? Hmm... Jak wiemy w Morrowindzie zużyto ogromną ilość tekstu. Nie wiem, czy należy to brać za coś prawdziwego, czy tylko fikcję literacką ale w jednej znalezionej książce (chyba któraś część "Przygotowania zwłok" choć nie jestem pewien) pisało o nekromancji i problemie skąd brać zwłoki. Było tam wymienione że idealnymi do zabicia bez konsekwencji i późniejszego wskrzeszenia są właśnie niewolnicy.

A dlaczego Ebono tak Cię oni interesują?:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja prosze o drobna pomoc.

wypelniem misje dla rodu redoran i od athryna dostalem zadanie zyby znalezc jaskinie milk (oczywiscie juz latalem po ebonhart i tel vos). moja prosba brzmi:

"czy ktos moze mi dokladnie powiedziec jak moge znalezc droge do milk, bo meczylem sie ponad poltorej godziny i za ^%$%^$ nie moglem tego znalesc"

najbardziej bylbym wdzieczny o wytlumaczenie ze screenami z gry wrzuconymi na imageshack :))

ew. jezeli nikt z Was nie ma checi ani cierpliwosci, zeby mi na takie pytanie tu odpowiadac, dalcie mi, prosze, linka do miejsca gdzie na to pytanie beda mogli mi odpowiedziec, bo widzialem, ze tutaj jest napisane cos o jakiejs "adamantowej wiezy"... to jakies forum?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest napisane cos o jakiejs "adamantowej wiezy"... to jakies forum?

Tak, Adamantytowa Wieża to polski serwis poświęcony serii The Elder Scrolls, czy w tym Morrowind'owi.

http://www.elderscrolls.phx.pl/ - strona główna

Po prawej masz odnośniki którymi się poruszasz po działach. Tam zresztą znajdziesz też opis wszystkich misji w tej wspaniałej grze, a tym samym dla Rodu Redoran.

Polecam także interaktywną mapę Adamantytowej Wieży (wymaga Javy):

http://www.elderscrolls.phx.pl/maptest/mw_map.htm

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D No taki nick, bo nie wiem... Ebonowe Serduszko...? ^^

Heh. Ebonheart to moje ulubione Vva...[???] miasto :D

Kiedyś źle przeczytałam i zostało, ale nie o tym. :)

Coś..... mnie weźmie, jak mi ktoś nie wskaże miejsca "pobytu"

jaskini Nammu... Mam przynieść jakiś pierścień z/w mroku, ale

mapka na AW mi nie działa... Zresztą właściwie nigdzie o tym nie ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś..... mnie weźmie, jak mi ktoś nie wskaże miejsca "pobytu"

jaskini Nammu... Mam przynieść jakiś pierścień z/w mroku, ale

mapka na AW mi nie działa... Zresztą właściwie nigdzie o tym nie ma...

Ja znalazłem coś takiego:

http://tes.ag.ru/mw/sol/img/nammu.jpg

Ta jaskinia znajduje się na zachód od Tel Aruhn.

PS. Żeby nie było że jestem jakimś ruskiem- po prostu Google mnie lubi xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Ebonheart to moje ulubione Vva...[???] miasto :D

Kiedyś źle przeczytałam i zostało, ale nie o tym. :)

No EbonHeart jest spoko miastem, w ogóle w Morrowindzie najbardziej mi podobają osady na wzór średniowieczny, a nie typu Ald'ruhn, Maar Gan czy Vivek lub Molag Mar. Kapitalne są też dla mnie tereny Gorzkiego Wybrzeża, te bagna, i porosty na drzewach :D Ekhm... W ogóle uważam takie tereny za interesujące ^^

Coś..... mnie weźmie, jak mi ktoś nie wskaże miejsca "pobytu"

jaskini Nammu... Mam przynieść jakiś pierścień z/w mroku, ale

mapka na AW mi nie działa... Zresztą właściwie nigdzie o tym nie ma...

Jak pisał mój przedmówca ta jaskinia jest dokładnie w linii prostej od Tel Aruhn.

Co do mapy, to aby z niej korzystać musisz mieć zainstalowaną Javę, więc pewnie dlatego ci nie działą.

http://www.java.com/pl/download/manual.jsp - stąd ściągniesz odpowiednią wersję. Kliknij na odnośnik drugi od góry (Windows ;instalacja w trybie offline; rozmiar: 13.90 MB), a potem normalnie zainstaluj. Powinno działać, jak nie to będziemy radzić ^^

A jakiej przeglądarki używasz? Mi wszystko śmiga na Mozilla Firefox'ie.

Z góry mówię że mnie nie będzie jakiś tydzień z przyczyn losowych, więc żeby nie było że nie odpisuje bo się obraziłem ^^

Przynajmniej trochę szkołę urwę, chociaż nie wiem czy dobrze :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał mój przedmówca ta jaskinia jest dokładnie w linii prostej od Tel Aruhn.

Co do mapy, to aby z niej korzystać musisz mieć zainstalowaną Javę, więc pewnie dlatego ci nie działą.

http://www.java.com/pl/download/manual.jsp - stąd ściągniesz odpowiednią wersję. Kliknij na odnośnik drugi od góry (Windows ;instalacja w trybie offline; rozmiar: 13.90 MB), a potem normalnie zainstaluj. Powinno działać, jak nie to będziemy radzić ^^

A jakiej przeglądarki używasz? Mi wszystko śmiga na Mozilla Firefox'ie.

Używam Internet Explorer 7.0 :)

Mam javę, ta mapka mi pomogła.

Jakoś raczej wolę się posługiwać obrazami mapy. I właśnie owe mi nie chodzą.

Ale teraz już mniej/więcej wiem gdzie jest ta jaskinia.

Problem w tym, że teraz to mi sie kompletnie nie chce w Morrowinda grać :P

Gorzkie wybrzeże? Ciekawe, dużo grzybów :)

Ja lubię Pastwiska. Szczególnie w pobliżu Vos i Tel Vos.

Ogólnie lubię tereny Telvańskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :D To trudno mi powiedzieć dlaczego te obrazy sie nie wczytują :? Jakby co to napisze ^^

Ja też obecnie coś mam "odrzut" od Morroiwnda. Ale gierkę i savy trzymam na dysku i za nic się ich nie pozbęde :D

A Pastwiska też miło wspominam, wesoło tam i przyjemnie :D

W ogóle krajobrazy w tej grze są tak zróżnicowane że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dobra, ja lecę, trzymajcie się i do zobaczenia za tydzień ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także bardzo lubię Pastwiska, chociaż najbardziej do gustu przypadły mi tereny dookoła Gnisis i Khuul.

A u mnie morek także odpoczywa, ostatnio dłużej grałem w niego jakieś 2tygodnie temu :). Aktualnie jestem mniej więcej w połowie wątku głównego Bloodmoona :PP. Ale obiecałem sobie, że gdy już skończę dodatek i parę questów pobocznych zaczynam na nowo grę- tym razem zagram w samą podstawkę Altmerowym magiem lub Khajickim Skrytobójcą :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żegnamy :) I na powrót czekamy :o

Heh... a dziękuje, dziękuje, dam znać jak wrócę :)

Nie da się chyba grać w jedną gre, grać i grać...

Ja w tej przerwie dziury zapycham

Empire Earth:)

Ja kiedyś dość sporo pogrywałem (stąd nick :D), ale teraz jakoś tak przestałem nie wiedzieć czemu ^^ Gram tylko w starsze gry, a dokładniej mówiąc w Mafię i właśnie w Morrowinda. Te produkcje są dla mnie fenomenalne :D i każdemu je polecam.

P.S.

Co do Twojej przeglądarki to jeszcze napisze (z lekkim opóźnieniem ^^), że jakbyś chciała coś zmienić to polecam Mozille Firefox'a. Mozilla i Opera w ogóle były dużo lepsze od Internet Explorera, ale teraz jak wyszła jego wersja 7.0 to w zasadzie wszystkie trzy dają takie samo bezpieczeństwo.

Żeby nie być gołosłownym stąd możesz pobrać Firefox'a:

http://www.firefox-3-0.eu/pl/

Przeglądarki się ze sobą nie gryzą, więc można ich mieć nawet cztery :D

Ale trzeba się do każdej przywyczajać i w ogóle, tak że czasami jest to nie warte zachodu. To było tak na marginesie dla ciekawostki ^^

Pa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żegnamy :) I na powrót czekamy :o

Heh... a dziękuje, dziękuje, dam znać jak wrócę :)

Nie da się chyba grać w jedną gre, grać i grać...

Ja w tej przerwie dziury zapycham

Empire Earth:)

P.S.

Co do Twojej przeglądarki to jeszcze napisze (z lekkim opóźnieniem ^^), że jakbyś chciała coś zmienić to polecam Mozille Firefox'a. Mozilla i Opera w ogóle były dużo lepsze od Internet Explorera, ale teraz jak wyszła jego wersja 7.0 to w zasadzie wszystkie trzy dają takie samo bezpieczeństwo.

Pa :D

:) Nie... Administratorem mojego komputerka jest ojciec, on tu rządzi,

a był przeciwny zainstalowaniu następnej przeglądarki.

Szkoda, bo bardzo mi w IE 7.0 brakuje jednej niezwykle przydatnej opcji... Pobierania stron ze wszystkim :P:P

Jeszcze raz zapytam :)

Wracając do tej mapy, to jak przycisnę strzałkę w prawo, to mi sie połowa(prawa) mapy robi jak tło i tylko pozaznaczane są miasta(np. Sadrith Mora) i nic pozatym :| Na Mozillach i Operach też tak jest, czy tylko ja cierpię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się żegnałem trzy razy, ale coś nie mogę kompa wyłączyć i tak zerkam co chwila na forum i pasuje odpisywać :D Tak że to jest już na prawde ostatni raz :D

Więc w służbie Ebonie piszę ^^

Nie... Administratorem mojego komputerka jest ojciec, on tu rządzi, a był przeciwny zainstalowaniu następnej przeglądarki.

Czasami tak bywa, nie ma co się martwić jak pisałem IE 7.0 jest już spoko :D

Wracając do tej mapy, to jak przycisnę strzałkę w prawo, to mi sie połowa(prawa) mapy robi jak tło i tylko pozaznaczane są miasta(np. Sadrith Mora) i nic pozatym :| Na Mozillach i Operach też tak jest, czy tylko ja cierpię?

Bez obaw każdy tak ma, że jak naciśnie jakiąś sztrzałkę czy to w prawo, czy w lewo to mapka szaleje tak, albo inaczej. U mnie na Mozilli na przykład jak nacisnę strzałkę w prawo, to przesuwa mi mapę o połowę, ale tam gdzie powinien być teren wschodni Vvardenfell [?] nic nie ma :D

Czyli jak widać mapa nie obejmuje całej krainy Morrowind, ale tak naprawdę w ujmuje najważniejsze jej tereny, bo na tym Dalekim Wschodzie ^^ to już nic nie ma takiego ważnego.

Więc nie ma co tkać sie strzałek, szczerze to AW powinna to naprawić.

A Ty Ebono jeszcze wspominałaś że masz podstawowego Morrowinda, więc nie zwracaj tez uwagi na tą wyspę na północnym-zachodzie - Solstheim. Ona istnieje tylko w dodatku Przepowiednia (Bloodmoon).

Papa (już prawdziwe) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się żegnałem trzy razy' date=' ale coś nie mogę kompa wyłączyć i tak zerkam co chwila na forum i pasuje odpisywać :D Tak że to jest już na prawde ostatni raz :D

Więc w służbie Ebonie piszę ^^

[/quote']

O! Czuję się wyróżniona :D

Bez obaw każdy tak ma, że jak naciśnie jakiąś sztrzałkę czy to w prawo, czy w lewo to mapka szaleje tak, albo inaczej. U mnie na Mozilli na przykład jak nacisnę strzałkę w prawo, to przesuwa mi mapę o połowę, ale tam gdzie powinien być teren wschodni Vvardenfell [?] nic nie ma :D

Czyli jak widać mapa nie obejmuje całej krainy Morrowind, ale tak naprawdę w ujmuje najważniejsze jej tereny, bo na tym Dalekim Wschodzie ^^ to już nic nie ma takiego ważnego.

Więc nie ma co tkać sie strzałek, szczerze to AW powinna to naprawić.

A Ty Ebono jeszcze wspominałaś że masz podstawowego Morrowinda, więc nie zwracaj tez uwagi na tą wyspę na północnym-zachodzie - Solstheim. Ona istnieje tylko w dodatku Przepowiednia (Bloodmoon).

Papa (już prawdziwe) :D

Z tą mapą na mozilli, to też mi sie właśnie na pół przesuwa :) ~

Solstheim - z pewnością to w dodatku jest :)

No, to jeszcze raz żegnam Gracza niekonsolowego, a PC'owego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Czuję się wyróżniona :D

I słusznie :wink:

Z tą mapą na mozilli, to też mi sie właśnie na pół przesuwa :) ~

To właśnie utwierdza nas w pewności że na AW są małe błędy :D

Czyli jak wyraźnie widać powróciłem cały i zdrowy :D Już nie mogłem się doczekać aby wrócić od tego działu ^^

Pozdrowienia dla Ebony :wink:

Jak już pisze to się pochwalę, że mam postać na 56 poziomie :o Tak w ogóle to gram Argonianinem, a klasę to sam tworzyłem. Stworzyłem coś takiego:

Główne Umiejętności:

Długie Ostrze, Włócznia, Tarcza, Atletyka, Zniszczenie

Poboczne Umiejętności:

Zaklinanie, Skradanie się, Zabezpieczenia, Handel, Płatnerstwo

Teraz jakbym robił tą klasę drugi raz to bym to i owo zmienił, ale już mi się nie chce ^^ Pewnie wyrzuciłbym Zabezpieczenia i Zaklinanie, a zamiast nich dał Topór i jeszcze coś. Ale i tak gra się fajnie, bo Morrowind jest taki, że można być magiem, bo tak się wybrało na początku gry, a szkolić się na wojownika - i bardzo dobrze ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wyraźnie widać powróciłem cały i zdrowy :D Już nie mogłem się doczekać aby wrócić od tego działu ^^

Pozdrowienia dla Ebony :wink:

:) Dziękuję bardzo ^^

na 56 poziomie :o

Jak po raz pierwszy grałam w Morka, taki pierwszy - testowy save, to odrazu cheaty poszły i właśnie wpisałam na level 56 :D

O! Czuję się wyróżniona :D

I słusznie :wink:

:):P:D

Z tą mapą na mozilli, to też mi sie właśnie na pół przesuwa :) ~

To właśnie utwierdza nas w pewności że na AW są małe błędy :D

Obawiam się, iż nie tylko na AW :? Jest jeszcze taka sama mapa do ściągnięcia, tyle że po angielsku i jest dokładnie ten sam błąd...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Dziękuję bardzo ^^

A proszę ^^

Jak po raz pierwszy grałam w Morka, taki pierwszy - testowy save, to odrazu cheaty poszły i właśnie wpisałam na level 56 :D

Ja jak zaczynałem karierę w Morrowindzie to też sobie pozwalałem na małe ułatwienia. Głównie to było troszkę złota lub zabawa w nieśmiertelnego.

Obawiam się, iż nie tylko na AW :? Jest jeszcze taka sama mapa do ściągnięcia, tyle że po angielsku i jest dokładnie ten sam błąd...

Bo to pewnie jest ta sama mapa, tylko że przetłumaczona, a sam kod źródłowy jest identyczny. Zresztą tą mapkę znam już od roku i ten błąd ciągle jest więc nie ma co się spodziewać tego, że ją szybko poprawią (jeśli w ogóle). Ale bez zmartwień :D

Tak z innej beczki, to what's Zakarum? ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po raz pierwszy grałam w Morka, taki pierwszy - testowy save, to odrazu cheaty poszły i właśnie wpisałam na level 56 :D

Ja jak zaczynałem karierę w Morrowindzie to też sobie pozwalałem na małe ułatwienia. Głównie to było troszkę złota lub zabawa w nieśmiertelnego.

Ja to sie nie mogę pochwalić przejściem gry bez cheatów ... :twisted:

Obawiam się, iż nie tylko na AW :? Jest jeszcze taka sama mapa do ściągnięcia, tyle że po angielsku i jest dokładnie ten sam błąd...
Bo to pewnie jest ta sama mapa, tylko że przetłumaczona, a sam kod źródłowy jest identyczny. Zresztą tą mapkę znam już od roku i ten błąd ciągle jest więc nie ma co się spodziewać tego, że ją szybko poprawią (jeśli w ogóle). Ale bez zmartwień :D

Z pewnością jej nie poprawią, znając zapał ludzi :wink: Poprostu będzie tak wisiała i nic. Aż ją usuną.

Tak z innej beczki, to what's Zakarum? ^^

Zakarum, pytasz? A no ja. :) Poprostu mój drugi nick. Pierwszy właściwie. Nie no nie pierwszy hehe

Z Diablo II się wziął.

Tak sobię myślę, czy nie ciekawie by było zrobić sobie nowiutką postać, wpisać TGM i ruszyć na podbój Dagoth Ura :D Ciekawe... Muszę to zrobić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sie nie mogę pochwalić przejściem gry bez cheatów ... :twisted:

No bo cheaty fajne, są ja też mam czasami do nich słabości ^^

Zakarum, pytasz? A no ja. :) Po prostu mój drugi nick. Pierwszy właściwie. Nie no nie pierwszy hehe

Z Diablo II się wziął.

A taki bajer :D Ja tam w Diablo II nie grałem, choć pewnie niektórzy uznają to za coś co nalży natychmiast naprawić ^^

Nie wiem czego ale Zakarum kojarzy mi się, że ma afrykańskie pochodzenie :D (bez śmiechu :D)

Tak sobię myślę, czy nie ciekawie by było zrobić sobie nowiutką postać, wpisać TGM i ruszyć na podbój Dagoth Ura :D Ciekawe... Muszę to zrobić :P

Pomysł fajny :D tylko jak już wpiszesz TGM ot tez będzie pasowało podwyższyć sobie umiejętności walki (czy to czar, czy broń biała) bo co z tego jak przeciwnik nie będzie cię mógł zabić, ale będziesz go trafiać raz na minutę ^^ Ja tak kiedyś miałem i jest to OGROMNIE denerwujące :D

Teraz z przykrością stwierdzam, że juz nie będe miał tak dużo czasu na nasze kochane forum, bo mam dużo nauki :(

Ale i tak pewnie codziennie wpadnę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sie nie mogę pochwalić przejściem gry bez cheatów ... :twisted:

No bo cheaty fajne, są ja też mam czasami do nich słabości ^^

No, ty to tylko czasami ;] Ja sie przyznaje po raz kolejny publicznie, że większego cheatera niż ja to chyba nie ma! Jest tylko jedna, jedyna gra, w dodatku internetowa, co do której uważam, że używanie aimbotów(programików wspomagających celowanie 8) ) jest kompletnie bezsensowne i psuje moją "graną" reputacje :P Mowa o Enemy Territory - tak! to jest dopiero śmiech! żeby baba w to grała! heh... Ale co tam :D Lubie to gram :D

Zakarum, pytasz? A no ja. :) Po prostu mój drugi nick. Pierwszy właściwie. Nie no nie pierwszy hehe

Z Diablo II się wziął.

A taki bajer :D Ja tam w Diablo II nie grałem, choć pewnie niektórzy uznają to za coś co nalży natychmiast naprawić ^^

Nie wiem czego ale Zakarum kojarzy mi się, że ma afrykańskie pochodzenie :D (bez śmiechu :D)

Eee... To nie wielkie przewinienie :wink: Diablo już daaawno mi się znudziło :evil: Ale nie zagrać przynajmniej RAZ w Morrowind... to jest przewinienie! A Diablo II to sobie może być :P

Apropo owej gry, właśnie dzisiaj do mojego brata przysłano platynową kolekcje :D

Tak sobię myślę, czy nie ciekawie by było zrobić sobie nowiutką postać, wpisać TGM i ruszyć na podbój Dagoth Ura :D Ciekawe... Muszę to zrobić :P
Pomysł fajny :D tylko jak już wpiszesz TGM ot tez będzie pasowało podwyższyć sobie umiejętności walki (czy to czar, czy broń biała) bo co z tego jak przeciwnik nie będzie cię mógł zabić, ale będziesz go trafiać raz na minutę ^^ Ja tak kiedyś miałem i jest to OGROMNIE denerwujące :D

Znam ten ból. Ostatnio zrobiłam sobie dwa dodatkowe savy żeby zobaczyć jak to sie gra w rodzie Telvanni i Redoran. W tym pierwszym - postać ma magiczne umiejętności na maxa, też akrobatyke i atletykę, ale ostrza zostały bez umiejętności :D Raz na minute to sie może trafi... :?

Teraz z przykrością stwierdzam, że juz nie będe miał tak dużo czasu na nasze kochane forum, bo mam dużo nauki :(

Ale i tak pewnie codziennie wpadnę :D

No... To akurat doskonale rozumiem... Np. to jeden z powodów dla którego wczoraj nie odpowiedziałam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o Enemy Territory - tak! to jest dopiero śmiech! żeby baba w to grała! heh... Ale co tam :D Lubie to gram :D

Nie, czego, nie widzę nic dziwnego w tym żeby kobieta grała w Enemy Territory. Tym bardziej że to super gra, a nie jakiś gniot :D A jak coś jest dobre to się gra, szczególnie jeśli się to lubi ^^

W ogóle to jestem przeciwnikiem jakichkolwiek sterotypów :D

Eee... To nie wielkie przewinienie :wink: Diablo już daaawno mi się znudziło

Skoro tak piszesz, musi tak być ^^ Co za ulga :D

Apropo owej gry, właśnie dzisiaj do mojego brata przysłano platynową kolekcje :D

Nieźle :D W ogóle Diablo II bardzo dobrze się trzyma na rynku, skoro tą grę kupić w każdym praktycznie sklepie tyle lat po premierze.

Ale nie zagrać przynajmniej RAZ w Morrowind... to jest przewinienie!

Racja, że w Morrowida warto zagrać. Choćby go włączyć, aby usłuszeć wspaniałą muzykę na samym początku :D Mmm :D

No... To akurat doskonale rozumiem... Np. to jeden z powodów dla którego wczoraj nie odpowiedziałam :)

Jak nauka, to nauka ^^ Nie ma co na siłe pchac się do kompa, jak zadań stos ^^

Tym bardziej że jak w tym roku matura :D

To powodzenia w nauce Ebono, ja sam idę teraz do biureczka ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...