Skocz do zawartości

Morrowind


Gość hirokaraka

Polecane posty

Dzięki za posty, już zabieram się do szukania Hełmu Oreyna Niedźwiedziej Łapy

Dodam, żeby się pochwalić, że niedługo zostanę szefem Gildii Wojowników, a potem zajmę się Rodem Hlaalu. Później pewnie zabawię chwilę w Przepowiedni i przyłączę się do Gildii Magów (obecnie mam już Zniszczenie i Alchemię na niezłym poziomie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
mam 3 pytania

pierwsze: jaką dusze najlepiej włożyć w gwiazde Azury

drugie:w co najlepiej włożyć gwiazde azury z duszą

trzecie:jak włożyć dusze do kamienia

1. Gwiazdę Azury możesz używać ile chcesz. Znaczy się: Złapiesz duszę, zaklniesz jakiś przedmiot i znów masz pustą Gwiazdę Azury gotową do działania.

2. W co chcesz. Jak wyżej napisałem, Gwiazdę Azury możesz wykorzystać ile Ci się podoba bez jej straty.

3. Najlepsze rozwiązanie: jakiś zwój z efektem chwytania dusz. Zwykłę zaklęcia często zawodzą, a zwoje nie są drogie (coś około 170 sztuk złota, o ile dobrze pamiętam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zguba maga to "tylko" lepszy szklany miecz ;) a miecz Umbry to całkowicie unikatowe ostrze (ma własny model). Dla porównania parę statystyk:

Zguba maga: ataki: 1-45, 1-39, 1-27, waga: 16.2, wytrzymałość: 840;

Miecz Umbry: ataki: 10-50, 10-45, 10-40, waga: 40 wytrzymałość: 6500;

Deadryczny claymore: ataki:1-60, 1-52, 1-36, waga: 40 wytrzymałość: 5600.

Tylko jeden drobiazg. najlepiej sprawdzają się w Morowindzie bronie które mają dość wysoką wartość początkową ataków, ponieważ ilość obrażeń liczona jest w oparciu o stan kondycji <20% zaczyna dawać o sobie znać... W oparciu o wysokość siły oraz czas jaki przyciskamy klawisz ataku. Do tego dochodzi jeszcze czynnik losowy ;)

Ale w praktyce wyglądało to tak.. moja postać na ok 30 poziomie zabijała złotą świętą 2 długimi lub 6 krótkimi uderzeniami deadrycznego claymora albo 2 długimi lub 3 krótkimi udrzeniami Umbry. Dodam że pojedyńcze uderzenia Umbrą są i tak szybsze....

Podobnie jest z każdą bronią unikatową (mowa o sprzęcie który ma własny model), zawsze posiadają jakiś haczyk który powoduje że sprawują się o niebo lepiej od modeli standardowych o tych samych statystykach ;) ... Chryzamer - miecz o chyba największym ataku w podstawce, Włócznia Gorzkiej Litości - ten zasięg onieśmiela ;) ... Lodowe Ostrze Monarcha - podobny do Umbry, inaczej umagiczniony... Zgniatacz Czaszek - o tym młotku pisałem wcześniej i coraz bardziej się do niego przyzwyczajam, atak 10-60 i możliwość używania tarczy robi swoje ;)

I sam koniec drobna rada od mojej siostry... zamiast wydawać majątek na mikstury lewitacji (jak ja zrobiłem) lepiej udać się do Vivek i złożyć ofiarę w kapliczce pod "księżycem". Daje to lewitację na chyba 2 godziny. Ale uwaga, nie używaj żadnych środków transportu (łazik, łódź) bo błogosławieństwo przestanie działać. Dlaczego ja sam na to nie wpadłem ?? :? :P

Jaka broń z "krótkich ostrzy" jest godna polecenia. W tej chwili mam krótki miecz 10-30, używam też magicznego sztyletu 9-20.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 3 pytania

pierwsze: jaką dusze najlepiej włożyć w gwiazde Azury

drugie:w co najlepiej włożyć gwiazde azury z duszą

trzecie:jak włożyć dusze do kamienia

1. Gwiazdę Azury możesz używać ile chcesz. Znaczy się: Złapiesz duszę, zaklniesz jakiś przedmiot i znów masz pustą Gwiazdę Azury gotową do działania.

2. W co chcesz. Jak wyżej napisałem, Gwiazdę Azury możesz wykorzystać ile Ci się podoba bez jej straty.

3. Najlepsze rozwiązanie: jakiś zwój z efektem chwytania dusz. Zwykłę zaklęcia często zawodzą, a zwoje nie są drogie (coś około 170 sztuk złota, o ile dobrze pamiętam).

nie nie, mi chodzi o to w co najlepiej włożyć(tzn w co najbardziej sie opłaca) ,w broń? w zbroje? Mam złote ostrze i szklaną zbroje.

A co do trzeciego to wiem że trzeba mieć zwój,ale trzeba go użyć podczas walki czy jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej włożyć w coś niepowtarzalnego. A nie na przykład w szklany kirys, bo potem znajdziesz lepszy kirys (chociażby ebonowy, lub Kirys Jej Dłoni) i będziesz zmuszona nosić ten gorszy tylko dlatego że wywaliłaś kupę kasy w ten gorszy. Myślę że coś takiego co deadryczne nagolenniki, których sam szukam.

Dobrym pomysłem jest też zaklinanie amuletów, bo są lekkie i można ich dużo ze sobą dźwigać, a potem zmienić w zależności od efektu.

A zaklęcie Chwytanie Dusz działa tak, że jak ci sie je uda rzucić na jakąś istotę (np. ogrima, atronacha, skrzekacza) to będzie wokół niej taka białą smuga - czyli to zaklęcie. Będzie tak długo jak długie masz zaklęcie (np. 120s). Jeżeli zabijesz tego przeciwnika w czasie trwania tego zaklęcie, automatycznie łapiesz jego duszę w kamień duszy.

Zaklęcia możemy kupić i używać do woli.

Zwoje kupujemy u magów, aby ich użyć klikamy prawy przycisk myszy i wybieramy z prawej strony ten zwój. Potem rzucamy zaklęcie (przycisk R).

CataractuS >>> co do Długich Ostrzy to polecam Płomień Prawdy - dużo lepszy od Miecza Umbry (tym walczyłem wcześniej) a do tego lżejszy (20.0) i jednoręczny. Zadaje także obrażenia od ognia. Dostajemy go przychodząc wątek główny Trójcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracz Pc-> nie wiem czy zauważyłeś ale on mówi o lekkich pancerzach i jeżeli się w nich specjalizuje to ciężkich pewnie nawet nie chce słyszeć(chociaż ja też mam umiejętność lekkie pancerze 89 a ciężkie 100

a od lekkich zaczynałem ale co z tego :)) najlepsze lekkie nagolenniki to szklane a kirys to Pancerz Ze Skóry hircyna(nie lubię dziada bo przeszedłem dodatek bloodmoon) znajdziesz go w szafce Fyra zamek 100 a gdzie mieszka Fyr tego ci nie powiem bo sam sie tego dowiesz przechodząc główny wątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko gdzie jest ta dwemerowa łamigłówka jestem w tych ruinach no ALE nie wiem gdzie iść i jej szukać czy mógłby mi ktoś powiedzieć dokładnie gdzie jej szukać.

W ruinach idziesz na podwyższenie, a nie wchodzisz w tunel na dół. Jak już będziesz na tej górze wchodzisz w pierwsze drzwi od lewej. Łamigówka jest po lewej na półce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko gdzie jest ta dwemerowa łamigłówka jestem w tych ruinach no ALE nie wiem gdzie iść i jej szukać czy mógłby mi ktoś powiedzieć dokładnie gdzie jej szukać.

Dosia, nie leń sie tylko przejrzyj temat, to było już wałkowane. A na Adamantowij wieży znajdziesz na forum nawet screeny, gdzie ją znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar podszkolić moją postać w umiejętności płatnerstwo do 100, ale nie mogę znaleźć nauczyciela. Czytałem że Sirollus Saccus w Ebonheart (Garnizon Fortu Jastrzębi) ćwiczy tą umiejętność właśnie do 100. Znalazłem go na samym dole budynku, ale nie mam możliwości "Szkolenie" tylko samo Perswazja, Naprawa, Handel. To jest u mnie błąd, czy tak ma być, a tylko źle przeczytałem?

Dla ciekawostki dodam, że umiejętność Skradanie szkoli do 100 Wadarakhu w Gnaar Mok (Łowcy Dreughów) i właśnie się u niego podszoliłem do tych 100 :D. Przechodnie mi powiedzieli, że on szkoli tylko jak się należy do gildii, ja należę do wojowników i szkolił mnie bez problemu.

Jeszcze jeden problem. Czytałem na adamantytowej wieży, że po przejściu wątku głównego z Dagoth Ur'em powinni zniknąc strażnicy świątynni. Nawet po wszystkim gadałem z Vivekiem i też mi to powiedział. Tyle, że oni nie zniknęli!

A dodam, że są uciążliwi bo raz z jednym pogadałem to się na mnie rzucił z mieczem, bo mam na sobie kirys, narramienniki i nagolenniki Elitarnego Strażnika Świątynego (strażnicy z Twierdzy Smutku, zdobyłem go w misji dla Almalexii wąrtku głównego Trójcy). I teraz lecą na mnie jak mnie zobaczą. Co robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar podszkolić moją postać w umiejętności płatnerstwo do 100, ale nie mogę znaleźć nauczyciela. Czytałem że Sirollus Saccus w Ebonheart (Garnizon Fortu Jastrzębi) ćwiczy tą umiejętność właśnie do 100. Znalazłem go na samym dole budynku, ale nie mam możliwości "Szkolenie" tylko samo Perswazja, Naprawa, Handel. To jest u mnie błąd, czy tak ma być, a tylko źle przeczytałem?

[...]

Jeszcze jeden problem. Czytałem na adamantytowej wieży, że po przejściu wątku głównego z Dagoth Ur'em powinni zniknąc strażnicy świątynni. Nawet po wszystkim gadałem z Vivekiem i też mi to powiedział. Tyle, że oni nie zniknęli!

A dodam, że są uciążliwi bo raz z jednym pogadałem to się na mnie rzucił z mieczem, bo mam na sobie kirys, narramienniki i nagolenniki Elitarnego Strażnika Świątynego (strażnicy z Twierdzy Smutku, zdobyłem go w misji dla Almalexii wąrtku głównego Trójcy). I teraz lecą na mnie jak mnie zobaczą. Co robić?

1. Sam się naucz płatnerstwa do 100 xP Po prostu psuj przedmioty, kupuj popsute i naprawiaj za pomocą amatorskiego młotka/szczypiec.

2. Zabij Viveka, powinno być dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar podszkolić moją postać w umiejętności płatnerstwo do 100, ale nie mogę znaleźć nauczyciela. Czytałem że Sirollus Saccus w Ebonheart (Garnizon Fortu Jastrzębi) ćwiczy tą umiejętność właśnie do 100. Znalazłem go na samym dole budynku, ale nie mam możliwości "Szkolenie" tylko samo Perswazja, Naprawa, Handel. To jest u mnie błąd, czy tak ma być, a tylko źle przeczytałem?

[...]

Jeszcze jeden problem. Czytałem na adamantytowej wieży, że po przejściu wątku głównego z Dagoth Ur'em powinni zniknąc strażnicy świątynni. Nawet po wszystkim gadałem z Vivekiem i też mi to powiedział. Tyle, że oni nie zniknęli!

A dodam, że są uciążliwi bo raz z jednym pogadałem to się na mnie rzucił z mieczem, bo mam na sobie kirys, narramienniki i nagolenniki Elitarnego Strażnika Świątynego (strażnicy z Twierdzy Smutku, zdobyłem go w misji dla Almalexii wąrtku głównego Trójcy). I teraz lecą na mnie jak mnie zobaczą. Co robić?

1. Sam się naucz płatnerstwa do 100 xP Po prostu psuj przedmioty, kupuj popsute i naprawiaj za pomocą amatorskiego młotka/szczypiec.

2. Zabij Viveka, powinno być dobrze.

ad.1 To jest niestety bug, proponuję skorzystać z rady Kozaczka.

ad2. Tu Kozaczek nie ma racji, owszem część strażników znika, ale nie wszyscy, w końcu kto by pilnował porządku np w Viveck. Zabicie Vivecka nic nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad2. Tu Kozaczek nie ma racji, owszem część strażników znika, ale nie wszyscy, w końcu kto by pilnował porządku np w Viveck. Zabicie Vivecka nic nie da.
U mnie po zabiciu Viveka dopiero znikła bariera i strażnicy. Ja już naprawdę nie wiem jak się prawidłowo kończy fabuła mq :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad2. Tu Kozaczek nie ma racji, owszem część strażników znika, ale nie wszyscy, w końcu kto by pilnował porządku np w Viveck. Zabicie Vivecka nic nie da.

U mnie po zabiciu Viveka dopiero znikła bariera i strażnicy. Ja już naprawdę nie wiem jak się prawidłowo kończy fabuła mq :P

Nie ma prawidłowego zakończenia:)) a strażnicy znikaj, ale przy barierze, bo już nie ma przed czym chronić ludzi. Swoją drogą ekipa z AW mogłaby zmienić informację na temat zakończenia podstawki morka, bo to nie pierwsza raz pojawia sie dyskusja na temat tego dlaczego nie zniknęli wszyscy strażnicy świątynni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Viveka! Co Wam przeszkadzają Ci strażnicy? Że atakują, jak chodzisz w ich zbroi? To jej nie noś na terenie miasta Vivek i po sprawie. Zresztą to nie bug. Dostajemy ją po wykonaniu zadania z seryjnymi morderstwami i dowódca strażników nas o tym ostrzega, nie nosić na terenie miasta. Mi chyba też strażnicy nie zniknęli, ale co za różnica? Po zabiciu Dagoth-Ura to się dodatki przechodzi, a nie łazi po Viveku. I co to za pomysł, żeby zabijać boga? To dopiero może wyzwolić lawinę bugów, wątpię, żeby twórcy przewidzieli coś tak bezsensownego jako standardowe zachowanie gracza.

A względem kowalstwa, to też nie jest bug. Dokładnie dwóch nauczycieli - mistrzów po prostu nie ma: są to właśnie płatnerstwo i średnie zbroje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciesze się, że to nie są bugi :D

Co do zabicia Viveka to go nie zabije bo jestem dobrą postacią :D, ale myślę że twócy jednak przewidzieli zabicie go jako standardowe zachowanie gracza. Bo po przejściu Trójcy u każdego NPC-a pojawia się podczas rozowy temat "Almalexia" i tam mogę powiedzieć, że:

a) Sotha Sil i Almalexia nie żyją

B) Sotha Sil nie żyje, a Almalexia zgineła z mojej ręki

c) Sotha Sil nie żyje, a Almalexia i Vivek zginęli z mojej ręki

d) Nieważne, muszę już iść

A strażnicy mnie irytują, bo często witam w Vivek, dalatego że mam mnóstwo do sprzedania Krabowi Kupcowi i korzystam z Pierścienia Wędrówki Barilzara, a on mnie przenosi do Dzielnicy Świątynnej.

Co do zakończenia Morrowinda to rzeczywiście skłaniałbym się do stwierdzenia, że nie ma takiego. To kapitalna gra, w której można skończyć w więzieniu lub jako bohater. Wybór organizacji też wydaje się to sugerować.

Pochwale się, że mam już 52 poziom :D, a wy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam natomiast problem z formą wilkołaka w dodatku Bloodmoon. Po odparciu ataku na wioskę Skaalów odczekałem 3 dni i stałem się wilkołakiem. Jednak moj atak jest bardzo słabiutki, zabiera ok. 3HP. Mam problem z ubiciem byle jakiego rieklinga! Wie ktoś w czym leży problem, bo jak tak dalej pojdzie to ja nawet sobie conocnego posiłku nie będę mógł upolować...? Ewentualnie mogę podać wszystkie statystyki przed jak i po zamianie w wilkołaka.

EDIT: Jeszcze jedno pytanie- po zamianie w wilkołaka za pomocą Pierścienia Hircyna staniemy się wilkołakiem "ulepszonym"(czyli tym po zadaniach od Hircyna) czy zwykłym (przed zadaniami, ten slabeusz ktorego opisuje wyżej)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z "ulepszonym" wilkołakiem (jakie ma statsy) ale zdaje mi się, że forma z pierścienia to ta podstawowa. Słabsza jest, ale nie trzeba ubijać kogoś co noc. :)

A z tą słabością... Jakie masz statystyki?

Ja po pierwszej zmianie (pograłem chwilkę żeby zobaczyć jak to się gra futrzakiem :P) nie miałem większych problemów z polowaniem :) Ale może to dlatego, że moja postać miała 45 level :P Chociaż forma wilkołaka ma chyba z góry ustalone statystyki niezależne od levelu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam z koleji problem natury technicznej.

Gram sobie w Morrowinda i jedna rzecz poszła mi nie tak, więc wczytałem Quicksave'a. Gra wczytywała się ale jak pasek doszeł do połowy wywaliło mnie do Windowsa (zdarzało się to często więc po prostu włączyłem gre jeszcze raz, aby ją ponownie wczytać bo zawsze tak działało).

To włączam grę a tu znowu ten sam problem. To wczytuje inny stan gry - to samo! I nie mogę nic wczytać, ani grać :cry:

Odinstalowałem grę ale zachowałem save'y - problem jest nadal pod tą sama postacią.

Włączyłem nową grę i zapisałem grę jako Quicksave i wczytałem ją. Teraz mi grę wczytałało, ale pozostałe stany dalej wywaliają podczas próby wczytania do Windowsa.

Co mam robić? Nie chcę grać od nowa, bo mam poziom 54, Załątwiłem Dagoth Ur'a, przeszedłem Trójcę oraz zostałem szefem Gildii Wojowników. Mam mnóstwo artefaktów i świetnych przedmiotów oraz złota (ok. 280 000 sztuk).

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z "ulepszonym" wilkołakiem (jakie ma statsy) ale zdaje mi się, że forma z pierścienia to ta podstawowa. Słabsza jest, ale nie trzeba ubijać kogoś co noc.

A z tą słabością... Jakie masz statystyki?

Ja po pierwszej zmianie (pograłem chwilkę żeby zobaczyć jak to się gra futrzakiem ) nie miałem większych problemów z polowaniem Ale może to dlatego, że moja postać miała 45 level Chociaż forma wilkołaka ma chyba z góry ustalone statystyki niezależne od levelu.

Statystyki (wilkołak/człowiek):

Siła 150/120 (100)

Inteligencja 0/79

Sila woli 0/64

Zwinnosc 150/160 (100)

Szybkosc 90/300 (100)

Wytrzymalosc 150/140 (100)

Osobowosc 0/54

Szczescie 25/43

I umiejętności (w formie wilkołaka wszystkie oprócz tych mają wartość 0):

Atletyka 50/84

Bez zbroi 100/48

Skradanie się 95/49

Akrobatyka 80/50

Walka Wręcz 100/26

Pograłem dzisiaj tym wilkołaczkiem i udało mi się zatłuc rieklinga jeźdźca, mając po walce 3/4 paska HP. Jednak zużyłem na niego jakieś 30 ciosów :P. Też tak macie?

Mam level 41, gram na poziomie trudności 100, czyli trudny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...