Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hirokaraka

Morrowind

Polecane posty

(przed chwilą musiałem przeinstalować grę bo widocznie przegiąłem)

Jak za duzo modow zainstalujesz, to normalne ze morrowind zaczyna sie psuc, bo:

1. Mody zaczynaja ze soba kolidowac...

2. Podmieniasz oryginalne pliki przez co niektore przedmioty swiata nie dzialaja.

3. Nie wszystkie mody musza dobrze dzialac lub wnosic modernizacje, ktorych sie po nich spodziewasz...

Rada: Nie instaluj zbyt wielu modow, a gra nie bedzie wtedy szwankowac... Najwyzej kilka... i najlepiej nie powiazanych ze soba (tzn. ze jesli dodajesz nowy zamek upewnij sie ze na jego miejscu nie ma niczego innego z twoich modow) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolejny problem - uwolniłem Mehrę Milo z dekantu prawdy. Spoko. Poszedłem do Casiusa - nie ma go. W dzienniku mam tylko to co mi nagadał ten koleś obok Mehry. Niebardzo wiem co robić - poszedłem do upiornej bramy szukać reszty przepowiedni. Mam napakowaną postać i czekam na jkiegoś bossa czy coś, o jak narazie to nikt mi nie może podskoczyć. Stąd moje pytanie - czy ktoś wie co tereaz robić do cholery ? Nie wiem kurcze, ale np. w gildiach wojowników czy złodziei nie mam już zadań. Czy mam szukć tych przepowiedni w upiornej bramie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolejny problem - uwolniłem Mehrę Milo z dekantu prawdy. Spoko. Poszedłem do Casiusa - nie ma go. W dzienniku mam tylko to co mi nagadał ten koleś obok Mehry. Niebardzo wiem co robić - poszedłem do upiornej bramy szukać reszty przepowiedni. Mam napakowaną postać i czekam na jkiegoś bossa czy coś, o jak narazie to nikt mi nie może podskoczyć. Stąd moje pytanie - czy ktoś wie co tereaz robić do cholery ? Nie wiem kurcze, ale np. w gildiach wojowników czy złodziei nie mam już zadań. Czy mam szukć tych przepowiedni w upiornej bramie ?
Musisz iść do obozu Urshilaku pogadać z popielnym chanem, który powie ci jakie są obowiązki i wymagania bycia Nevaryjczykiem. Powie jakiś wierszyk o rodach i potem idziesz do Nibani Maesy, która każe ci złączyć 3 rody i 4 plemiona. A co do drugiego twojego pytania szczerze wątpię, że będziesz mógł pójść tak na skróty...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to troche banalne pytanie. Gdzie jest ta dwumerowa łamigłówka? Przeszlem juz cala ta "jaskinie" dwumerów. Zabiłem tego chlopka co zeby do niego dojsc trzba bylo przez zalamany most nad lawa przeskoczyc. Otworzylem te drzwi co za nimi byly te pajecze centauriony. Co zrobic :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą dwemerową łamigłówką jest tak... po wejściu do Arthnngntang czy jakoś tak musimy zejść po czymś w rodzaju kamiennej spirali aż na sam dół, gdzie są przeciwnicy ze sztyletami. Tam, jeśli się rozejrzysz, znajdziesz wejście na górny poziom, wystarczy podnieść głowę. U góry zaś powinny się znajdować drzwi do obszaru w stylu "Arknthgknangthnang: Sale Pustej Dłoni" czy jakoś tak. Pokonasz tam dość trudnego przeciwnika, jeśli wciąz jesteś na niskim poziomie, Bossa Citrę. W tym pomieszczeniu znajduje się dwemerowa łamigłówka, a także sporo innych ciekawych przedmiotów. Wyjdź z Arnthngkthrhngtkngnatknghtang i oddaj ją Antabolisowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwemerowa łamigłówka jet łatwa do znalezienia pod warunkiem że masz na względzie dwie sprawy - wchodzisz do ruin, złazisz na dół (na sam dół) i nie wchodzisz do żadnych drzwi, w żadne korytarze, tylko wchodzisz na jakby balkon który widzisz schodząć na dół. Powinna być na półce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z misją od kompani wschodnicesarskiej(dodatek przepowiednia) za Chiny ludowe nie mogę zdążyć na czas ktoś wie jak to przejść. Jakiś artefakt dający szybkość albo czar.

ne wiem czy to pomoże, ale jest taki artefkat jak buty oślepiającej szybkości... jest w podstawowej wersji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem z misją od kompani wschodnicesarskiej(dodatek przepowiednia) za Chiny ludowe nie mogę zdążyć na czas ktoś wie jak to przejść. Jakiś artefakt dający szybkość albo czar.

A z czym nie możesz zdażyć? z obiadem dla kaczek? Coś blizej moze, bo ja sobie nie przypominam, aby tam były wyscigi na czas

'

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale jakoś to wycieło. Chodzi o misje od kompani wschodniocesarskiej dostarczenia raportu dowódcy fortu Casusowi w 5 godzin tyle że on ukrywa się abym nie zdążył na czas w jednym z trzech losowo wybranych miejsc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kolejny problem - uwolniłem Mehrę Milo z dekantu prawdy. Spoko. Poszedłem do Casiusa - nie ma go. W dzienniku mam tylko to co mi nagadał ten koleś obok Mehry. Niebardzo wiem co robić - poszedłem do upiornej bramy szukać reszty przepowiedni. Mam napakowaną postać i czekam na jkiegoś bossa czy coś, o jak narazie to nikt mi nie może podskoczyć. Stąd moje pytanie - czy ktoś wie co tereaz robić do cholery ? Nie wiem kurcze, ale np. w gildiach wojowników czy złodziei nie mam już zadań. Czy mam szukć tych przepowiedni w upiornej bramie ?

W jakiej Upiornej Bramie? Szczerze mówiąc to wcale nie musisz być w Upiornej Bramie, aby zakończyć wątek główny Morrowinda. Jak ci powiedziała Mehra Milo należy odnaleźć Blattę Haterię w Ebonheart (na zachód od Vivek jeśli nie masz go jeszcze na mapie). Tam mówisz jej że chcesz ywbrac się na ryby i ona wiezie cię do ukrytego klasztoru Odszczepieńców, gdzie dają ci zaginione przepowidnie. Teraz musisz dopiero iśc do Nibany Maesy.

Jak już dostaniesz to zadanie, to zapisz grę i udaj się do jednego z tych losowych miejsc. Jeżeli wybrałeś błędne, to wczytaj grę i wybierz drugie. Za trzecim razem MUSISZ trafić ;)

Niekoniecznie jeśli to miejsce jest generowane losowo, za każdym wczytaniem gry, a z tego co pisał Adamnus to wnioskuję, że jest. Nie przechodziłęm tej misji, ale radze zapisać grę przed wzięciem misji jako ubezpieczenie. Potem jak już ci zlecą misję zapisać grę jako Quicksave i próbować. Radze też wiąć sobie dużo misktur na kondyję, aby wzmianiać swoją postać, gdy zmęczy się bieganiem.

Mam jeszcze pytanie, gdzie w grze są jacyś bogaci kupcy, oprócz Kupca Kraba? Bo po pierwsze Kupiec Krab nie jest najbogatszy w porównaniu z tym co chciałbym mu sprzedać, a po drugie mam też do sprzedanie wiele rzeczy któych on nigdy nie kupi? Dodaje, że mam Morrowind Złotą Edycję, więc może tam są jakiś dodatki w postaci handlarzy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lavos :D

Ja mam inny problem w związku z misją w której trzeba zabić wampira dla Zainab Camp. Przeszedłem cały grobowiec Sarano i nie znalazłem go... Co robić??

Bo tego wapira - Calvario - masz szukać w Grobowcu rodziny Nerano, a nie Sarano. Znajduje się on na zachód od Vos - http://www.elderscrolls.phx.pl/przewodnik/...wce/nerano.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz tą broń lub inny przedmiot zakląć. Najwięcej osób trudniących się zaklinaniem jest w mistach w Gildiach Magów np. w Balmorze, Vivek. Aby zakląc przedmiot muisz posiadać zaklęcie o pożadanym efekcie (np. wzmocnienie siły). Musisz mieć także duszę w kamieniu duszy (Kamienie dusz można znaleźć lub kupić w Gildiach Magów) i posiadać zaklęcie Łapania Dusz lub dany zwój. Wtedy rzucasz czar Łapania dusz na przecwnika i gdy zabijesz go w czasie trwania zaklęcia jego dusza trawi do twojego kamienia w ekwipunku. Teraz możesz iść do zaklinaczki/zaklinacza. Podczas romowy z nią kilkasz "Zaklinanie" i z boku wybierasz przedmiot, któy chcesz zakląć (musi być całkowicie nie zaklęty) oraz duszę w kamieniu. Potem wybierasz pożadany efekt np. przywrócenie siły. Wybierasz też na kogo ma działać ta wlaściwość (w tym przypadku na "siebie"). Po chwili masz zaklęty przedmiot.

Nigdy nie dodawałem żadnych współczynników do przedmitów, lecz jedynie zaklinałem je, aby zadawały większe obrażnie wrogowi. Ale przypuszczam, że ten mechanizm działa tak samo, no bo niby jak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: Dzięki za naprowadzenie mnie na poprawne miejsce... Misję już zrobiłem. Ale mam jeszcze 1 pytanie: Jak mogę zrobić tak, aby jakiś przedmiot miał + ileś do współczynnika na stałe?

wydaje mi się,że u zaklinacza jest taka opcja "premia do współczynnika"...

inna sprawa: podczas wałęsania się po terenie Sheograd,no południe? od Gnisis natknąłem się na obiekt o nazwie Opuszczona Kapliczka...na dzrzwiach była adnotacja,że wejść tam może tylko ten o martwej duszy.W środku zaatakowały mnie trzy dremory,ale uwinąłem się z nimi.

I tu zaczęły się problemy: moja postać otrzymała "Klątwę Wampirzej Zbroi" <wszystkie statsy prócz szczęścia do zera>

Więc mam pytanko: to miejsce wiąże się z jakimś zadaniem?? jeśli tak,kto je zleca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem w "przepowiedni" uporałem się już z raportem dzięki butom oślepiającej szybkości :) , ale po tym problemie pojawił się nowy :( .

To kolejna misja od kompaniwschodnocesarskiej polega ona na ubiciu spriggan'ów i pojawia się problem żadnych spriggan'ów nie widze ani widu ani słychu. HELP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...