Skocz do zawartości

Morrowind


Gość hirokaraka

Polecane posty

Siema,

Przejdę od razu do problemu, a mianowicie, 1. 30 % modów z plyty cda nie moge rozpakować (błędne archiwum itp.), czy to podlega reklamacji, jesli raczej wszystko inne moge instalować, łącznie z grą?

2. Kiedy sciagnalem z neta moda GIANTS 2 PL ( ta sama wersja, tyle samo waży ) wszystko poszlo ok, tylko po instalacji itd podczas wybierania Nowa Gra w menu wywala mi komunikat, ...unable to find cell "Vivel, Arena"... i wyskakuje na pulpit. Przy probie wczytania stanu gry podobnie ;/. Domyslam sie, ze cos koliduje, ale czy to raczej nie powinno dzialac: Morrowind PL + mod w wersji PL z plyty renomowanego magazynu ;] ? Zadnych innych plugow nie instalowałem.

Pozdro

Te mody nie sa oficjalne i tez sa z neta, wiec maja prawo nie dzialac. Sprobuj wylaczyc moda i wlaczyc gre jesli problem sie powtarza, zainstaluj gre na nowo, jesli nie problem tkwi w modzie. Co do punktu 1:

Moze masz stary program rozpakowywujacy? 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Dzięki za odpowiedzi :)

Takie małe pytanie czy kiedy w ekwipunku mam zbroje to czy już jest obliczony mój współczynnik pancerza :?: tzn. mam zbroje skrytobójcy i zbroję orkową i nie wiem co lepsze (ale dennie wygląda szklana zbroja :? przekonałem się o tym dzięki Ahnassi mojej przyjaciółce :D )

Czy to normalne że skrytobójcy atakują od początku gry ?? mam trójce

Chcesz sie dowiedziec jaki masz wspolczynnik pancerza majac na sobie zbroje? Nie pamietam gdzie to sprawdzalem, ale ja zwykle robilem tak, ze patrzylem jaka obrone ma czesc pancerza, ktora mam na sobie i jaka znalazlem. Wybieralem lepsza!!! (odkrycie) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi

Takie małe pytanie czy kiedy w ekwipunku mam zbroje to czy już jest obliczony mój współczynnik pancerza tzn. mam zbroje skrytobójcy i zbroję orkową i nie wiem co lepsze (ale dennie wygląda szklana zbroja przekonałem się o tym dzięki Ahnassi mojej przyjaciółce )

Czy to normalne że skrytobójcy atakują od początku gry ?? mam trójce

1. Która z tych zbroi jest lepsza zobaczysz po założeniu, a mianowicie pod portretem twojej postaci jest informacja o KP. Im wyższa tym lepsza, lecz nie zapominaj by używać zbroi w których się specjalizujesz. Określisz to w okienku umiejętności i mając np. w Umiejętnościach głównych Sredni pancerz, używaj właśnie takiego. Czasem pomimo mniejszej KP daje to lepsze efekty ;)

2. Przecież Trójcę powinno się włączyć dopiero po zakończeniu wątku głównego Morrowinda... radziłbym wyłączyć Trójcę, może to prowadzić do roznych komplikacji itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi

Takie małe pytanie czy kiedy w ekwipunku mam zbroje to czy już jest obliczony mój współczynnik pancerza tzn. mam zbroje skrytobójcy i zbroję orkową i nie wiem co lepsze (ale dennie wygląda szklana zbroja przekonałem się o tym dzięki Ahnassi mojej przyjaciółce )

Czy to normalne że skrytobójcy atakują od początku gry ?? mam trójce

2. Przecież Trójcę powinno się włączyć dopiero po zakończeniu wątku głównego Morrowinda... radziłbym wyłączyć Trójcę, może to prowadzić do roznych komplikacji itp.

Mablung nie przesadzaj, właczenie Trójcy na początku powoduje jedynie komplikację w tej postaci, ze kilka razy zaatakują na skrytobójcy, i tyle. Nio chyba, ze nie przeżyjemy ataku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej mapie za bardzo drogi się nie znajdzie. Trzeba wyjść bramą obok gildii magów i iść za drogowskazami. Co do tamtego rejonu polecam chwilę się przejść w stronę Ald-Ruhn (główny trakt). Będzie tam koleś, który chce, aby go zaprowadzić do Gnaar Mok i da nam wtedy buty oślepiającej szybkości. Lepiej go jednak zabić i je wziąć. Są świetne (+200 szybkość i 100% oślepienie, ale to nie przeszkadza)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilku10-> Better bodies, Better heads, Better chlotes (czy jakoś tak), No Glow(usuwa połysk magicznych przedmiotów) i to chyba tyle (trzy pierwsze poprawiają kolejno ciała, głowy, ubrania chociaż tego ostatniego nie polecam) wszyskie są na AW
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z pewnym questem w gildii wojowników. Muszę znaleźć kolesia co sie nazywa Nerer Beneran. Koleś jest w jaskini Sargon i tu powstaje problem... Gdzie jest ta jaskinia? Mam szukać na północ od Maar Gan. Szukałem dosyc długo (dolazłem aż na wybrzeże). Wszystko w około (tzn. kawałek an zachód i wschód) też sprawdziłem i tej jaskini nie ma. Słyszałem ze w polskiej wersji miejsca mogą różnić się nazwą, ale nie wiem czy to ma coś współnego z tym... Help.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sorry, że się wtrącam ale nie chciałem zakładać nowego TOPICA. Mój problem jest dziwny i nie dotyczy problemu z misją itp. A mianowicie. Kumpla wciągnął Morrowind. Chciałby mieć gierkę u siebie. Ale nie ma napędu DVD więc se nie pogra. Więc wpadł na pomysł, żeby z Coverka zgrać tylko pliki Morrowinda na CD i odpalić installkę u siebie z CD'ka. Możecie powiedzieć jak to można zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sorry, że się wtrącam ale nie chciałem zakładać nowego TOPICA. Mój problem jest dziwny i nie dotyczy problemu z misją itp. A mianowicie. Kumpla wciągnął Morrowind. Chciałby mieć gierkę u siebie. Ale nie ma napędu DVD więc se nie pogra. Więc wpadł na pomysł, żeby z Coverka zgrać tylko pliki Morrowinda na CD i odpalić installkę u siebie z CD'ka. Możecie powiedzieć jak to można zrobić?

1. Ten temat służy do tego aby pisać o jakichkolwiek problemach z grą, więc dobrze zrobiłeś, że się dopisałeś, a nie tworzyłeś nowy topic.

2. Jak dla mnie nie pachnie to uczciwością. Twój kolega będzie miał Morrowinda nie płacąc za niego, zgra sobie go zwyczajnie na płytkę, czyli będzie piracił.

Wyjścia widzę takie: kumpel sobie kupi Morrowinda w Złotej Edycji w Extra Klasyce za 20 zł, albo za 15 zł CDA z ową gra w wersji podstawowej.

Summa summarum jednak, bez napędu DVD w obu przypadkach raczej się nie obejdzie, więc kolega musi uświadomić sobie, że wydatek rzędu 50 zł na napęd DVD będzie rozsądniejsze od takich operacji.

Jest też inna sprawa mogłeś nie sprecyzować pytania i kumpel ten numer CDA ma zakupiony, choć nadal nie wiem czy takie zgrywanie by było w pełni legalne.

Wspominam tak o tej legalności, ale wyjaśniać czemu nie muszę - bo to oczywiste jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że od momentu gdy Caius wyjawia nam że cesarz twierdzi, że jesteśmy "Nevarem" Od gry poprostu nie da się oderwać :) Ale nie otym chciałem dziś gadać :) Mam pytanie, z czystej ciekawości - Czemu kupcy tak nie lubią, gdy mamy przy sobie skoome?? co ona wogóle daje??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skooma czy księżycowy cukier to narkotyki, których posiadanie jest nielegalne. Dlatego kupcy nie chcą handlować z kimś, kto ma te towary przy sobie. Zwyczajnie nie chcą mieć później kłopotów :)

A efekty skooma czy cukier mają typowo narkotyczne :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dziwne pytanie. Otóż wykonałem misje dla gildii wojowników (potem gadałem z caiusem) potem dla gildii magów (znowu pogadałem

) teraz musze uzbierać 3 poziom minimum. Ok. W notatkach mam też żę w forcie księżycowym czeka na mnie koleś (nie pamiętam jak się nazywał, coś na K..., jakiś bohater). Poszedłem tam i go nie ma. Są tylko jacyś handlarze. Gdzie on jest ? Niby ma jkąś wiadomość dla mnie. gddzie go szukać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave. Od razu się pytam... Gdzie znaleźć jaskinię Durinai? (quest z gildii wojowników). Koleś mi gada że na południowy wschód od Upiornej Bramy... Polazłem w tym kierunku. Sprawdziłęm cały teren od Bramy po Balmore i nic. Jesli ktos moze, to niech wrzuci screena mapki z zaznaczonym miejscem bo nigdy nie znajdę...

Aha, pytanie 2. Jeśli przez jakiś czas grałąem na włąsna rękę (nie wykonując zadnych zadań) i grabiąc grobowce i ruiny to jeśli będę tam miał jakiegoś questa (z jakiejś gioldii) np. zabic kogoś (kogo już wcześniejz abiłem) to zadanie da sie wykonać (np. od razu zagadując zleceniodawcę) czy nie bardzo... Pisałem trochę szybko, ale powinniście zrozumieć o co mi chodzi:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ave. Od razu się pytam... Gdzie znaleźć jaskinię Durinai? (quest z gildii wojowników). Koleś mi gada że na południowy wschód od Upiornej Bramy... Polazłem w tym kierunku. Sprawdziłęm cały teren od Bramy po Balmore i nic. Jesli ktos moze, to niech wrzuci screena mapki z zaznaczonym miejscem bo nigdy nie znajdę...

Aha, pytanie 2. Jeśli przez jakiś czas grałąem na włąsna rękę (nie wykonując zadnych zadań) i grabiąc grobowce i ruiny to jeśli będę tam miał jakiegoś questa (z jakiejś gioldii) np. zabic kogoś (kogo już wcześniejz abiłem) to zadanie da sie wykonać (np. od razu zagadując zleceniodawcę) czy nie bardzo... Pisałem trochę szybko, ale powinniście zrozumieć o co mi chodzi:)

1. Ściągnij mapę, do której linka podałem kilka stron wcześniej- tam jest to zaznaczone.

2. Od razu zagadując zleceniodawcę, albo po prostu drugi raz wykonując questa, jeżeli musiałeś ubić kogoś kto w jaskini pojawi się dopiero po rozmowie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja także mam pytanie.

Nie wiem, czy na takie już była odpowiedź, bo nie czytałem(tyle tu postów, że nie da rady :P)

Czy level w grze jest ograniczony, czy można zdobyć do któregoś tam levelu, a potem exp sie nie zalicza?

Vlad, co do Twojego pytania, to nie odpowiadam, bo nie przeszedłem całej gry ;)

Edit,Widzę, że ktoś już zdążył przede mną :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...