Skocz do zawartości

Morrowind


Gość hirokaraka

Polecane posty

W czasie grania napotkałem na dwa problemy. Po pierwsze, Słodkie Usta nie chce przyjąć mnie do gildii złodziei. W gildii wojowników jestem dopiero terminatorem, a ona cały czas mówi, że mają pewne zasady i wymagania, a ja się nie kwalifikuję. :-k Po drugie, mam problem z czarem oznaczenie. Tak naprawdę, to nie mam pojęcia gdzie można się go nauczyć :) Byłem już chyba u 20 nauczycieli, i nikt go nie ma. Jeśli wiecie, gdzie mogę go zdobyć, był bym wdzięczny za pomoc.

Hmmm.Odnośnie gildii złodziei to nie wiem,nigdy nie zapisywałem się do niej. A uwojowników to pewnie nie spełniasz wymagań(nie masz określonego poziomu umiejętności na awans) W karcie postaci wystarczy bodajże najechać kursorem na nazwę organizacji i pokaże się twoja obecna ranga ,następna i wymagania na następną rangę.Wyucz się i problem załatwiony! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Mam 3 sprawy:

1. Bylem u Viveka i przygotowuję się wlaśnie do ostatecznej potyczki z Dagoth Ur'em. No wlaśnie, Vivek wspomina coś o jego siedmiu popielnych wampirach. Czy ktoś wie gdzie one są? Chcialbym najpierw je zabić a potem dopiero samego Dagoth'a.

2. Czy jest jakiś mod, który dodaje nauczuciela Patnerstwa? Chodzi oczywiście o takiego, co to uczy do 100. A jak nie ma, to może ktoś by się pokusil o zrobienie takowego? (nie wiem czy to akurat pytanie nie powinno paść gdzieś indziej, no ale cóż).

3. No i jak. Wie ktoś jak "zapomnieć" zaklecia, czy nie. Hę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Oto lista miejsc w których są te wampiry.niestety nazwy podam w angielskim bo taka mam wersje gry.

1-Kogoruhun Cavern sekcja Charmara's breath

2-świątynia Endusal na północ od Ghostgate

3-Tureynulal na północny wschód od cytadeli Dagoth ur

4-Dwemer Training Academy

5-Vemynal północny wschód od cytadeli dagoth ur

6-na wschód od twierdzy Berandas w jaskini Mamaca w sekcji Sanctum of Awakening

7-w cytadeli Dagoth ur.Znajdziesz go przy zwiedzaniu :D

Wampirów nie musisz zabjijać ale walka z Dagoth Ur'em bedzie wtedy trudniejsza.

ad.2 Arcymistrz płatnerstwa jest w grze. Znajduje się w garnizonie Hawkmoth w Ebonheart i nazywa się Sirollus Saccus.Jedyny problem to błąd dzięki któremu nie pojawia się opcja trening. Można to naprawić za pomocą edytora.

ad.3Zaznacz niechciany czar i naciśnij delete.Nie zawsze działa!

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MaNfReD :wink: Sprawdzę to zaraz po powrocie z roboty.

A czy nie wiesz przypadkiem (albo ktokolwiek inny) o co chodzi z tymi Dmoma Lampami? Podczas eksploracji wyspy natrafialem na wiele jaskiń, gdzie byli bandyci i niewolnicy. Po pewnym czasie zaczeli oni cos gadać o Dwóch Lampach, pytając się czy to one mnie przysylają. Wreszcie jak któregoś dnia byem u Jobashy z Vivek (wykonująć jakieś zadanie) ten także mial opcje o Dwóch Lampach, a gdy z nim na ten temat pogadalem to dal mi 3 książki. Ktoś wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uwolnisz kilkudziesięciu niewolników będziesz mógł wstąpić do organizacji Dwie Lampy. Daje to dostęp do kilku questów. Siedziba znajduje się w Vivek, bodajże w dzielnicy Św. Olmsa(co do dzielnicy nie jestem pewien). Jeden z tych questów wiąże się chyba z pokonaniem pewnego maga, który posiada świetny dwuręczny miecz z obrażeniami od zimna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolabym jakieś konkrety, ale dzięki za szybką odpowiedź (jakakolwiek by ona nie byla). Może ktoś inny?

MaNfReD Tak, to wlaśnie jest konfig mojego kompa. Morrowind tnie mi jak szalony, jeszcze pierwsza godzina jest jako tako, ale później im dalej tym gorzej.

Dobra, koniec tego off-topa. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie lampy to stowarzyszenie abilicjonistów.

Przyłączyc do organizacji raczej sie nieda (niebędzie zaznaczona w statystykach) ale możesz wykonać dla nich zadania.

Bodajże po uwolnieniu 20 niewolników powinieneś otrzymać od nich hasło "oświetlają drogę ku wolności". Wtedy nalezy porozmawiać z Ilmeni Dren w Vivek św.Delyna i pomóc niewolnikom.

Jeśli Jobasha dał Ci książki to znaczy że jestes powyżej liczby 20 (niewiem ile dokładnie).

Co do kompa mam lepsze configi ,ale mimo to czasem potrafi zwolnic przy burzy snieznej na Solshteim :/ jest to irytujące dlatego myslałem nad plugiem który niweluje warunki pogodowe przyspieszając pracę piecka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was!

Zarejestrowałem sie na tym forum aby zapytać o jedną rzecz...

Otóz.. Tribunal... Mam problem z wysadzeniem kamieni w ruinach dwemerowych. Podkładam ładunek (wyskakuje pytanie na które odpowiadam "Tak") Następuje odliczanie i... Nic... żadnego efektu!

Zna ktoś na to jakieś remedium?

W Morrowinda gram od 2004 roku, gra moim zdaniem wymiata.

Spędziłem przy niej dłuugie godziny ;)

Zebrałem każdy artefakt, porozmawiałem (lub zabiłem bez rozmowy :P)z każdym npc, wykonałem każde zadanie(no nie jestem pewien czy każde ;) w każdym razie ponad 1100 stron dziennika Morro i Bloodmoona)

Szef każdej gildii, Główny quest przeszedłem ;) Nawet na styl tego gostka któremu sie udało w 14 minut (mi niestety 22 ponad :P)

Opracowałem sposób na Szefa Mrocznego bractwa bez użycia łatki :P ("opracowałem" to zbyt pompatyczne :P wpadłem na taki pomysł ;))

Ale z tymi ładunkami nie mam pojęcia :?

Prosze o pomoc i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóz.. Tribunal... Mam problem z wysadzeniem kamieni w ruinach dwemerowych. Podkładam ładunek (wyskakuje pytanie na które odpowiadam "Tak") Następuje odliczanie i... Nic... żadnego efektu!

Z tego co wiem to się zdaża...niestety. Ale sprawdz czy przypadkiem nie jestes przed dostaniem od Almalexii zadania by uruchomić maszyne do zmian pogody w Murnhold. Czasem skrypty uaktywniaja sie po okreslonym wydarzeniu.

Niestety niema innej rady na ten błąd oprócz konsoli (czyli kliknięcie w tyldę- "~" ) wpisujesz "tcl" ,przechodzisz i znowu "tcl".

btw. każdej gildi? paroma postaciami chiba :P

każde ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was!

Zarejestrowałem sie na tym forum aby zapytać o jedną rzecz...

Otóz.. Tribunal... Mam problem z wysadzeniem kamieni w ruinach dwemerowych. Podkładam ładunek (wyskakuje pytanie na które odpowiadam "Tak") Następuje odliczanie i... Nic... żadnego efektu!

Zna ktoś na to jakieś remedium?

W Morrowinda gram od 2004 roku, gra moim zdaniem wymiata.

Spędziłem przy niej dłuugie godziny ;)

Zebrałem każdy artefakt, porozmawiałem (lub zabiłem bez rozmowy :P)z każdym npc, wykonałem każde zadanie(no nie jestem pewien czy każde ;) w każdym razie ponad 1100 stron dziennika Morro i Bloodmoona)

Szef każdej gildii, Główny quest przeszedłem ;) Nawet na styl tego gostka któremu sie udało w 14 minut (mi niestety 22 ponad :P)

Opracowałem sposób na Szefa Mrocznego bractwa bez użycia łatki :P ("opracowałem" to zbyt pompatyczne :P wpadłem na taki pomysł ;))

Ale z tymi ładunkami nie mam pojęcia :?

Prosze o pomoc i pozdrawiam

Miałem dokładnie ten sam problem i w końcu wziąłem i użyłem kodu, który przenosi postać w miejsce, gdzie masz celownik. długo się z tym męczyłem, ale w końcu się udało... Niestety nie pamiętam tego cheata, ale poszukaj na jakiejś stronce z kodami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przeszedłem Morka :wink: Teraz mam takie pytanko, czy już mogę sprzedać Pełzaczowi Czerpak, Brzytwę, Upiorną Opokę oraz wszystkie info (książki i kartki) o Neverajczyku i Dagoth Ur'ze i wiosiorki (od popielnych ludów)? Nie chce mi się już tego dźwigać, a nie wiem czy nie będzie to jeszcze po coś potrzebne (zwłaszcza te symbole Neverajczyka i książki/kartki). No i jak? :?

EDITMam jeszcze dwa pytanka (wczesniej mi jakoś wyleciało z głowy):

1. Jak dalej awansować w organizacji Ostrzy? Cosades nie wrócił a ja nadal jestem "tylko" Agentem. Chyba że dalej awansować się nie da.

2. Podobna sprawa z Popielnymi. Jestem przyjacielem ogniska a następną rangą (według karty postaci) jest Brat Ogniska (Rodu?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawać czerpak... Trudno będzie ci znaleźć lepszą broń jednoręczną nawet w dodatkach.

Sprzedawanie Czerpaka i reszty artefaktów z MQ to moim zdaniem calkowiat głupota. Czerpak to najbardziej oplacalna borń, jeżeli chodzi o walkę + dodaje dużo różnych innych profitów. Jedyne, co mnie denerwuje to jej wygląd. Głupio to wygląda, gdy potężny Nerevaryjczyk odziany w najróżniejszą zbroję(ja miałem hełm Oryena, smoczy kirys, wraithguard, a resztę Jej dłoni) wyjmuje do walki...niewielki mloteczek. Czy ktoś wie, czy instnieje jakiś mod zmieniający wygląd tej broni, ew. dodający inną broń(np. miecz) o takich samych statystykach? Wiem, że to tylko trochę roboty w CS'ie, ale jestem ciekawy czy ktoś się już tym kiedyś zajął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam gustuję w mieczach (i toporach :wink: |) a młotów (i młotków :wink: ) nie lubię. Poza tym i tak moim Złotym Ostrzem ciacham przeciwnków góra 5 razy, więc lepsza broń (na razie) mi nie potrzebna (co nie zmienia faktu, że Złote ostrze mi się już znudziło), a żeby używać Czerpaka muszę zakładać Upiorną Opokę i to właśnie mi się nie widzi (wolę mieć założone obydwie pięści Randagulfa - fajnie wyglądają :wink: ).

EDIT No i nigdzie nie chcieli mnie przyjąć do gildii złodziei (ani w Balmorze, ani w Ald' Ruhn, ani w Vivek), a więc kij im w oko. Nie to nie.

Nie mogę skasować tych swoich wyuczonych czarów. Delete wogóle nie działa. Ma ktoś jakiś pomysl. Anyone?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym podać linka do FAQu polskiego, ale żeby nie być posądzonym o krótkie posty, własnymi słowami wytłumaczę ;]

Najpierw musisz znaleźć zatopiony posąg Boethiana, a konkretnie jego głowę niedaleko Hla Oad (mapa) i porozmawiać z nią (weź głęboki oddech :)). Wytłumaczy, że musisz odbudować jego posąg (a nagrodą oczywiście jest Złote Ostrze). Najpierw trzeba odszukać odpowiedniego rzeźbiarza (Duma gro-Lak się zwie i stoi na najwyższym pietrzę Posiadłości Ghorak w Calderze). On za to poprosi o 2000 sztuk złota i odpowiednią książkę (można kupić tylko u Jobashy w Vivek, wystarczy go o to zapytać, a sam poleci właściwą). Potem zanieść wszystko do tego orka i zacząć...spać, przez jakieś 2-3 tygodnie (w końcu budowa trochę zajmuje). Zbudował posąg na Skałe Khartaga (powinna być na mapie zaznaczona). Pogadaj z Boethianem, a on wręczy herosowi nagrodę, czyli Złote Ostrze.

Zdobycie miecza Błękitne Znamię (ulepszenie Złotego Ostrza)wymaga właśnie bycia wampirem, ale to już inna historia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Eagle! :D A może mógłbyś być tak miły i opisać mi jak zdobyć Błękitne ostrze?? Bo planowałem zostać wampirem teraz.Aha, i jeszcze jedne pytanko.Słyszałem,że jak się zostanie wampirem to nie da się skończyć wątku głównego. Czy to prawda? A jeśli tak to czy jako wampir da się długo grać? Jest dużo questów dla wampira?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, więc przed zostaniem wampirem koniecznie zdobądź Złote Ostrze (piszę dla pewności, bo zakładam, że już masz ;)).

Gdy już nim będziesz to idź do Gildii Magów w Vivek i porozmawiaj tam z Sirilonwe. Ona bodajże zleci jakieś zadanie (nie pomnę już jakie, chyba zabić kogoś trzeba i przynieść jakiś przedmiot, który posiadał). Gdy wracasz do zleceniodawcy musisz mieć dokładnie 11171 sztuk złota (jak masz więcej to wyrzuć, a jak mniej to najlepiej zdobądź przed zostaniem wampirem). Kasy i tak nie stracisz, a Złote Ostrze zmieni się w Błękitne Znamię ;]

Bycie vampem w żaden sposób nie wpływa na główny wątek, to tylko jakaś plotka :)

Questów jest w sumie mało, 3 dla klanu + 6 questów dostępnych tylko dla wampira.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszy sposób to "oznaczyć" swoją siedzibe, wbiec do muzeum, zabrać młot i sie przenieść :)

Jak nie lubisz czarować to mikstury zwiększenia szczęścia.

No i 3ci sposób... Wspomniane miksturki.. Wycinasz pół miasta... Dobijasz sie do przedsionka - na Vvardenfel.

Tam przez Ebonhearth do łodzi - Viveck - Balmora - Gildia złodzieji (grzywna spora) i wtedy wreszcie do posiadłości

Dobra pytanie za pytanie :)

Zbieram komplety zbroi z Morka i dodatków...

I brakuje mi Deadrycznego kompletu...

Normalnie zabijam Fyra,

Jednego z dwóch strażników Upiornej bramy

i ochroniarza na Plantacji Dren...

No właśnie... Fyr jest potrzebny! Mimo że wątek główny skończony nie lubie ich wycinać...

Pytanie. Gdzie moge znaleźć Deadryczny Kirys? (wszystko inne można łatwo odszukać)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...