Skocz do zawartości

Rozwiązany: PC do TV “salonowego”- 65 cali


Polecane posty

Witam

ostatnio pisałem temat z dylematem- kupić konsole czy PC. 
Sony coraz bardziej wpycha mnie w ramiona PC wydając swoje Exy również na PC. 

 

Jedynym miejscem które mam dostępne żeby ustawić kompa to salon z podpięciem pod TV- czy to ma sens? 
 

Maks jaki chce wydać na PC to 6K zł- zwykle patrzyłem na zestawy spod tego linka

https://techlipton.pl/2024/polecane-zestawy-komputerowe-wrzesien-2024/#41b290135ddfaa2af

 

    1. Intel Core i7-12700KF
    2. ASRock Z790 PG Lightning
    3. WD 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Black SN770
    4. Silver Monkey X Croft
    5. ENDORFY Fortis 5 140mm

Cena zestawu: 5923,00 PLN.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma sens? No nie wiem, wg mnie pod TV to lepiej kupić PS5 Pro. Znacznie wygodniej niż bawić się w PC podpięty do konsoli. Wiadomo, można podpiąć pada czy korzystać z Big Picture na Steam, ale konsola jest nadal wygodniejsza w użytkowaniu. No i tańsza.

Plus jeśli masz TV 4K, to zestaw jak wyżej będzie sobie średnio radził w tej rozdzielczości (trzeba by mocniejszego GPU).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoja karta po prostu ustawiasz rozdzielczosc 4k i wlaczasz DLSS. Jesli tytul nie wspiera DLSS to prawdopodobnie jest na tyle stary, ze Twoja karta bez problemu uruchomi go w plynnych 4k.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego nie rozumiem- jak mam monitor 27 cali 4K to mogę na nim dowolnie ustawić rozdzielczość jeśli mam słabszy sprzęt, i jeśli ustawię za niską to zwyczajnie będzie "pikseloza" (jeśli w ogóle można tak nazwać np. rozdziałkę 1080x720). Gdy mam mocniejszy to ustawiam 1440p i wtedy wszystko wygląda ładniej a jak mam maszynę za 10K zł to ustawiam rozdzielczość 4K i już w ogóle cud, miód i orzeszki. 

Co stoi na przeszkodzie żeby zrobić to samo na telewizorze moim 4K w salonie...? 

Wiadomo- przy 65 calach "pikselozę" będzie widać znacznie bardziej niż na 27 calach ale przecież takie PS5 praktycznie w ogóle nie osiąga rozdzielczości 4K natywnej. 

 

Podpinam sobie wspomniany w pierwszym poście PC pod TV, ustawiam rozdzielczość 1440p (która w większości przypadków i tak będzie większą rozdzielczością niż oferuje bazowe PS5) a detale Uber i mam lepsze doświadczenie graficzne niż PS5 i najprawdopodobniej nadal lepsze niż ps5 pro? Czy ja coś pomijam w moim procesie rozumowania...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre wyglądają dobrze inne nie. Dużo gier na PS5 działa z płynną rozdzielczością, raz jest ona wyższa innym razem niższa. 

Generalnie bardziej chodzi o to, że konsola jest tańsza. W przypadku PC wydasz więcej kasy i nie koniecznie osiągniesz lepszej jakości obraz. Do tego rozwiązanie to będzie mniej wygodne w użytkowaniu z TV czy to przez system korzystający z myszy i klawiatury, czy też konieczność spędzania czasu na grzebanie w ustawieniach kolejnych gier żeby "jakoś działały". Konsole odpalasz i grasz.

Nie widzę za bardzo sensu. Jak iść w PC to jakiś high-end który pozwoli na granie w natywnym 4K. Wtedy ma to sens.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o płynnej rozdzielczości na konsolach- teraz to się spina bardziej logicznie- na PC 1440p to 1440p i koniec. 
Dobra to zaczekać trzeba na kolejną generację kart która lepiej będzie sobie radziła z 4K albo kupić ps5 pro...co mnie szczypie w zwieracze przez bezczelność Sony ale może, może...

 

temat do zamknięcia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...