Skocz do zawartości

Dylemat PCtowy


egon446

Polecane posty

Witam,

 

właśnie sprzedałem PS5 i peryferia i zastanawiam się nad zakupem PC, a że jestem złotówa straszna to wszystko przeliczam na wartość jaką z tego dostanę vs cena jaką za to zapłacę.

 

Myślę nad zestawami za 4900 lub 9600 zł spod tego linka--> POLECANE ZESTAWY KOMPUTEROWE WRZESIEŃ 2024 - TechLipton.pl

 

I tu moje pytanie- na jak długo takie zestawy wystarczą do grania w wydajności i wyglądzie lepszym niż na konsoli? Czy taki komp za prawie 10K wystarczy poważnie na 7+ lat? 

Czy zmienili byście coś w tych zestawach? 

 

Dzięki za pomoc i opinię!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle @sanczez- nie liczę, ze przez 7 lat będę grał na ultra. Bardziej patrzę na to jak gry za 7 lat będą wyglądały na konsolach (pewnie PS6 i następca XSX) vs to co będzie w stanie wyświetlić ten PC.
PS5 pchnąłem bo mam XSX na którym będę grał w gry które będą wychodzić a PS5 nie ma nic do zaoferowania w tej chwili ekskluzywnego. Dlatego zastanawiam się nad PC (bo większość exów z PS5 wychodzi na PC) zamiast PS5 albo PS5 pro (zwłaszcza w cenie w jakiej ją Sony zapowiedziało). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno kompa na 7 lat nie ma większego sensu, to za długi okres czasu i wiele może się zmienić. Bezpieczniej założyć, że za 3-4 lata warto będzie zrobić upgarde. Więc osobiście szedłbym raczej w tańszą konfigurację za 5-6k z opcją na rozbudowę, wymianę procesora i GPU po 3-4 latach. 
 

No chyba, że planujesz grać w jakiejś wysokiej rozdzielczości typu 4K, to wtedy nie ma zmiłuj i trzeba na start wyłożyć sporo kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź @darian. Generalnie mam w domu monitory "do roboty" z 1080P i nie wiem czy w ogóle jest sens pod nie podpinać nawet taki sprzęt za 5K.
Druga opcja to TV 4K 65 cali i tam już właśnie musiał bym celować w 10K...więc nie wiem czy najlepszą opcją będzie kupno monitu 1440p 27 cali i stacki za ok 5K...

Coś co możesz polecić budżetowego a solidnego odnośnie takiego monitora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...