Skocz do zawartości

Komputer okolice 7 tyś


Polecane posty

Witam  , chciał bym w najbliższym czasie kupić komputer do gier , głównie pod FPS ( przyszły Battlefield) oraz inne wymagające gry . Komputer chciał bym kupić na raty więc zależy mi na jak najtańszym odsetkach i musiał bym podzespoły kupić w sklepie pokroju Media Expert 

Po przejrzeniu tutaj paru wątków złożyłem coś takiego 

https://www.mediaexpert.pl/carts/sharing/7b739e0e

 

Edytowano przez ryczek11
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super , dzięki 😀 widziałem w twoim poprzednim postem że proponowałem kompy że słabsza grafika ale mocniejszym procesorem , jest to jakaś opcja w tym zestawie i kiedy warto się nad tym zastanowić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zejść z GPU do poziomu RTX 4070 Super / RX 7900 GRE i wtedy wpakować procek Ryzen 7 7800X3D.

Czy to lepsza opcja to już kwestia dyskusyjna - zależy od gry czy rozdzielczości w której planujesz grać. Battlefieldy mocno siedzą zarówno na CPU jak i GPU, podobnie jak chociażby CoD Warzone. Mniej wymagające gry jak np. CS2 to już głównie procesor jest katowany.

 

W innym sklepie może by się udało upchać w budżecie RX 7900 XT + 7800X3D, to by był taki złoty środek, no ale wtedy lipa z ratami zero. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Czyli w tej kwocie do wymagających gier ta opcja w tym przypadku będzie najlepsza ?

Żeby komp był na parę lat , ten procesor nie będzie zaraz kulą u nogi , a karta będzie musiała to wszystko nadrabiać ?

Edytowano przez ryczek11
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kulą u nogi to raczej nie, ale jak na kilka lat to 7800X3D byłby znacznie bezpieczniejszym wyborem.

Sam nie wiem czy nie wziąłbym dla siebie 7800X3D + RX 7900 GRE. Ewentualnie RTX 4070 Super jak wolisz NVIDIE, ale Radeon jest ciut wydajniejszy i ma więcej pamięci co na przyszłość może się przydać.

 

Różnica między 7900 GRE vs 4070 Ti Super to około 12% w 1440p.

W przypadku niedomagania GPU zawsze można po czasie zjeżdżać z detali, natomiast gdy zacznie brakować mocy CPU to niewiele zrobisz.

Szkoda że w Media Expert nie mają Ryzena 7 7700 w wersji OEM, to masz też 8 rdzeni bez pamięci 3DVcache poniżej 1000 zł. Nadal lepiej od "tylko" 6 rdzeni z 7600. Ewentualnie może sam procek dałbyś radę kupić osobno za gotówkę? Bo jakby go brać z Media Expert to trzeba dać aż 1360 zł.

https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-7-7700-3-8-ghz-32-mb-oem-100-000000592-12984669/

I wtedy idziemy w zestaw z 7700 + 4070 Ti Super i reszta części z Media Expert i będzie spoko.

 

relative-performance-2560-1440.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Tak ,mogę kupić za gotówkę sam procesor . I podsumowując z koszyka z Media wywalam procek i kupuje ten który wysłałeś z morele .

Karta która jest w koszyku zastępuje tą? Bo tam parę wersji tych kart jest  https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-super-windforce-oc-16g-dlss-3

Sory że draże wolę dwa razy się zapytać 

 

Edytowano przez ryczek11
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...