Skocz do zawartości

Komputer za 5500zł


Timi00666

Polecane posty

  • Budżet na komputer: 5500zł
  • Części do kupienia: cała skrzynka
  • Czy wliczyć system w cenę: tak
  • Zastosowanie komputera: do nauki do gier
  • Preferowany sklep: morele dla darmowego montażu
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): prawdopodobnie 1080p
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie
  • Termin zakupu komputera: w tym tygodniu
  • Dodatkowe uwagi:

Będzie to pierwszy komputer dla młodego kuzyna. Fajnie jakby się udało upchać intela 12 generacji i rtx 3060 choć nie wiem czy budżet na to pozwoli.

Edit: Sklep komputerowy Morele.net stworzyłem coś takiego, lekko ponad budżet, ale ważne że udało się z prockiem i grafiką, co o tym myślicie?

Edytowano przez Timi00666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet mocno sztywny?

Za 5700 można się zmieścić z RTX 3060 Ti:

https://www.morele.net/inventory/info/44e07107/

Procek zmieniony na Ryzena 5 5600 - niewielka strata na wydajności ze strony CPU, za to duży przyrost wydajności po stronie GPU.

 

Trzeba było trochę oszczędzić na obudowie, dla kontrastu dałem świecący cooler żeby coś tam świeciło :P 

Do tego bardziej opłacalny SSD, tańszy zasilacz ale spokojnie wystarczy.

 

Jeśli wolisz zostać przy tym co złożyłeś, to podmień SSD i RAM na te z mojego zestawu. RAM wybrałeś wyjątkowo kiepski (wolny). Zasilacz też można podmienić bo pod zestaw z 3060 nie trzeba 750W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dirian napisał:

Budżet mocno sztywny?

Za 5700 można się zmieścić z RTX 3060 Ti:

https://www.morele.net/inventory/info/44e07107/

Procek zmieniony na Ryzena 5 5600 - niewielka strata na wydajności ze strony CPU, za to duży przyrost wydajności po stronie GPU.

 

Trzeba było trochę oszczędzić na obudowie, dla kontrastu dałem świecący cooler żeby coś tam świeciło :P 

Do tego bardziej opłacalny SSD, tańszy zasilacz ale spokojnie wystarczy.

 

Jeśli wolisz zostać przy tym co złożyłeś, to podmień SSD i RAM na te z mojego zestawu. RAM wybrałeś wyjątkowo kiepski (wolny). Zasilacz też można podmienić bo pod zestaw z 3060 nie trzeba 750W.

Co to za chora cena procesora.. przecież dopiero kosztował 800-900 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kisiel94 napisał:

Co to za chora cena procesora.. przecież dopiero kosztował 800-900 zł.

Ło panie ja tydzień temu kupiłem ten i5 12400 za 950zł w tym samym sklepie 😮 Teraz czekam z zakupem karty ale chyba sobie daruje to czekanie bo mam przeczucie że ceny znowu trochę pójdą do góry najwyżej przepłace te 300-400 stówki w skali miesiąca dwóch. Wybaczcie za off.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Murawka

Na koniec roku szkolnego komputery drożeją. Autor wybrał procesor i5f, który nie ma zintegrowanego układu graficznego i dlatego jest tańszy.

@Autor

-Kartę lepiej brać 3060Ti z postu pw., bo ma co prawda mniej pamięci, ale szyna 256bit ma większą przepustowość od 192bit i jest wydajniejsza. Na razie tylko w niektórych grach 4GB pamięci okazuje się niewystarczające do płynnej rozgrywki na najwyższych detalach, natomiast 6GB na dzień dzisiejszy jest wystarczające.

-Jak nie podkręcasz pamięci, to RAM lepszy będzie 3600Mhz niż 2400Mhz. Max taktowanie można najprościej ustawić dając w bios-ie profil xmp#1.

-Co do obudowy, prawdopodobnie chłodniejsza będzie atx niż Lian mini itx, do której trzeba dokupić wentylator.  Alternatywnie do tej co wybrałeś możesz też obejrzeć SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB

 

 

 

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...