Skocz do zawartości
Ruthan

PC do 5000 zł

Polecane posty

Cześć! 5 lat temu bardzo mi pomogliście, maszyna nadal chodzi, także wracam! :D
Udało mi się dostać 3060 Ti Twin Edge OC od Zotaca, podobno strasznie głośna karta więc fajnie jakby obudowa trochę temu przeciwdziałała.
Trochę się pospieszyłem z RAM-em i kupiłem G.Skill Ripjaws V 16 GB 3200 MHz CL16 - zwracać i kupować jakąś kość 3733 MHz, czy już szkoda zachodu?
Komputer i pod gierki, i pod grafikę. Z góry dziękuję! :)

  • Budżet na komputer: 2200 - 2800 zł (nie wiem czy lepiej teraz przyoszczędzić i brać po prostu tanie Z490 + i5 10400F, czy może pakować się w coś mocniejszego)
  • Części do kupienia: obudowa, zasilacz, procesor, dysk, płyta główna
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: Photoshop, Blender, gry
  • Preferowany sklep: tańszy
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Full HD
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie planuję, ale też nie wykluczam
  • Termin zakupu komputera: już zaraz

     
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Widziałbym to tak:

https://www.morele.net/inventory/info/3901b9d9/

Core i5, cooler, płytka Z490 pod twój RAM, SSD 1TB. Do tego fabrycznie wyciszona obudowa. Dorzuciłem też dodatkowy wentylator na przód, zamontuj go nad tym fabrycznym.

Co do RAM - jak kupiłeś w dobrej cenie to chyba szkoda zachodu, jak w normalnej (~ 300 zł) i możliwy jest zwrot, to można pomyśleć nad czymś szybszym. Ewentualnie spróbować pobawić się w OC tych G.Skilli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! Wow, trochę boli ta obudowa jednak cenowo. Naczytałem o niej i podobno nie najlepiej jest w niej z temperaturami. Jednak wezmę chyba "zwykłą" obudowę z lepszą wentylacją. A na hałas kupię sobie lepiej tłumiące słuchawki, jeśli to rzeczywiście będzie problem. Widzę że RAM-u już jednak nie zwrócę, może rzeczywiście spróbuję go podkręcić. A podniesienie budżetu do 3000 zł dałoby jakieś duże korzyści? I czy obudowa SilentiumPC Signum SG1 nie byłaby wystarczająca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na wyciszoną budę to w tym Silencio temperatury nie są złe. No i dorzuciłem ten dodatkowy wentyl, też zrobi swoje.

Signum SG1 można wziąć, ale to zupełne przeciwieństwo tego czego oczekiwałeś - obudowa dziurawa jak ser szwajcarski. Jakość wykonania to też względem tego Silencio jakby postawić Daewoo Tico i obok Passata ;)

Z tańszych bud może Armis AR6 - https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-armis-ar6-tg-spc255-6591632/ - nie jest tak dziurawa, wentylacja niezła (też dorzuciłbym do niej ten wentyl co do Silencio). Wykonanie nieco lepsze od SG1.

Co do zwiększenia budżetu - zasadniczo to można dopłacić albo do lepszego zasilacza, albo do lepszej obudowy. Ewentualnie spróbować jakoś upchnąć i7 10700f kosztem obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...