Skocz do zawartości
Domek798

Upgrade komputera do 1000 zł

Polecane posty

Witam.

Jak w tytule - chciałbym zrobić upgrade kompa do 1000 zł, aczkolwiek nawet nie wiem, czy się to obecnie w takich pieniądzach opłaca (tzn. czy warto wydawać w ogóle te 1000 zł czy lepiej dodać coś do tej kwoty albo w ogóle poczekać).
W załączniku do posta dodaję zdjęcie specyfikacji - tak, wiem, monitory nie są nikomu potrzebne do ocenienia mocy, ale w takiej kolejności to miałem w koszyku.

Czy ktoś mi coś doradzi?

Screenshot_1.png

Edytowano przez Domek798
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Generalnie do zmiany jest procesor + płyta + RAM, ale też karta graficzna.

Przydałoby się dokupić też dysk SSD jeśli masz tylko HDD.

Za 1000 zł ciężko będzie więc coś zdziałać.

 

Generalnie jeśli nie masz parcia na super nowe gry to można póki co wrzucić sobie jakiegoś używanego GTX 1060 / GTX 1660 za te 600-650 zł i już będziesz mieć spory skok wydajności by w coś tam sobie pograć obecnie. A w międzyczasie zacząć odłożyć więcej kasy (tak z 3k zł by się przydało) i wtedy zrobić grubszą podmiankę. Tego GTX 1060 odsprzedaż bez większej straty za kilka miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję.

A czy jest opłacalne zrobienie czegoś za te 1000 zł do dalszej rozbudowy? Tzn. teraz bym kupił jakieś mobo, słaby procesor, RAM i dysk, zostawił sobie starą kartę graficzną i za rok powiedzmy kupił sobie nową kartę i mocniejszy procek? Czy to kompletna fanaberia? Niestety obecnie słabo się orientuję w rynku, dlatego pytam :P

Jeżeli zostałbym przy obecnym zestawie, to SSD mam szukać na SATAIII, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez rok to może się sporo zmienić więc raczej nie warto robić takiego manewru. Lepiej uzbierać kasę i kupić wszystko za jednym razem.

Tak, SSD musi być na SATA. Np. Crucial MX500. 

SSD akurat można kupić, przełożysz go sobie do nowego komputera a teraz postawisz na nim system od nowa i komp dużo przyspieszy w codziennym użytku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...