Skocz do zawartości

Wasza droga do chwały czyli jak wyskubać kasę na CDA :)


Gość JacHoO

Polecane posty

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

My z kumplem mamy taktykę którą stoujemy juz ze 3 lata ( niestety tylko czasem mozna ale o tym za chwilę ), otóż taka sytuacja, np. Mikołajki .. jak wszem i wobec wiadomo dzieci ( :) ) w szkole nie siedzą cicho po wylosowaniu komu sie cos tam kupuje, my z kumplem zawsze tak sie powymieniamy zeby miec siebie na wzajem ( bez skojarzen ! :) ) i wtedy lecimy do starszych, z tekstem typu : " Mamo daj 20 zeta bo musze kupic cos na mikolajki Damianowi ( podstawic imie swojego kumpla :P ) .. " Mama dale 20 zeta a ja pakuje w papier jakis item, np. gierkę która jest moja, on robi tak samo... po Mikołajkach odmieniamy sie prezentami ( czyli "co twoje to twoje" :D ) i tak oto nic nam nie ubylo a przybylo 20 zeta na CDA .. :D Tam samo mozna na urodziny, imieniny, albo jakies inne okazje .. :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wyskubać"... To słowo kojarzy mi się trochę z kradzieżą... :roll:

Szczęśliwym posiadaczem nowego CDA staję się wtedy kiedy sobie na niego zapracuje. Czy dobrymi ocenami u rodziców, czy na roznoszeniu gazetek po sąsiadach. A jak nie uda mi się zarobić akurat wtedy kiedy CDA pojawia się w kioskach... Nigdzie się nie pali gazeta leży cały miesiąc w kiosku... czasem nawet pani sprzedawczyni odłoży ci jedną gazetę na później.

Rozumiem gdyby kosztowała 50zł... ale te kilka groszy raz na miesiąc ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabelsko fajny sposób (dla kogo fajny...): codziennie matka daje mi 2zł do szkoły "żebyś mi się synku chował". Tak sobie liczyłem liczyłem.. i obliczyłem. 5x2=10złx(ok)4=40zł. 15zł idzie na CDA, reszta albo odkładana na starość ( :D ) albo przepuszczana na byle co. No, w skali roku wychodzi ok. 480zł jakby nie patrzeć (właśnie - około - i dlatego nie lubię świąt i dni wolnych :D ). Mały minus to głodówka w szkole, ale już się do tego przyzwyczaiłem (a ile potem radochy matka ma, że obiad wpier..dzielam aż miło!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostaję co tydzień 6 zł więc się uzbiera i jeszcze zostanie. :D Ale czasami jak na coś pilnie odkładam i nie chcę wydawać kasy to proszę rodziców i oni mi zwykle dają to 15 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

1.Mówię rodzicom że muszę za coś zapacić w szkole.(komitet rodzicielski i takie tam).Dostaję 20 zł i mam już kase.

2.Często zamiast prezentu dostaję na swięta pieniądze.Staram sie ich nie wydawc tylko miesiac w miesiac kupowac CD Action.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_Panowie Admini, Moderzy: mogę coś skomentować?

_Widzę, że czytelnicy CD-Action to w większości banda przekrętów, którzy wyłudzają pieniądze od nieświadomych rodziców :D

_Podziwiam Fixera - w jedne z wakacji zbierałem puszki (kicząc na kokosy) przynosząc do skupu pełen wór pozgniatanych puszek dostałem 6zł... podziękowałem i tyle mnie tam widziano, o :D

_LogOut

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Mówię rodzicom że muszę za coś zapacić w szkole.(komitet rodzicielski i takie tam).Dostaję 20 zł i mam już kase.

Też tak kiedyś robiłem i wydawało mi się,że jest to dobry sposób ale jak się zorientowali to już nie było tak fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo fajną pracę (jako, ze nie ejstem jeszcze pełnoletni) pracuję w kolporterze i mam CDA dzień przed premierą "kioskową". Rozkładam gazety i czasopisma (w tym CDA) do różnych kiosków w Łodzi i rano (ja pracuję w nocy, niestety tylko piątki, soboty, ferie i wakacje) wsyztskie są zabierane do kiosków w całej Łodzi. Zarabiam 20zł za noc (bez skojarzeń :D ) I za jedną wypłatę kupuję sobie CDA od razu jak przyjhedzie z drukarni i czytam sobie jeden dzień wcześniej niż inni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co? Miałeś, że to już koniec :D ?

>>>najpierw był poziomek teraz złociutki, słodziutki… jesteś gejem, że tak zdrobnień nadużywasz?

Ciekawy pogląd. Każdego kto używa zdrobnień podejrzewasz o homoseksualizm? Widzę, że homofobia dotarła nawet na forum CDA. Nie wiedziałem, że w Tobie Wszechpolak siedzi. Powiedz, smutno Ci, że Roman się na Was wypiął?

Czy może tak lekceważenie chcesz wyrazić? Tworzysz sobie iluzję takimi tekstami tylko – ale spoko skoro w ten sposób podnosisz sobie własną wartość to jestem do dyspozycji.

Jeśli dopiero teraz zwróciłeś uwagę na fakt, że odnoszę się do Ciebie lekceważąco to masz wyraźne problemy z "czytaniem ze zrozumieniem". Odpowiadając na pytanie - owszem, tak między innymi wyrażam swoje lekceważenie w stosunku do Twojej osoby :D I nie - znam lepsze sposoby na dowartościowanie się.

Tylko nie przeholuj, bo jest pewna granica tolerancji i jak ją przekroczysz zatoniesz.

Nie wiem jak u Ciebie z tolerancją słowną ale jeśli tak samo, jak z tolerancją seksualną to pewnie jestem gdzieś pomiędzy "przechlapane" a "totally screwed" ;)

Poza tym IMO nie pasujesz do tego forum. Przy czym kryterium dyskwalifikującym jest język i sposób w jaki prowadzisz dyskusje. Prędzej czy później ktoś starci cierpliwość.

Nie pasuję? Yyy... Pozwolę sobie pozostać odmiennego zdania niah, niah. Jeśli mój "język i sposób w jaki prowadzę dyskusję" Ci nie odpowiada to poczekaj aż zacznę się wypowiadać na temat polityki lub (broń Boże) na tematy związane z religią... Ale bądź spokojny, tego typu przemyślenia zachowam dla siebie (może...) :D

Prosisz masz – oto konkrety: „poglądy redaktorów CDA mam głęboko w d...”, „Zastanawiam się czy jeden z redaktorów sierpniowego CDA pisząc "...bo tego betonu żadna ziemska siła nie rozkruszy" nie miał na myśli siebie.”, „Uderz się w czerep RoZy’czko, tylko uważaj żeby Ci echo bębenków nie rozerwało”, „w związku z tym mógłbyś łaskawie odszczekać”, ”mocno odstajesz od intelektualnego grona reszty ekipy. Co? Z litości Cię przygarnęli, tak?”.

Oj daj spokój, przecież to wszystko są epitety domyślne(tzw. "modo-bezpieczne" :]). Owszem można się na upartego czepić słowa "czerep" ale to znaczy "głowa"(z ukraińskiego) tyle, że potocznie. Z kolei jeśli przyrównać moda do psa warownego wtedy słowo ”odszczekać” również wydaje się być na miejscu (taka metafora).

Jeszcze w kwestii wyjaśnienia - personalnie mnie za żaden paznokieć nie zalazłeś ale gadasz jak dres, a to i owszem mi się nie podoba.

No proszę! Od dyskryminacji "gejów" przechodzimy do "dresików", nie no tego już za wiele. A co? Dres to już "coś gorszego", "gorszy sort"? Poooczekaj tylko, Amnesty International upomni się o swoje zły człowieku. A teraz poważnie - jeśli uważasz, że "gadam" jak dres to chyba nigdy nie miałeś okazji posłuchać konwersacji owych panów/pań(?).

Zauważ jednak że jeśli przyznać Ci racje to jakiekolwiek płacenia za cokolwiek jest nieekonomiczne – wszak zawsze istnieje jakiś sposób pozyskania bez płacenia – w przypadku większości dóbr będzie to po prostu kradzież.

Jak również nie można się nie zgodzić z tym, że ta tzw. "kradzież", mam na myśli ściąganie skanów CDA, (w 99,9% przypadków bez żadnych negatywnych konsekwencji dla "złodzieja") znacznie bardziej się opłaca niż wyjście "legalne". I żeby było jasne - zupełnie nie popieram tego "ekonomicznego" rozwiązania.

Ale o to to już do siebie miej pretensje skoro w ten sposób tylko potrafisz, bo argumentów i rzeczowej dyskusji unikasz jak ognia.

Yyy... a o czym to my dyskutujemy?

Po raz kolejny mylisz pojęcia i tworzysz karkołomne teorie do prostych spraw – byle tylko spróbować udowodnić własną rację.

A co w tym złego? Tyle jest punktów widzenia ilu ludzi na Ziemi.

...błędne założenia => błędne wnioski.

Yee tam, czepiasz się szczegółów... Przeca na upartego może byyyć.. ;)

Odpowiadam na Twoje posty tylko – nikt Ci nie kazał komentować ostrzeżenia tu i brnięcia w dyskusje, którą notabene prowadzisz nie na argumenty. Wydaje Ci się że mnie w pyskówce przegadasz, niczym .

Owszem argumenty są tyle, że nie przyjmujesz ich do wiadomości i w tym tkwi problem. Mimo to ciągnę tę dyskusję już chyba po to tylko żeby trwała.

To jest niby jakiś epitet teraz w szkole?

U mnie czy u Ciebie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...