Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

M4TEK

Zagadki książkowe

Polecane posty

No więc, tym razem trochę niestandardowo, bo nie o książkę mi chodzi, a o bohatera:

Wyskoki, żylasty, chudy i brzydki. Wielokrotnie złamany nos. Właściwie z każdej potyczki wychodzi ranny. Świetnie rzuca nożami. Podpadł wielu osobom. Twardziel.

@gerbilos - Niet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up-tylko z tej książki go znam. :icon_rolleyes:

? Witaj, Izaaku. Oto mój syn Daniel ? obwieścił ojciec. ? Niebawem skończy jedenaście lat, a w przyszłości przejmie po mnie księgarnię. Już dorósł dostatecznie, by poznać to miejsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś takiego, kto czytał, na pewno pamięta.

Płacę ci.

Podpowiedź: Chodzi tu właściwie o opowiadanie, które znajduje się w pewnym zbiorze opowiadań. Można podać nazwę książki albo opowiadania, zaliczę obie odpowiedzi. Opowiadanie otrzymało nominacje do nagrody Sfinksa i nagrody Rybałta. Książka wydana trzykrotnie, ostatnio w 2010 r. A co do tytułu książki, cóż, jest bardzo... demoniczny.

@Marcin - Nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może taki mały rebus. Proste.

post-114790-1294756115_thumb.jpg + post-114790-1294756108_thumb.jpg

Podpowiedź, taka mała: nazwy rzeczy z obrazków i odpowiedź gotowa.

To jeszcze jedna: b6342fab2f74570d9a8487215f3113db909bb846

@Ketro - Nie wiem, w podstawówce mnie tak nazwali, nie mam pojęcia dlaczego, i jakoś się przyjęło. A to "Mr" dodałem, bo samo "yoshi" jest zajęte. 0 postów, ale konto istnieje i zajmuje miejsce uczciwym użytkownikom :) Nie myśl sobie, że nick mam z mangi czy innego anime, nie cierpię ich :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...