Skocz do zawartości

optymalizacja zestawu


KubaMulti

Polecane posty

Witam złożyłem taki zestaw:

https://www.x-kom.pl/lista/80v6kx92o

wykorzystuje w pełni moj budżet wiec nie za bardzo chciałbym do czegokolwiek dopłacać 

wcisnąłem mozliwe najlepsza karte graficzną bazujac na benchmarkach w grach jednakże oszczędzając na płycie głowej i dysku ssd

jako do wiekszosci zestawu jestem w miare przekonany mam wątpliwości co do wyboru płyty głównej i wydawcy karty graficznej

boje sie że coś mogłem źle do czegoś dobrać dlatego zwracam sie z prośbą o weryfikację 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta lepsza będzie https://www.x-kom.pl/p/508077-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450m-pro-vdh-max.html - więcej złączy i tańsza plus radiator na sekcji zasilania.

Grafika - https://www.x-kom.pl/p/524617-karta-graficzna-nvidia-palit-geforce-gtx-1660-super-gamingpro-6gb-gddr6.html - lepsze chłodzenie.

Jaki masz zasilacz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocz600sxs2 zasilacz jeszcze ze starego zestawu ale zdaje sie ze nie odstaje mocno od aktualnie polecanych thelmarków czy zasilaczy silientumpc 

Jak to jest z tymi kartami graficznymi z boostem do 1785 to jest faktyczna wartosc na ktorej powinna pracować karta z automatu czy moga byc problemy ze stabilnoscia takiego taktowania. Czy one nadal nadają sie do ewentualnego podkrecania czy myslac o jakimkolwiek oc trzeba myslec o doplacie do modeli gaming x bo te najtańsze z wysokim zegarem nie są nieczego warte? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok powinienem podołać dzięki 

czym sie kierujesz dobierajac plyte glowną

niektórzy odradzają zakupów plyt matx i wiążą to z podkrecaniem procesora czy te tansze plyty faktycznie az tak blokuja mozliwosci tego typu niekoniecznie high endowych processorów? tu chodzi o ich chodzenie? 

i jeśli tak to jak duże faktycznie są te ograniczenia 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod OC trzeba dokupić chłodzenie typu tower, bo to z kompletu po OC będzie słychać. Nie chodzi o chłodzenie procesora, tylko o sekcję zasilania płyty. Dysk opcjonalnie możesz dać szybszy M.2 na PCIe. Karta z pół-pasywnym chłodzeniem. Teraz zaoszczędzisz, ale jak w nocy przeglądasz neta ważne jest, aby wentylatory były w spoczynku a uruchamiały się tylko jak włączysz jakąś grę. Podsumowując jak Chcesz dobrego kompa pod OC, no to wypada zwiększyć budżet a z tego co piszesz masz ograniczony. 

Moja propozycja - link

Edytowano przez Michal30
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie dostac tą karte za 1000 bo dwie inne które z początku chciałem okazały sie byc niedostepne 

https://www.x-kom.pl/p/524609-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-gtx-1660-super-ghost-oc-6gb-gddr6.html 

różnice miedzy dyskami ssd sata a m2 nie robią na mnie wrażenia, ani nie oferuja mi nic z czego bede na codzien korzystal, na początku rozważałem ta opcje ale decydujac sie na tanszy dysk i plytę główną udało mi się wziąć gtxa 1660 s zamiast gtxa 1650 s

jesli chodzi o obudowe jest to model typu mid tower z 4 wentylatorami wiec nie powinno sie nic w środku gotować

doczytałem troche na temat podkręcania tych ryzenów na plytach matx od msi i wychodzi na to ze nie powinno być problemów ze wzgledu na to że jest to processor 6 rdzeniowy, liczę sie z tym ze ewentualny upgrade processora sugerowałby upgrade plyty glownej ale na ten moment powinien ten zestaw dawać rade

przyjdzie wszystko, wykonam pare testów i sie przekonam jak to będzie, nie wiem do konca w jaki sposób sprawdzić czy płyta głowna nie bedzie miala problemów z temperaturami, ale zakładam że dopóki działanie komponentów bedzie stabilne po OC to wszystko jest ok 

Edytowano przez KubaMulti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...