Skocz do zawartości
badyllo

Zestaw PC + monitor do 3800 zł

Polecane posty

Cześć, planuje zamienić swój stary kilkuletni laptop na porządną skrzynkę i potrzebuje pomocy w złożeniu fajnego zestawu.

  • Budżet na komputer: ok 3700 - 3800 zł
  • Części do kupienia: cały PC + monitor
  • Czy wliczyć system w cenę: nie
  • Zastosowanie komputera: gry i programowanie
  • Preferowany sklep: najlepiej z najkorzystniejszymi cenami i żeby posiadał opcje złożenia PC
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): brak, trzeba dokupić. Nie musi być to topowy monitor, ale fajnie jak by miał ok 24 cale i był w rozsądnej cenie.
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: raczej nie
  • Termin zakupu komputera: ok tydzień przed świętami. Jeśli jednak będą planowane jakieś sensowne przeceny sprzętu po świętach, to mogę poczekać dodatkowe 2 tygodnie.
  • Dodatkowe uwagi: zależy mi, żeby zestaw dotarł do mnie już w całości złożony, chcę wgrać do niego system i korzystać. Bez update BIOSU i tym podobnych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/2765e099/

Chyba najlepsze co uda się wyciągnąć w tej cenie - Ryzen 5 2600 i RTX 2060 + 16 GB RAM. Plus niezły monitor IPS 75 Hz.

Jeśli za drogo, można zejśc z zasilaczem do poziomu Vero L2 600W.

Na minus mały dysk - 480GB, ale za to SSD. Zawsze można dokupić w przyszłości drugi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie prezentuje się ten zestaw, jednak miał bym jeszcze pare pytań:

1. Czy ta płyta główna będzie wymagała aktualizacji BIOSu pod tego Ryzena? 

2. Jaki alternatywny procesor z Intela by pasował do reszty komponentów? Gdzieś widziałem, że mogą być one ciut wydajniesze od Ryzena. Czy może tej różnicy wydajności nawet się nie odczuje? 

3. Jak rozumiem nie ma potrzeby montowania karty sieciowej, bo w płycie głównej jest odpowiedni port na kabel? 

4. Czy w obudowie są zbędne bajery typu diody itp? 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie, B450 to płyty pod serie 2000, więc nie trzeba. Ta płyta to zresztą nowość więc ma możliwie aktualny BIOS - także pod serię 3000.

2) i5 9400f + np. MSI B360M PRO-VDH. Ale wyjdzie drożej. Czy wydajniej? No ciut tak, ale Ryzen ma więcej wątków więc jako opcja "na dłużej" jest bardziej sensowny. Pewnie po premierze nowych konsol gry na poważniej zaczną korzystać z 8 rdzeni, więc zostając z 6-rdzeniowym i 6-wątkowym Intelem sytuacja może być mniej ciekawa, niż przy Ryzenie - 6 rdzeni / 12 wątków. Tu już sam zadecyduj.

3) Tak, karta sieciowa przewodowa jest w płycie głównej.

4) Nie. To co tam świeci na zdjęciu to wodne chłodzenie, ale go nie ma w zestawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Zastanawiam się jeszcze nad dwiema sprawami:

1. Jak obecnie wygląda sytuacja z montażem PC w Morele? Warto? Czytałem kilkadziesiąt opinii i często są one sprzeczne.

2. Nie znam sytuacji na rynku, ani jak to wyglądało w poprzednich latach - czy jest możliwa / szykuje się jakaś obniżka cen sprzętu od razu po świętach? Jeśli tak to byłbym w stanie poczekać, a zaoszczędzoną kwotę zainwestować w lepsze komponenty.

Edytowano przez badyllo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zależy na jakiego montera trafisz - jak komuś się nie będzie chciało to zmontuje na odwal, no ale tak może być wszędzie. Generalnie zamawiałem kilkanaście kompów z morele z montażem i nigdy jakiejś wielkiej tragedii nie było.

2. Odkąd śledzę rynek od jakoś 2009-2010 roku to nigdy nie widziałem jakichś ogromnych podwyżek przed świętami czy też obniżek po nich. Ceny wahają się głównie w zależności od kursu dolara i dostępności, czy premier konkurencyjnych układów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...