Skocz do zawartości

Komputer do programów typu CAD


heydude

Polecane posty

Witam,

Proszę o pomoc przy zestawieniu zestawu do użytku dla architekta.

  • Budżet na komputer: 5000 zł
  • Części do kupienia: Sama skrzynka.
  • Czy wliczyć system w cenę: Tak.
  • Zastosowanie komputera: Programy do tworzenia renderów: ARCHICAD, LUMION, Corona Renderer
  • Preferowany sklep: Powinien posiadać usługę złożenia komputera.
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Potrzebne będą wyjścia na 2 monitory.
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie.
  • Termin zakupu komputera: Styczeń 2019
  • Dodatkowe uwagi: Zestaw powinien być cichy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy CAD-owe to przede wszystkim potrzeba mocnego procka, najlepiej ze stajni Intela.

Generalnie szedłbym w coś takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/6a3e3364/

Przekroczyłem budżet, jeśli dopłata nie wchodzi w grę na ten moment to zjechałbym do 16 GB RAM i drugie 16GB dokupił jak będzie jakiś zastrzyk gotówki. Przy czym te 16GB pod takie zastosowania to będzie mało, więc i tak trzeba by w miarę szybko dokupić.

Co do reszty zestawu - mocny i7 8700 + dodatkowe chłodzenie, żeby nie bylo zbyt gorąco i glośno. Do tego płyta Z370 pod obsługę szybkich pamięci. Dałem dwa dyski SSD - jeden na NVMe PCI-e, na którym postawisz system i zainstalujesz programy. Drugi z kolei 500GB na wszelakie materiały, itp. Jeśli to za mało, to można w przyszłości dokupić drugi SSD, lub ewentualnie od razu dorzucić do 1TB. Z HDD raczej bym zrezygnował przy obecnych cenach SSD, no chyba że potrzebujesz naprawdę pojemnego dysku.

Grafika RX 570 - powinna spokojnie wystarczyć z tego co wyczytałem na stronach producentów wymienionego przez ciebie oprogramowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...