Skocz do zawartości

Gothic 1 oraz Vista SP1.


Marchalt

Polecane posty

Witam. Krótko, zwięźle, i na temat: Czy jedynym sposobem, by na Viście w Gothicu 1 działała muzyka i filmy (logo PB, wprowadzenie itp.) jest odinstalowanie Service Packa? Na necie znalazłem jakąś łatkę, która niby poprawia problem z muzyką, ale jak próbuję zainstalować, to wyskakuje jakiś błąd. Instalator jest w języku niemieckim, a ja z tego języka to tylko kilka słów rozumiem. Mogę się tylko domyślać, że może chodzi o złą wersję językową gry, a łatka działa tylko w niemieckim.

PS: W necie znalazłem, że filmy, to albo brak kodeków, albo tryb zgodności z wcześniejszą wersją Windowsa trzeba włączyć, ale u mnie nie pomaga ani zainstalowanie K Lite CP, ani włączenie trybu zgodności z Win XP, ani z Win 2000. (Na wcześniejszych wersjach nawet nie chce się odpalić).

PS2. Filmiki, to ja jeszcze mogę przeboleć, i obejrzeć np. na YT, ale bez muzyki to grać się nie da, gdyż to nieodzowny element klimatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vistę z SP1,kartę dźwiękową Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer,kartę graficzną GTX 285,procesor E6700 i u mnie Gothic 1 chodzi normalnie.Mam dźwięk jak i odtwarzają mi się filmy.Jeśli chodzi o kodeki to mam zainstalowany tylko FFDShow.Wszystkie sterowniki najnowsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Vistę z SP1, jakąś zintegrowaną kartę dźwiękową, GF 9600Gt, procesor Intel C2D 8200 i nie wyświetlają mi się filmiki ( w ogóle) i nie działa muzyka w grze (rozmowy słychać, lecz muzyki nie). Jeśli odinstaluję SP1, czego robić nie chcę, to gra jest z dźwiękiem. Póki co gram na laptopie, na którym odinstalowałem SP1, ale wolałbym na stacjonarnym :). Chociażby dlatego, że laptop nie jest do końca mój.

Najbardziej mnie interesuje, jak zrobić, by muzyka działała, bo na filmiki to sobie Bink Video ściągnąłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Frashoot

Zintegrowana karta z reguły sprawia problemy. Też ją mam, jak i GeForca 9600 GT. Zła wiadomość : ta karta jest "zbyt nowa", a gra "zbyt stara", stąd problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czy ktoś mógłby odpowiedzieć dokładnie na to pytanie, ponieważ mam taki sam problem, z tym że tylko filmy nie działają. Nawet, gdy próbuję je włączyć przez ten bink video (ale pewnie nie wiem jak się z nim obchodzić xd). Kiedyś na XP obejrzałem sobie jeszcze intro, ale nie wiedzieć czemu nigdy dalej nie doszedłem a chciałbym obejrzeć filmiki w grze a nie na YT. Da się coś zrobić bez odinstalowywania Servica, czego raczej nie zrobię? Może inny Service będzie lepszy. Wszystko inne działa normalnie. Specyfikacja komputera w sygnaturce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...