Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wawel

Komputer za około 3 tysiące

Polecane posty

Witam. Składam komputer za około trzy tysiące.

Oto konfiguracja, którą zaproponował mi sklep.

Procesor: AMD Phenom II X4 940

Płyta główna: Gigabyte GA-MA790X-UD4

Pamięci: Patriot 4 GB 800 LLK CL4 DDR2

Dysk: WD Caviar 500 GB

Obudowa: Antec 300

Zasilacz OCZ STEALTH X STREAM 500W

Nagrywarka: LG

Grafika: Gigabyte HD4870 1GB

Suma: 3175

A teraz moje pytanie; czy coś powinienem zmienić, coś ze sobą nie gra albo można na czymś oszczędzić? Także mam wątpliwości co do zasilacza, który podobno piszczy, a zależy mi na względnej ciszy. Zarówno na zasilaczach, jak i pamięciach się nie znam, ale od czego jest właśnie ten dział.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core 2 Quad Q9550 - 1099 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Asus P5B Premium - 249 zł

RAM : A-Data 4GB 800MHz CL4 - 230 zł (lepsze będą G.Skill 800MHz CL4 PK, ale trzeba poczekać na dostawę)

Karta Graficzna : Gainward GeForce GTX 260 Limited Edit 216SP - 715 zł

Zasilacz: Corsair 450W - 285 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 331 - 149 zł

Cena: 3136 zł (ceny z ESC.pl)

Uprzedzając pytanie - tak, 450W wystarczy.

Zestaw pod OC - jakby co, służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, lecz zależy mi na procesorze AMD i grafice od ATI.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że będziesz musiał podkręcać? A w tym przypadku Intel będzie lepszy...

Ok, to w takim razie tak:

Procesor : AMD Phenom II X4 940 Black Edition - 795 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 79 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : ASRock A780GXH - 279 zł

RAM : G.Skill 2x2GB 800MHZ PK - 230 zł

Karta Graficzna : Powercolor Radeon HD4890 1GB - 969 zł

Zasilacz: Corsair VX450W - 285 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F2EG - 215 zł

Napęd : Samsung SH-223F SATA - 90 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 331 - 149 zł

Razem: 3116 zł (ceny z ESC.pl)

Tym Asrockiem się nie przejmuj - ten model świetnie im wyszedł.

Ewentualnie możesz oszczędzić te 50zł i kupić Goodramy 2x2GB 800MHz CL5 - procesor ma odblokowany mnożnik, więc nie musisz kręcić pamięci. Zresztą pamięci mają marginalny wpływ na gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz oszczędzić te 50zł i kupić Goodramy 2x2GB 800MHz CL5 - procesor ma odblokowany mnożnik, więc nie musisz kręcić pamięci. Zresztą pamięci mają marginalny wpływ na gry.

o Goodramach słyszałem wiele niezbyt dobrych opinii, podobno teraz najlepiej wybierać OCZ albo Corsair

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał że nie chce grafy od ATI...

Ekhm:

Dziękuję, lecz zależy mi na procesorze AMD i grafice od ATI.

o Goodramach słyszałem wiele niezbyt dobrych opinii, podobno teraz najlepiej wybierać OCZ albo Corsair

Bzdury, to samo można powiedzieć o Corsair i OCZ... Każdej firmie trafiają się złe sztuki, taki urok produkcji masowej...

W dodatku Goodram to polska firma :wink: . Jakościowo te pamięci to jest to samo, co Kingstony Value. Czyli przeciętne, ale solidne pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Goodram to dobra firma bardzo dobrze sie spisuje.

Gi3r3k po przeczytaniu paru artykułów i dorwania proponowanego przez Ciebie mobo (asrock ) zwracam honory fajna płytka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodram to dobra firma bardzo dobrze sie spisuje.

Gi3r3k po przeczytaniu paru artykułów i dorwania proponowanego przez Ciebie mobo (asrock ) zwracam honory fajna płytka ale czy nie lepszą propozycją była by ASROCK P45TS niewiele droższa a chyba lepsza??

Ekhm... Ale temat jest już o zestawie na AMD...

P5B Premium ma lepszą sekcję zasilania, co się przyda przy Quadzie. Jeśli już Asrock, to P45XE (albo z dopiskiem -R). Tam ta sekcja jest chłodzona radiatorem...

No chyba, że piszesz o A780GXH?

A honory przyjmuję z powrotem :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną uwagę:

Zestaw usera Gi3r3k jest całkiem niezły, jednak ja proponowałbym zamiast w/w AsRocka , Asusa P5B Premium ( ta sama cena, jednak Asus to dla mnie pewniak ). No i pamięci radziłbym zmienić na np. według mnie świetne pamięci Corsair Twin2X DDR2 2x 2GB 800MHz CL4 .. ( ewentualnie jakieś OCZ ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Mam kolejne pytanie, czy mogę zastąpić ASRock A780GXH modelem A780GFullHD? Po prostu wyżej wymieniona płyta główna nie jest dostępna w sklepie, w którym się zaopatruję. Tak samo ma się sprawa z zasilaczem Corsair VX450W, dostępna jest wersja HX.

Oto update konfiguracji uwzględniając Wasze porady:

Procesor: AMD Phenom II X4 940

Płyta główna: AsRock A780GFullHD (wątpliwości)

Pamięci: Patriot 4 GB 800 LLK CL4 DDR2 (zostawiam je z racji tego, że G.Skille nie są dostępne w sklepie i że posiadają fiszbiny)

Dysk: WD Caviar 500 GB (mam większe zaufanie do WD niż do Samsunga)

Obudowa: CoolerMaster Elite 331 (jeśli dobra i tańsza od Anteca, to czemu nie)

Zasilacz OCZ STEALTH X STREAM 500W (tu mam wielkie wątpliwości, ponieważ podobno piszczy)

Nagrywarka: LG

Grafika: Gigabyte HD4890 1GB (oszczędzając na płycie starczyło na lepszą grafikę)

Suma: 2902 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raiven

A jakieś info o tym Corsair masz? Chodzi mi o OC...

G.Skill myślę lepszy - ma dobre SPD do AMD na przykład, z Intelem też jest nieźle, ok. 550MHz robi.

Co do tematu - nie, A780GFullHD to kiepska płyta, nie polecam. Koniecznie Asrock A780GXH.

Zamawiaj w ESC. Pewnie się boisz realizacji gwarancji - jak coś się zepsuje, wysyłasz do nich pocztą i już.

Samsung jest lepszy - wydajniejszy i cichszy dzięki mniejszym obrotom (5400rpm), dzięki czemu na pewno mniej awaryjny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Płyta główna: AsRock A780GFullHD (wątpliwości) FullHd dlatego ,że ma zintegrowaną grafikę.

co do obudowy to ja jednak został bym przy antecu 300 (czemu niby ten cooler master ma być niby od niego lepszy -tańszy na pewno??)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację i dziękuję za odradzenie tej płyty, ale czy jest sens zamawiać z Gdańska, kiedy ja mieszkam w Krakowie? Jest wiele sklepów podchodzących pod Kraków. Te wszystkie konfiguracje, które tutaj przedstawiałem były dokonywane bazując na inwentarzu sklepu morele.net- dosyć szeroki asortyment i ceny także atrakcyjne, np Phenom II 940 kosztuje 780 złotych. Już wolę dopłacić trochę więcej i mieć serwis pod ręką, a nie na drugim końcu Polski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna: AsRock A780GFullHD (wątpliwości) FullHd dlatego ,że ma zintegrowaną grafikę.

co do obudowy to ja jednak został bym przy antecu 300 (czemu niby ten cooler master ma być niby od niego lepszy -tańszy na pewno??)

Nie, tej płyty nie polecam. Bez przesady, nie pisałem, że każdy Asrock jest dobry, tylko że mają parę fajnych modeli... Ten do nich nie należy - typowa, budżetowa płyta. Asrock jak za najlepszych lat :wink: .

Już wolę dopłacić trochę więcej i mieć serwis pod ręką, a nie na drugim końcu Polski.

Przecież ta płyta jest w morele.net:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-...xh-128m-221229/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Ja jej też nie polecam;) tylko wytłumaczyłem dlaczego dopisali FullHD, i jak byś powiedział ,że każdy asrock jest ok to bym sie z tobą kłócił;)) i zgadzam sie po przeanalizowaniu sytuacji ,że mają parę fajnych modeli.co do obudowy wawel wróć do konfigu antec'a 300 chyba ,że ktoś poda konkretne argumenty przeciwko niemu a tą budę posiadam i jestem z niej bardzo zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jej też nie polecam;) tylko wytłumaczyłem dlaczego dopisali FullHD, i jak byś powiedział ,że każdy asrock jest ok to bym sie z tobą kłócił;)) i zgadzam sie po przeanalizowaniu sytuacji ,że mają parę fajnych modeli.co do obudowy wawel wróć do konfigu antec'a 300 chyba ,że ktoś poda konkretne argumenty przeciwko niemu a tą budę posiadam i jestem z niej bardzo zadowolony.

A to sorry, źle zrozumiałem. Za długo tu dzisiaj siedzę... Zaraz się zmywam.

Antec 300 też może być, to kwestia gustu i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jakim cudem mogłem to przeoczyć :blush:

W takim razie na obecną chwilę konfiguracja wygląda tak:

Procesor: AMD Phenom II X4 940

Płyta główna: AsRock A780GXH

Pamięci: Patriot 4 GB 800 LLK CL4 DDR2

Dysk: http://www.morele.net/dysk-samsung-hd502hi-214870/ (mam nadzieję, że to ten, który polecasz- nie podali obrotów)

Obudowa: CoolerMaster Elite 331

Zasilacz OCZ STEALTH X STREAM 500W

Nagrywarka: LG

Grafika: Gigabyte HD4890 1GB

Suma: 2939

Nie chcę być upierdliwy, ale niecodziennie wydaje się 3 tysiące, dlatego też pytam: czy ta płyta główna ma port FireWire?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dysk jest ten, o który mi chodziło.

Zasilacz - dopłać do... o, ten jest dobry:

http://www.morele.net/zasilacz-fortron-blu...-ii-500-136554/

Niestety, ale FireWire nie ma... Będziesz musiał kupić kartę na PCI z FireWire.

Pamięci musisz zmienić. Patriotom mówimy nie - awaryjne i często się gryzą ze sprzętem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93
Ja jej też nie polecam;) tylko wytłumaczyłem dlaczego dopisali FullHD, i jak byś powiedział ,że każdy asrock jest ok to bym sie z tobą kłócił;)) i zgadzam sie po przeanalizowaniu sytuacji ,że mają parę fajnych modeli.co do obudowy wawel wróć do konfigu antec'a 300 chyba ,że ktoś poda konkretne argumenty przeciwko niemu a tą budę posiadam i jestem z niej bardzo zadowolony.

A to sorry, źle zrozumiałem. Za długo tu dzisiaj siedzę... Zaraz się zmywam.

Antec 300 też może być, to kwestia gustu i tyle.

co do tego antka to ma wentyle 4x12cmi i 1x14 a ten coller master o ile dobrze widziałem 2x120 więc chyba antek będzie miał lepszy przepływ powietrza.

wawel co do mobo jeśli dobrze patrze (trochę zmęczony jestem) http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=17908 to Złącza FireWire (IEEE 1394):Nie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam wszystkim za nieocenioną pomoc.

Aktualna konfiguracja:

Procesor: AMD Phenom II X4 940

Płyta główna: AsRock A780GXH

Pamięci: OCZ Reaper 4GB 800

Dysk: Samsung 500 GB

Obudowa: CoolerMaster Elite 331

Zasilacz Fortron Blue Storm II 500W

Nagrywarka: LG

Grafika: Gigabyte HD4890 1GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczow!

Pozwole sobie podlaczyc sie pod watek, poniewaz mam podobny problem co autor. Mianowicie moj brat ma niedlugo urodziny, wiec ustalilismy z reszta rodzenstwa ze kupimy mu nowy komputer (bo stary ma ~4lata). Tu powstaje problem, poniewaz zadne z nas na tym sie nie zna i mozemy polegac tylko na poradach sprzedawcow.

Mlody jest czytelnikiem CD Action i na kazdym kroku powtarza, ze "w CDA to, w CDA tamto" wiec uznalem, ze zasadnym bedzie udanie sie po rade wlasnie na to forum.

Nasz wybor padl na ten model Komputer i nie bede ukrywal, ze przyciagnal uwage swoim wygladem. Sprzedawca potwierdzil, ze to dobry sprzet i spokojnie wystarczy do grania. Dodatkowym plusem jest dla nas to, ze jest na miejscu i w kazdej chwili mozemy go odebrac, oraz to, ze cena oscyluje w granicy jaka sobie zalozylismy.

Bede bardzo wdzieczny za Wasze opinie o tym komputerze (czy wystarczy zeby Mlody przez jakis czas mogl pograc itp).

Pozdrawiam,

czerny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerny

Czy to musi być koniecznie gotowy komputer? Nie macie możliwości sami złożyć go z części? W ten sposób można zaoszczędzić trochę gotówki. W porównaniu do zestawów zaproponowanych wcześniej w tym wątku ten Vobis wygląda raczej biednie. Niektóre sklepy oferują możliwość złożenia zamówionego sprzętu, czasami za niewielką opłatą. Np. zestaw z pierwszego postu, wydaje się całkiem niezły. Nie ma co prawda wliczonego w cenę Windowsa, ale zmieniając procesor na Phenom II X3 720 i kartę graficzną na wersję z 512 MB powinno wystarczyć na Vistę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...