Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Doom (seria)

Polecane posty

Czy ktoś z was próbował odpalić dooma3 na podobnym sprzęcie do mojego???Jeśli tak dajcie znać.Mój sprzent:

:arrow: procesor AMD athlon 1 Ghz

:arrow: pamięć 256 ram

:arrow: karta graficzna G-force2Mx 64

Prosze o odpowiedż!!

PS:Mam zainstalowany directX9.0c

Ja próbowałem odpalić na: Pentium 4 1,7 ; 256 sdram; geforce 2MX 32mb i powiem Ci tyle.... nawet sie ta gra nie włączyła :evil: ... (jednak ja miałem zainstalowanego tylko DX 9.0b)

A pamietam jak jeszcze tak 2 lata temu twórcy dooma mówili że gra pójdzie nawet na pierwszym geforce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam poszła na Celeronie 713, 320SDRAM i GeForce2MX. Oczywiście loading trwał i trwał i trwał, a gdy już się zakończył podziwiałem płynną animację (chyba 1 klatka na 15 sekund). Ale przynajmniej się włączyło. Okazję zagrać trochę dłużej i bardziej komfortowo miałem u kuzynka (ten to ma sprzęcior i jeszce sobie dooma z USA zamówił).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam poszedł swobodnie, bo sprzęt mam niezły i musze powiedzieć, że gra owszem jest piekna, ładna i wogóle super, lecz odziwo mnie nie wciągneła do tej pory. Wprawdzie grałem narazie dość krótko, jednak nie chce mi sie w nia długo grać, nie ciągnie mnie spowrotem do niej :roll: Mam nadzieje, ze z czasem to się zmieni :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam małe pytanko ... czy ktos z was uruchomil Dooma na win98 SE ??

Jest to podobno możliwe z odpowiednim pathem ale zanim kupię gre to chce mieć pewność.

Można - są dwie metody:

1. mod, który możesz ściągnąć z www.gamershell.com

2. własnoręczna edycja pliku - instrukcja na www.sirius.pl

Na obydwu stronach musisz pogrzebać w archwach nowinek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja byłem wczoraj w moim osiedlowym :P Empiku i... ujrzałem pudełka wypełnione po brzegi :P Doomem 3. A jakiś facet, z 45 lat miał stał z 5 minut z pudełkiem w ręku i powtarzał: "Ooo. Doom 3, ooo Doom 3, Doom 3", a gdy jakaś kobieta (pewnie żona) spytała się go, o co chodzi i powiedziała, że chce już isć szedł jak zahipnotyzowany do kasy (nawiasem mówiąc - zachował się tak jak ja widząc nowe CDA :P ).

A teraz coś na dokładkę: Przechodzimy sobie później z bratem koło bankomatu, od którego odchodził jakiś koleś. Wyjął karte i sobie idzie, nic by nie było w tym śmiesznego, gdyby wziął te 200zł co z bankomatu wyskoczyły. :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wcześniej pisałem na jakich kartach graficznych gra rusza cofnij się i zobacz. Nie dziw się że gra ci nie idze bo dopiero obsługuje od GF3

"Cofnąłem sie" i zobaczyłem. I nie dziwie sie że mi nie idzie, tylko dziwie sie ze twórcy tak zachwycjac sie szczegółowością grafiki i tymi wszystkimi bajerami graficznymi mówili takze że gra odpali na pierwszym GeForce... A prawda jest taka że nawet na GeForce 2 pograć sobie nawet nie mozna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może czy jest już gdzieś do ściągnięcia demo? Ewentualnie kiedy się ukaże bo nie chciałbym kupować gry w ciemno.

Jeszcze nie ma. ID teraz podobno nad nim i nad patchem pracuje. Pewnie wyjdą razem.

Edit: Colidor > w Twoim przypadku to pewnie karta graficzna. Choć to zależy co rozumiesz przez to że gra chodzi niespecjalnie (bo jak 30 FPS'ów to nie mamy o czym gadac :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem, że cieszę się, iż mam angielską wersję. Na polonizację nie muszę czekać, bo wolę klimat oryginalny, a i patche będzie można ściągać natychmiastowo, bez czekania na ich dopasowanie do wersji polskiej. W każdym bądź razie na chwilę obecną moja opinia o Doomie 3 jest bardzo, bardzo pozytywna, ale niewiele przeszedłem, bo choć sprzęt mam mocny, to gra dość cienko chodzi. Nie wiem, gdzie jest ból... Jak rozwiążę problem, to pobawię sie na maxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i DOOM completed :D Gra jest wyśmienita! Nie rewolucja, ale IMO troche lepsze od FarCry'a...U mnie też chodziło "niespecjalnie" na Ti4600, ale niedługo zmiana, więc zagram jeszcze raz na Ultra High(może :roll: )

Fajne bosisko na końcu wyskakuje, i muzyka w menu rox! :D O, właśnie-nie wiecie czy można ją jakoś wyciągnąć z plików z grą, bo mi się bardzo podba :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh - muza też mi przypadła do gustu :D

I wydaje mi się, że można ją wyexportować w najzwyklejszym windows commanderze - chociaż nie wiem co dalej, bo jakoś z niczym mi się nie kojarzy *.ogg :D - no i jeszcze trzeba znaleźć odpowiedni plik :D

Co do samej gry - to wg mnie w miarę grania robi się ona coraz lepsza - klimat ma zachowany i o to przecież chodziło - jak dla mnie gra bardzo dobra, aczkolwiek nierewolucyjna jak to zapowiadano.

Ooooo chyba wyczaiłem ten plik:

basepak003.pk4soundmusicald3theme.ogg - i co dalej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja buszujac w sieci spotkalem sie z muzyczka z doom-a, nie pamietam gdzie to bylo, ale jest na pewno, bodajze na www.doom3.pl tam dzial download i pliki audio, to powinno byc to. Poza tym, jakby ktos zauwazyl utworzylem temat gramy w sieci z doom-em, zajrzyjcie, moze sobie poykamy. Gra mnie rozwalile, mowicie ze nie jest rewolucja, a miala byc? pokaz mi gdzie ktorys z tworcow powiedzial ze doom mial byc rewolucja. Ja oczekiwalem od tej gry tego, co tworcy powiedzieli ze w niej bedzie. Ktorys z nich powiedzial ,,to gra w ktorej wyskakuja na ciebie potwory" i tak jest, dla mnie ta gra to nr. 1 i koniec kropka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Madzia Lord of everything

W Domma3 już grałam i o mało nie zemdlałam:)hehehe...z wrażonka:)...Fajniutki chociaż ja nie przepadam za takimi grami ale Domma3 muszę przejść:)...Ja to( co wkurza mojego tate ) w takich grach ide na żywioł:P:P:P...heheh...zamiast się zastanowić i z sensem jeśli można wogóle z sensem to robić zabijam wrogie jednoostki:) dużo przy tym nie mysląc a tata, który stoi za mną krzyczy ,,Przykucnij!!!Nie tak na żywioł!!!Widzisz!Już nie masz amunicji ani życia!!!Jak ty grasz paralityku...daj mi to:P tata pokaże Ci jak to się robi"-hehehhe...On to zawsze taki przykucnięty chodzi...hmmm...Doom3 miodzio:)...moment z latarką na początku gry:) heheh..miodzio:).Nieźle się wystraszyłam jak włączono światło:P...a jak wyszłam( też na początku gry) na zewnątrz to tam odliczano czas żebym się nie podusiła i przez stres się udusiłam:P heheh..On tak ciężko oddychał:P:Pheheh.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaz mi gdzie ktorys z tworcow powiedzial ze doom mial byc rewolucja.

A proszę Cię bardzo, oto wypowiedz jednego z twórców - Jim'a Dose, na temat Doom'a III: " Próbujemy stworzyć niezapomnianą, rewolucyjną grę dla pojedynczego gracza (...)". Owszem 'próbujemy' to nie to samo co 'stworzymy', ale żeby nie bylo... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, dla mnie Doom 3 nie jest rewolucyjny. Nie z tym beznadziejnym (pod względem wymagań sprzętowych oczywiście) silnikiem. Rewolucyjny może się okazać STALKER, ale to już inny topic :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja buszujac w sieci spotkalem sie z muzyczka z doom-a, nie pamietam gdzie to bylo, ale jest na pewno, bodajze na www.doom3.pl tam dzial download i pliki audio, to powinno byc to. .

DZIĘKI CI O PANIE!!! :lol: :lol: :lol: Dzisiaj już nie da się ściągnąć, bo jakiś tam limit został przekroczony, ale jutro o 7 wstaje i ściągam :D Cały dzien tego będe słuchał hehe, jeszcze raz big thx.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, dla mnie Doom 3 nie jest rewolucyjny. Nie z tym beznadziejnym (pod względem wymagań sprzętowych oczywiście) silnikiem. Rewolucyjny może się okazać STALKER, ale to już inny topic :)
wiesz co? masz moze w zanadrzu jakies ciekawsze argumenty, niz to ze gra ma wysoki wymagania?? hmmm....... pomyslmy, FarCry tez ma sporawe i jakos sobie zyje i zbiera pozytywne oceny. Pamietasz moze gdy pojawil sie pierwszy Quake? wtedy to wymagania nie byly zapora dla rzeszy graczy, wtedy do ludzie kupowali nowe procki aby sobie pograc w ta gierke, z tego co widze to teraz podobny szum panuje wokol doom-a, dla mnie ta gra jest czyms wielkim. Gdy w to gram zapominam o calym swiecie, wtedy jestm tam, na marsie, i [beeep] po gaciach za przeproszeniem. Nie mozna nazywac takiego dziela ,,beznadziejnym", toz to jest grzech:P

>wojtek: nie ma sprawy, w koncu trza sobie pomagac, nie? no i polecam sie na przyszlosc:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malenbolgia a.k.a Heros

Facet.. ta gra powstawała 4 lata a teraz Bullshitujesz... (Cobra). Gdybym był Cyber Deamonem to byś się spodziewał tylko jednej rzeczy śmierci z mej ręki... ten lewej (bo ta lewa dzierży rocket launchera).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, dla mnie Doom 3 nie jest rewolucyjny. Nie z tym beznadziejnym (pod względem wymagań sprzętowych oczywiście) silnikiem. Rewolucyjny może się okazać STALKER, ale to już inny topic

G****-PRAWDA chwilowo jest to jeden z najbardziej wydajnych silniczków pod względem grafiki i szybkości wyświetlania - polecam porównać sobie na tym samym sprzęcie AMD 1700+ i gf 5200 i 512 DDR z far cryem w pomieszczeniach gdzie gra wyraźnie zwalnia (farcry) do tego cienie oraz zachowanie sie obiektów, pozatym far cry był całkowicie bez klimatu - nudny idź strzel idź strzel praktycznie tyo samo co Doom ale jakoś to było trochę inne - lepsze (doomIII)

No nie do końca sie z tym zgodze...U mnie zdecydowanie lepiej chodzi FarCry...pozatym na zewnątrz grafika w FC jest wręcz powalająca! No, ale dla porównania...w benchmarku FC dostałem 35fps, a w DOOMI'e(na ztweakowanym configu i wogóle) zaledwie 21...Widać różnicę ? Widać, dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dunno if it's just me, but I noticed this trick beefed up my DOOM3 performance by a lot.

Anyhoo:

In your DOOM 3 directory, find "DoomConfig.cfg" (xProgram FilesDoom 3base). Open DoomConfig.cfg in Notepad.

Find the line:

seta image_cacheMegs "32"

I changed 32 to 96.

I got a nice boost in performance. I dunno if the tweak worked or not (maybe my machine did something wierd, have no clue), so I'm just seeing if this works for others as well, or if a different setting works better than others."

Zrobiłem tak jak podano - wydaje mi się, że działa trochę lepiej. Oczywiście w medium, bo na high to jeszcze jedna kostka RAMu by się przydała :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...sporo jest tego typu tricków, ponoć że na kartach ATi da radę przyspieszyć nowego dooma nawet do 40% !! Pełno o tym trąbili Jest też rozpakowywanie plików *.pk (mi dało troche) i grzebanie w DoomConfig. Kilka stron wcześniej Leborg podał linka do fajnego configu kolesia z tweaka...grafa jak z high, a chodzi płynniej...Polecam zgrać tego configa!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...