Skocz do zawartości

Lenovo 510-15 - spadki FPSów


DarthKoza

Polecane posty

Mam dziwny problem z kartą(ami) grafiki w tym laptopie. Całość objawia się nagłym spadkiem płynności. W zależności od gry, jest to zaraz po uruchomieniu lub nieco później - np. w Call of Duty 4 po jakimś czasie wrażenie na komputerze robią wybuchy i dym, mimo że chwilę wcześniej nic nie przeszkadzało (na domiar w CoD4 zintegrowany Intel radzi sobie lepiej niż dedykowany GT940MX). W innej grze, takiej jak demo Shadow Tactics: Blades of the Shogun - spadki następują dosłownie po minucie, dwóch grania - produkcja traci płynność, mimo że nie wygląda na wymagającą. Podobnie ze starym Spec Ops: The Line - wydaje mi się, że takie zacięcia nie powinny mieć miejsca. Próbowałem różnych metod ze zmianami ustawień w panelu Nvidii, włączałem i wyłączałem różne opcje, razem z uruchamianiem programów tylko na karcie NV i nic nie pomogło. Sterowniki mam najnowsze, BIOS mam najnowszy, a mimo  to coś się dzieje.

Temperatury poszczególnych podzespołów podczas grania oscylują w okół 60* - CPU, i obie karty, z tym że GPU od NV podczas grania, mimo że była wykorzystywana w 100%, osiągała raptem lekko ponad 400mhz w "clock speed", wg. GPU-Z - być może był to błąd programu. Tak czy siak skończyły mi się pomysły, a oczekiwałem, że takie duperele jak wspomniane Shadow Tactics nie będą jakimś wyzwaniem.

Lenovo Ideapad 510-15isk:

8GB RAM

SSD 240GB

WIN10

i3-6100U

HD520/GT940MX 2GB GDDR3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...