Skocz do zawartości

Europa Universlais IV porady


streb02

Polecane posty

Hej, chciałem was poprosić o jakieś porady na początek zabawy z Europą, ponieważ nigdy nie grałem w gry z tego studia i nie rozumiem jeszcze kilku elementów rozgrywki takich jak np. agresywna ekspansja, tworzenie wasali i handel. Mam DLC Colection i jeszcze dodatek Art of War. Z góry dzięki za pomoc. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w 4 ale jestem fanem dwóch poprzednich wersji .

Agresywna ekspansja oznacza to że cały czas wywołujesz wojny aby przejąć inne państwa .

Przejmować tereny możesz na pare sposobów :

-wywołując wojny w których wyniku tereny przechodzą do strony wygranej ,

-poprzez aneksje wasalów ,

-zdobycie terenów w wyniku odziedziczenia tronu ( musi dojść do królewskiego mariażu , relacje muszą być wysokie , jeżeli u tego państwa nie ma zapewnionej sukcesji to kraj może przejść pod panowanie innego rodu , czy poprostu innego władcy )

- w wyniku buntów .

trzy ostatnie to pokojowa ekspansja , chociaz ma też złe cechy bo jeżeli łączymy się z dużym państwem to buntownikom może odbić i będą nas nękać co chwile.

Tworzyć wasali możesz poprzez :

- wasalizacje jako wynik wojny ,

-zwasalizować mały kraj z którym masz dobre stosunki ( rzadko sie da , ale jednak da)

-stworzyć na terenie swojego kraju wasala ( z własnych ziem) - nie wiem jak to sie robi w czwórce , ale w trójce klikałeś w herb w lewym górnym roku i w pierwszej zakładce miałeś "stwórz wasala"

Handlujesz wysyłając kupców do centrów handlu . (np. Wenecja , Andaluzja , Antwerpia , Nowogród , Aleksandria , Astrachań i wiele innych .

EDIT : jeżeli chcesz jeszcze jakieś porady pisz na pw

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...