Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DarthKoza

Dysk SSD czy HDD?

Polecane posty

Tak jak w temacie.

Szukam tanich, nawet używanych dysków, gdyż mój 10-letni HDD chyba traci powoli przytomność (ścięcia całego komputera na jakieś dwie sekundy i zapętlenie dźwięku w tym czasie).

Mam dysk SSD dość pojemny, tak jak w sygnaturce i pomyślałem, że zamiast zwykłego HDD pod gry, przeznaczyłbym te 240GB na gry, a w jakiejś mniejszej cenie dokupiłbym coś do 120GB na system. Korzystałbym wtedy z dwóch SSD. Miejsca powinno mi wystarczyć. Jest to dobry pomysł? Czy może pod gry i programy lepiej kupować kolejny HDD. Podkreślam, że zależy mi na cenie.

Jeśli mozna dopytać - z jakiego programu skorzystać, aby przepadać HDD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż taka byłaby to różnica. Windows teraz odpala się w 45 sekund z wpisaniem hasła - nie wiem, czy to dużo, ale jakby miał poczekać minutę, czy półtorej to nie ma problemu, a cenowo wypada chyba lepiej, aby kupić jakiegoś tańszego SSD pod system, a resztę (te aktualne 240GB) pod rzeczy użytkowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam wrażenie, że zawsze tak było, chyba że coś źle poinstalowałem. Liczyłem ostatnio od naciśnięcia przycisku, poprzez przejście przez loga płyty, wpisanie PINu Windows i załadowanie wszystkiego na pulpicie i pasku zadań. Podejrzewam, że kwestia ustawień, podłączenia do płyty, czy coś - HDD pewnie spowalnia.

Tak, czy siak - jakiego wyboru powinienem dokonać? Warto brać jakiś mało używany SSD pod system zamiast kolejnego HDD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...