Skocz do zawartości

Grand Theft Auto Vice City - wyrzuca do Windows bez żadnego komunikatu


Jogin

Polecane posty

Witam,

mam problem z grą GTA: Vice City. Gra uruchamia się ładnie, wyświetlają się dwie zajawki producenta i w momencie, kiedy ma się pokazywać ekran ładowania gry, wywala mnie do Windowsa, bez żadnego komunikatu. Nie wyświetla żadnego błędu. W dzienniku zdarzeń też nie ma żadnych errorów, nic. Po prostu wyrzuca z powrotem do pulpitu i gra znika z paska zadań. Próbowałem uruchomić ją na zgodnościach z różnymi systemami, ale nic z tego. Kombinowałem też przy zapobieganiu wykonywaniu danych (DEP), to znaczy zaznaczyłem opcję "Włącz funkcję DEP dla wszystkich programów i usług oprócz tych wybranych poniżej" i zaznaczyłem gta-vc. Nic to wszystko nie dało.

Czy macie może jakieś pomysły, co jest przyczyną tego problemu? Gra jest ok, bo na innym kompie (nieco słabszym od mojego) chodzi jak marzenie.

Bardzo proszę o pomoc!

Parametry komputera:

HP 550

Windows XP Professional

Intel Core

2 GB RAM

1.40GHz

karta graficzna: Mobile Intel? 965 Express Chipset Family

Zapoznaj się z Regulaminem Forum i zasadami nazywania tematów w PD. Tytuł wątku poprawiłem. - emqi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, Intele są dziwne, mają np. emulację shaderów przez sterowniki, być może dlatego gra szaleje. Poza tym, któraś wersja reedycji GTA:VC była walnięta i trzeba było aplikować patcha stąd (ten pierwszy, pod patchem do GTA:SA).

Możesz też spróbować całkiem wyłączyć DEP (mi na Manhunta półśrodki nie pomogły biggrin_prosty.gif) -> Start -> Uruchom... -> wpisz cmd i naciśnij Enter -> w oknie wiersza poleceń wpisz:

bcdedit /set {current} nx AlwaysOff

naciśnij Enter i zrestartuj komputer smile_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, Blackhand. Niestety, patch nic nie pomógł, a po wpisaniu podanej przez Ciebie komendy w cmd wyskakuje mi:

"Nazwa 'bcdedit' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, przepraszam, podałem rozwiązanie dla Windowsów od Visty w górę...

Pod XP trzeba edytować plik boot.ini (jest na dysku C w katalogu głównym, jeśli go nie widzisz, trzeba w Eksploratorze Windows włączyć pokazywanie plików ukrytych, być może trzeba będzie wyczyścić też atrybut "tylko do odczytu" i "systemowy", jeśli plik ma takie nadane). Otwórz go w Notatniku, znajdź linie wyglądające podobnie jak te:


[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

i dopisz po "/fastdetect" po jednej spacji to:

/NoExecute=AlwaysOff

Po restarcie Windowsa DEP powinien być całkiem wyłączony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem plik boot.ini we wskazany przez Ciebie sposób, zresetowałem komputer, ale niestety nic to nie dało :( Zaczynam tracić nadzieję, że ta gra poleci mi na moim kompie. Podejrzewałbym niekompatybilność karty graficznej, ale pogrzebałem w necie i innym ludziom na tej samej karcie śmiga. Już sam nie wiem co robić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...