Skocz do zawartości

Grand Theft Auto V - po 15 minutach stutter i crash


Burza'P

Polecane posty

Hey!

Od razu zaznaczę, że konfig mam lepszy niż rekomendowany, zamieszczam poniżej:

Hardware:

Motherboard: ASUS P8Z77-V LX2 Intel Z77 LGA 1155 RAM: CORSAIR DDR3 8GB (2x4GB)/ 1866MHz 9-10-9-27 Vengeance LP SSD: SSD ADATA XPG SX900 128GB SATA3 MLC odcz/ zap; 550/ 520MBs 85K IOPS TRIMM

Power Supply: Corsair TX650 V2 80 PLUS Bronze, ATX 650W, EU version Processor: INTEL Core i5-3570k 4.4GHz LGA1155 BOX Graphics card: ZOTAC GeForce GTX 660 Ti

Software:

System: Windows 7 Professional, 64-bit

Problem:

Niezależnie od ustawień graficznych gra mi chodzi dobrze (ok. 60fps, nie mam licznika, ale jest bardzo płynnie) przez mniej więcej pierwsze 10-15 minut, potem nastepne 3-5 minut pojawiają się mikro przycinki, gra nagle jest o wiele mniej płynna, bo spadają również fpsy i wkrótce następuje crash.

Jak jestem szczęśliwy, to mogę dać ctrl alt delete i czasami pojawia się, że brakuje pamięci, a jak nie mam szczęścia to ekran się zamraża i muszę zrobić restart.

Próbowane rozwiązania problemu, które zawiodły:

- wyłączanie wszystkich zbędnych procesów

- granie z odinstalowanym antywirusem

- próbowanie rozmaitych ustawień graficznych (minimalne-maksymalne - nie ma różnicy)

- zainstalowanie sterownika nvidii dla GTAV

- używanie programu do kontrolowania pamięci CacheBoost (tylko jak w/w rozwiązania zawiodły)

W sumie ustaliłem, że zużycie RAMu utrzymuje mi się mniej więcej na poziomie 2,2 Gb i nie rośnie, więc nie wiem czego to jest problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzenie na procesorze średnio od 56 - 45 C, karta 61 C.

Zauważyłem, że podczas latania i poza miastem gra mi chodzi dłużej, nie wiem z czego to wynika.

Zaczałem też dostawać błąd podczas crashu (wcześniej go nie widziałem) ERR GFX D3D INIT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey, chyba mam winnego. Przeprowadziłem test programem, który pokazuje, że wykorzystuję tylko 70% mocy karty graficznej, bo GPU voltage osiaga maximum. Tak więc jeśli się nie mylę to mój zasilacz corsair 650W nie wyrabia i potrzebuje czegoś większego.

Byłbym wdzięczny jakby ktoś rzucił okiem na screenshota i powiedział, czy mam racje, czy nie.

volt.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...