Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

TakiTamMagik

Znikające miejsce na dysku systemowym a Avast

Polecane posty

Cześć,

Temat znikającego miejsca na dysku C był już pewnie przerabiany wielokrotnie, jednak przydałaby mi się pomoc. Otóż od jakiegoś czasu miejsce na dysku C systematycznie mi ubywało, więc usunąłem, co się dało (punkty przywracania, pliki tymczasowe itp.), ale miejsce dalej systematycznie znikało. Powiększyłem dysk C o 20 gb (miał już więc 100gb), ale zniknęły w tak krótkim czasie, ze już zastanawiałem się, co to może być. Na pewno nie wirus, bo to wykluczyłem po kilku godzinach skanów.

Ostatnio jednak po zalogowaniu wyskoczyła mi aktualizacja Avasta, a po wymaganym reboocie wolne miejsce na dysku C "magicznie" wzrosło o 25 gb. I tu pojawia się moje pytanie - czy to mógł być avast, i jeśli tak, co zrobić, żeby tego uniknąć w przyszłości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz hibernację(w cmd polecenie powercfg.exe /hibernate off). Jeżeli masz drugi dysk twardy przestaw pliki stronicowania aby zapisywały się na drugim dysku(ppm na komputer->właściwości->zaawansowane ustawienia systemu->zakładka zaawansowane-> Pamieć wirtualna, zmień. Jeżeli jest zaznaczona opcja automatycznie zarządzaj rozmiarem pliku stronicowania to odznacz ją. Wyłącz z dysku C: i ustaw na drugi dysk. Po tym restart)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...