Skocz do zawartości

Dota 2 - komputer resetuje się jakiś czas po WYŁĄCZENIU gry


Nairdak

Polecane posty

Witam.

Parę dni temu zaczął mi doskwierać pewien problem. Po wyłączeniu gry (Dota 2) i włączeniu innej/przelogowaniu się czy innej trochę wymagającej czynności, komputer po prostu wiesza się na moment, a potem resetuje się bez żadnego BSoDa czy choćby komunikatu o błędzie.

Z innymi grami nie mam takiego problemu, odpalałem choćby Risen czy PES 2010 nawet naraz smile_prosty.gif i komputer śmiga bez problemu. Dodam, że grałem w Dota 2 od 2012 roku i taka sytuacja nigdy nie miała miejsca.

Sprawdzałem dysk za pomocą HD Tune oraz za pomocą windowsowego chkdsk - nic nie wykryto. Nie jest to też problem z przegrzewaniem się, gdyż występuje nawet zaraz po włączeniu. Wartości napięć również nie odbiegają od tych, które widzę od wielu lat - korzystam z programu SIW. Co prawda miałem prawie miesięczną przerwę od gry i po niej zaczęły się problemy, ale nie instalowałem przez ten czas niczego, poza nową wersją java (już testowałem starą wersję, bez widocznej poprawy), więc raczej wykluczam winę jakiegoś oprogramowania. Sprawdzałem też komputer pod kątem szkodliwego oprogramowania za pomocą programu TDSSKiller, który nie wykrył żadnych problemów.

Moja specyfikacja:

Windows XP SP2 (mimo iż dota 2 teraz niby wymaga Windows 7, to wielu moim kumplom śmiga bez zarzutu na czystym XP)

Amd Athlon X2 215

2 GB RAM DDR 2

GeForce 430gt

Zasilacz Fortron (Nie pamiętam dokładnych danych, ale ktoś na tym forum kiedyś potwierdził, że jest w porządku)

Nie podkręcałem niczego.

Czy można zasugerować jakieś rozwiązanie, poza formatem na który nie mogę sobie pozwolić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...