Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam!

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem dość mocnego lapka, o to jego konfiguracja:

System - Windows 8, 64-bit

Procek - Intel Core i7-4710HQ, 4 rdzenie, taktowanie od 2,5 do 3,5 GHz (w trybie turbo).

Pamięć RAM - 8GB DDR3

Karty Graficzne (i tu pojawi się problem):

- zintegrowana Intel HD Graphics 4600 (według diagnostyki DirectX - około 1500MB pamięci)

- dedykowana Nvidia GeForce GTX 850m (pamięć 4GB GDDR5)

- DirectX 11

Rzecz do gier w zupełności wystarczająca...

Problem mam z jedną grą, z GTA IV i dodatkami do tejże gry. Problemy były już przy samym uruchamianiu (Windows Live), ale udało mi się z nimi uporać.

Teraz gra włącza się w najniższej możliwej rozdzielczości, ze wszystkimi ustawieniami na minimum.

I mimo tych ustawień - nadal nie da się grać. Gra "zamraża' się na ładowaniu.

Na początku całkowicie zgłupiałem. W opcjach nic nie da się przestawić - w prawym dolnym rogu wyświetla się komunikat, że moja karta graficzna jest za słaba. Podejrzenia spadł więc na to, że gra używa po prostu kart Intela, zamiast tej dedykowanej.

Problem w tym, że gra twierdzi, że karta której używa dysponuje zaledwie 28MB pamięci. Nawet przy założeniu, że załącza się Intel HD - coś jest mocno nie tak.

Spróbowałem już wielu rzeczy - grzebania w ustawieniach karty, aktualizacji sterowników, przełączania różnych trybów pracy laptopa - nic. W końcu całkowicie wyłączyłem zintegrowaną kartę graficzną... I to też nic nie dało. Teraz gra startuje, nawet w nieco wyższej rozdzielczości, ale przy ekranie z informacjami o ochronie praw autorskich "zamraża" się i wywala komunikat o problemach z kartą graficzną...

Jestem naprawdę zirytowany. Wcześniej, na moim PC, nie mogłem sobie pozwolić na grę na wysokich, czy średnich detalach - ale mogłem grać. Teraz, mimo że sprzęt teoretycznie powinien bez problemu poradzić sobie z odpaleniem tego "emulatora" jakim jest konwersja GTA IV na PC, grać nie mogę w ogóle...

PS. Piszę to o 2:38, po ponad dwóch godzinach walki z GTA...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz menedżer urządzeń, rozwiń listę "karty graficzne", kliknij prawym przyciskiem myszy na Intela, kliknij wyłącz, potwierdź (zakładam, że nie potrzebujesz tej karty). Będziesz miał pewność, że gra nie używa karty z CPU. Inna sprawa, że GTA IV ma jedną z najsłabszych optymalizacji w ostatnich czasach i lubi się gryźć z niektórymi komponentami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...