Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

heydude

laptop - youtube, open office, gry

Polecane posty

Cześć

Zastanawiam się jakiego laptopa wybrać, więc zgodnie z szablonem:

  • Cena. Nie chcę jakoś ograniczać ceny, szukam solidnej konfiguracji, która spełni moje wymagania. Jeśli to w jakikolwiek sposób pomoże, to na początek powiedzmy "do 2000", potem pomyślimy.
  • Główne zastosowanie.
    • Do przeglądania Internetu, głównie youtube. O ile to możliwe, chcialbym mieć możliwość płynnego odtwarzania filmów w jakości 1080p i w niedawno ogłoszonych 60 fps. Inaczej mówiąc chcę, żeby to przepustowość łącza mnie tu ograniczała, nie wydajność laptopa.
    • Płynne i komfortowe korzystanie z pakietu open office.
    • Gry. Oczywiście nie mam na myśli wymagających sprzętowo produkcji. Głównie mam na myśli gry typu roguelike, takie jak (przeklejone wymagania ze strony gier na steamie):
      FTL: Faster Than Light
      Minimum:
      OS:Windows XP / Vista / 7
      Processor:2 GHz
      Memory:1 GB RAM
      Graphics:1280x720 minimum resolution, OpenGL 2.0 Support, and recommended dedicated graphics card with 128 MB of RAM
      Hard Drive:175 MB HD space
      Some integrated Intel HD graphics cards have been known to work but are not officially supported.
      Dungeons of Dredmor
      OS: Windows XP, Vista, 7
      Processor: Core 2 Duo/Athlon 64 or above recommended
      Memory: 1 GB of RAM minimum; 2 GB recommended
      Hard Disk Space: 400+ megabytes
      Video Card: Any DirectX-compatible video device with a minimum resolution of 1024 x 600 or 1024 x 768
      DirectX?: 9
      Sound: Any DirectX-compatible audio device
      Sword of the Stars: The Pit
      Minimum:
      OS:Windows XP
      Processor:Intel Pentium 1.6 GHz or equivalent
      Memory:2 GB RAM
      Graphics:512 MB DX compatible card
      DirectX?:9.0c
      Hard Drive:1.4 GB HD space
      Sound:Any Windows compatible sound device
      Additional:Controller support: 2-button mouse, keyboard and speakers
      Recommended:
      OS:Windows Vista / 7
      Processor:Intel Pentium 2 GHz or equivalent
      Memory:2 GB RAM
      Graphics:1 GB DX compatible card
      Hard Drive:1.4 GB HD space
      Sound:Any Windows compatible sound device
      Other Requirements:Broadband Internet connection
      Additional:Controller support: 2-button mouse, keyboard and speakers
      Bionic Dues
      Minimum:
      OS: Windows XP SP2 or later
      Processor: 1.6Ghz CPU
      Memory: 2 GB RAM
      Graphics: Screen resolution at least 720px high, and 1024px wide.
      Hard Drive: 300 MB available space
      lub gry strategiczne (np CIV4)
      Minimalne: system Windows 2000/XP, procesor Intel Pentium 4 1,2 G Hz lub AMD Athlon bądź odpowiednik, 256 MB pamięci RAM, karta graficzna z 64 MB pamięci z obsługą sprzętową funkcji T&L (GeForce 2/Radeon 7500 lub lepsza), karta dźwiękowa zgodna z DirectX 7, napęd CD-ROM, 1,7 GB wolnego miejsca na dysku twardym, DirectX 9.0c (załączone)
      Zalecane: system Windows 2000/XP, procesor Intel Pentium 4 1,8 GHz lub AMD Athlon bądź odpowiednik, 512 MB pamięci RAM, karta graficzna z 128 MB pamięci z obsługą DirectX 8, karta dźwiękowa zgodna z DirectX 7, napęd CD-ROM, 1,7 GB wolnego miejsca na dysku twardym, DirectX 9.0c (załączone)

    [*]Rozmiary. W miarę możliwości - niewielki. Jednak nie jest to najważniejszy parametr.

    [*]Mobilność. Przede wszystkim będzie używany podłączony do sieci. Raczej wybieram wydajność zamiast mobilnośći.

    [*]System operacyjny. Planuję używać steama, więc potrzebny jest windows (7?)

Co jeszcze mi przychodzi do głowy teraz to wybór: nowy czy użyany?

Wydaje mi się, że nowy, chociaż nigdy nie kupowałem używanego komputera. Co sugerujecie w tej kwestii?

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję więc Lenovo G510 z i3 haswella i Hd8750 - wydajnościowo będzie dla Ciebie optymalny, spokojnie pograsz też w nowe gierki, youtuba bez problemów będziesz mógł używać absolutnie bez ograniczeń ze strony sprzętu, office to samo.

Alternatywa - Lenovo Z510 z i3 haswella i GT740 - wydajnościowo dokładnie to samo, różni się trochę lepszym wykonaniem, matową matrycą, podświetlaną klawiaturą czyli takie bajery. Dostępny w dwóch kolorach: BIAŁY / BRĄZOWY.

8GB RAM to ilość wystarczająca w zupełności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten laptop:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/9607354

Acer Aspire

i5

4 gb ram

Ge Force Gt 740 M

Czyli raczej komputer do wszystkiego. Jak na tę cenę to raczej nie widziałem lepszego o tych parametrach (chociaż nie wykluczam,że uda Ci się coś znaleźć na aukcjach).

Myślę,że jak na Twoje potrzeby to powinien Ci wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 4GB ramu jest wystarczające, do 2k najlepiej wypadnie właśnie LEnovo G510 tyle że w konfiguracji z 4gb ramu >>KLIK<<

Ewentualnie z matową matrycą drożej będzie Acer E1 z i5ulv i radeonem 8750 wydajność na podobnym pociomie co Lenovo poniweaż ma procesor niskonapięciowy i5 który wydajnościowo wypada podobnie co normalna i3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe sugestie.

Obejrzałem je i chyba mogę doprecyzować wymagania. To co zaproponowaliście zdaje się być propozycją laptopa za 2000, który spełnia moje wymagania ze sporym zapasem. Chciałbym pozbyć się tego zapasu.

W przyszłości planuję zakup komputera stacjonarnego do grania, więc nie potrzebuję na tym "przy okazji" odpalać nowych gier na niskich detalach.

Dodatkowo:

matryca - matowa

system - win 7 (64bit)

Czy możecie coś polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe sugestie.

Obejrzałem je i chyba mogę doprecyzować wymagania. To co zaproponowaliście zdaje się być propozycją laptopa za 2000, który spełnia moje wymagania ze sporym zapasem. Chciałbym pozbyć się tego zapasu.

W przyszłości planuję zakup komputera stacjonarnego do grania, więc nie potrzebuję na tym "przy okazji" odpalać nowych gier na niskich detalach.

Dodatkowo:

matryca - matowa

system - win 7 (64bit)

Czy możecie coś polecić?

Skoro tak stawiasz sprawę to po taniości będze Lenovo B590 z intel pentium orzywiście jest to nieco słabszy procek od i3 brak mu HT, jednak przy takich zastosowaniach jak internet i office czy filmy nie zauważysz praktycznie żadnej różnicy, za zaoszczędzone pieniądze możęsz dokupić dysk SSD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie pamięci współdzielonej. Czy jeśli dokupię drugą kość RAM 4GB będzie to miało zauważalny wpływ na płynność działania komputera oraz szybkość grafiki? (dodatkowy koszt takiej kości to ~150 zł?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Kolejne pytanie - temperatury. Jeśli można pokusić się o jakieś porównanie, to teraz mam HP Pavilion dv-5 1040ew. Chociaż to 1 generacja zanim zaczęły dogrzewać mieszkanie w zimę, to mimo podkładki chłodzącej w lato nie jest dobrze.

Chyba jednak będę się skłaniał ku procesorom intela, więc jak na razie najbardziej podoba mi się ta opcja: http://www.x-kom.pl/...3d1901a97b7ad4b

@MasterThief na stronie z sygnaturki polecasz niskonapięciowy i5 zamiast pełnonapięciowego i3. Czy dobrze rozumiem, że przy podobnych osiągach, i5 pobiera mniej energii (i mniej się grzeje?) ale jest droższy?

Czy możecie też zaproponować podobne konfiguracje? Chciałbym obejrzeć kilka modeli zanim zdecyduję się na zakup.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale nie pamiętam dokładnie czy polecałem niskonapięciową i5. No tak czy siak ma tę samą wydajność co pełna i3, ale jednocześnie pobiera o wiele mniej prądu. Niskonapięciowej i5 jednak nie znajdziesz w tej cenie, bo jest ona trochę droższa niestety.

Wydajniejszego modelu od tego Lenovo B5400 nie znajdziesz ;) IMO to bardzo dobry wybór, bo ma wszystko czego potrzebujesz. Do niego nie potrzebujesz podkładki chłodzącej jakby co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...