Skocz do zawartości

Battlefield 4 - przycina w trybie multiplayer


aenwu

Polecane posty

Witam

Mam problem z Battlefield 4 po paru minutach grania w trybie multiplayer gra zaczyna dość mocno przycinać nawet na najniższych ustawieniach graficznych sprawdziłem w Menadżerze zadań Windows i gdy gra zaczyna się przycinać mam wolnej pamięci 400MB gdy jest wolne 2GB gra działa płynnie.

Tylko w tej grze występuje taki problem Battlefield 3 i inne gry działają normalnie.

Posiadany sprzęt

AMD Phenom II X4 955 3.2Ghz podkręcony do 4Ghz

Ge Force GTX660Ti sterowniki w wersji 335.23

Corsair XMS3 6GB 1600Mhz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój PC spokojnie powinien poradzić się na wyższych ustawieniach.

Spróbuj zainstalować inny sterownik i sprawdź czy nadal masz ten problem

Później przeinstaluj grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem jak grałem na 4GB. Pomaga zmiana wersji gry na 32bit, zmieniasz to w aplikacji Origin, oraz ustawienie "wyłącz kompozycje wizualne" "kompozycję pulpitu" , te dwa mam zaznaczone w właściwościach pliku exe- obu wersjach 32/64bit.

To co najważniejsze pomogło mi 8GB, na 4GB mogłem zagrać 1 mapkę, druga już miała za mało pamieci by śmigać jak za pierwszym razem. Więc zostaje granie 1-2 map i reset gry.....

Żadna reinstalacja nie pomoże, to wina tego że trzeba przeglądarke odpalać i ona również na tej stronie BF pobiera sporo MB.

Jaką przeglądarkę używasz Chrome? Czy Firefoxa ? Ja używam FF, ale też spr ile pobiera pamięci Chrome i zostałem przy Firefoxie.

Zapomniałem, zwiększ plik stronicowania, mi przy 4GB RAM nawet 10gb pomogło... Pogorszy to stan wczytywania mapy, ale za to powinno polepszyć problem z pamięcią RAM, możesz testować różne wielkości pliku stronicowania, 2GB-6GB powinno styknąć. Tu dużo nie pomoże, nawet znajomy mając 16GB RAM i czasem jest problem z pamięcią, taki BF4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłem to zauważyć, że zagram jedna mapkę i pojawia się problem gra zaczyna mulić. Przeniosłem się nawet na Google Chrome co zaowocowało tym, że mogłem nieco dłużej pograć nic się tu nie wymyśli trzeba więcej pamięci.

Zmiana rozmiaru pliku stronicowania i tak tu za wiele nie pomoże moim zdaniem bo Windows gdy zaczyna brakować pamieć część danych przenosi do tego własnie pliku i tak będzie mulić taki plik nie zastąpi fizycznie zainstalowanego modułu RAM. Nie zapominajmy, że przecież programy/sterowniki urządzeń w tle też zajmują co swoje w pamięci

Zauważyłem że bf4_x86.exe ma mniejszy apetyt na pamięć RAM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nic więcej nie wymyśle, sam miałem ten problem, dopiero 8GB RAM rozwiązało... Teraz nawet granie na 64bit jakoś daje radę, ale właśnie Ci poleciłem granie 32bit, bo wiem że mniej ciągnie i powinno polepszyć, niewiele ale będzie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No polepszyło się trochę na bf4_x86.exe ale i tak po paru rundach gra zaczęła przycinać jak jest wolne 2GB gra działa świetnie zaczyna pamięci brakować zaczynają się problemy. Tak że bez 8 GB się nie obejdzie pierwsza gra która tyle pamięci potrzebuje, bo jakby się nie starał to efekt będzie ten sam.

Z ciekawości zapytam ile u ciebie jest wolnej pamięci tak mniej wiecej po np 5 i więcej rundach?

Zapomniałem w pierwszym poście dodać, że mam grę razem z systemem na dysku SSD plik stronicowania przeniesiony na HDD nie wiem czy to był dobry pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie posiadam SSD, więc możesz spokojnie zwiększyć plik stronicowania, a czy dobrze, z tego co kojarzę, to tak.

A jak u mnie? Nie pamiętam, dawno grałem, ale spokojnie 2-4 dawałem rade, nie pamiętam bym odczuwał problemy, a jak ostatnio grałem to tylko 2-3 rundki, zależy jak długie i na prawdę nie ma problemów. A mam sprzet to co widać w sygnaturce, nawet brak dual channel, bo mam 2x 2gb + 4gb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z każdą rozegraną rundą gra weźmie więcej pamięci. Nie wiem czy jest sens powiększać 4 GB plik stronicowania. Chciałbym żebyś zrobił taki test jeśli to nie problem im więcej rund rozegrasz tym lepiej i sprawdź ile Menadżer zadań Windows pokazuje dostępnej pamięci na zakładce Wydajność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...