Skocz do zawartości

Fallout 3 - nie włącza się


Brethil

Polecane posty

Jak w temacie.

Uruchamiam grę, pojawia się menu, klikam nowa gra, słychać "zacięcie" się muzyki na 1 dźwięku i wywala do pulpitu. Gra na patchu 1.7, ale to samo było na wersji w pudełku (1.012, czy jakoś tak).

Komp:

Win XP SP3

Intel Core 2 Duo 4400 2,01GHz

2 GB RAM

GeForce 8600GTS

Gra mi ustawia ustawienia gry jako najwyższa jakość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Brethil,

Hmm, skoro piszesz, że to samo było w wersji pudełkowej wcześniej, zakładam, że grę masz teraz na Steam (?) - bardzo podobny problem pojawiał się wśród graczy, którzy korzystali z systemu Win 7 lub 8, i dla wielu z nich pomogło następujące rozwiązanie:

Wejdź do folderu: Steam/steamapps/common/Fallout 3 i wklej plik d3d9.ll który znajdzisz pod tym linkiem:

https://www.dropbox....vlnuks/d3d9.dll

Widzę że korzystasz z systemu XP, ale kto wie, może akurat "zaskoczy", a jeżeli nie, zawsze możesz ten plik usunąć - myślę więc, że warto spróbować,

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie mam Steama, chodziło mi o coś innego. W pudełku była wersja 1.012, którą upaczowiłem do 1.7.

Także nie ten trop.

Dodam, że nie wywala tak od razu, tylko kręci się strzałka wczytywania i dopiero po paru sekundach zacina się dźwięk i wywala do pulpitu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, mój błąd, ale tak to już jest jak człowiek ma cięższą głowę, po ciężkim dniu '-)

Istnieje jeszcze jeden bardzo charakterystyczny błąd, który wysypywał Fallout'a 3 do pulpitu po wciśnieciu "New Game/Nowa Gra" - mianowicie chodzi o procesory dwu i czterordzeniowe. Sam mam Core 2 Duo @2.6 , i o ile nie doświadczyłem tego problemu, to znajomemu, który grał na C2D@1.8 wywalał do pulpitu, kiedy ten chciał rozpocząć rozgrywkę

Spróbuj odpalić grę na jednym rdzeniu. Uruchom Fallout 3, i jak już wyświetli się Menu, wyjdź (Alt+Tab) do puplitu, wejdź w Menadźera Zadań, naciśnij PPM na Fallout 3.exe (czy jak tam ten "exe" się nazywa), dalej "przejdź do procesu", naciśnij na Falloutowskim procesie PPM, i powinna być tam opcja Ustawienia Koligacji (przy czym już dokładnie nie pamiętam jak to jest w Xp - korzystam już jakiś czas z Win 7 w wersji angielskiej) - powinno pojawić się okienko z zaznaczonymi rdzeniami procesora - zaznacz tylko jeden (bodajże z num 0) - gra powinna wówczas wykorzystywać tylko jeden rdzeń. Zobaczymy, czy to pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...