Skocz do zawartości

Klawiatura mechaniczna Cherry MX Brown do 500 PLN


Polecane posty

Witam,

szukam od dłuższego czasu jak najlepszej klawiatury mechanicznej opartej na mechnizmach Cherry MX Brown. Blue odpadają ze względu na dużą głośność. Potrzebuję jej głównie do pisania, stąd wybór tych właśnie mechanizmów. Słyszałem że na tym forum można uzyskać najlepsze porady, postanowiłem więc zapytać.

Na podstawie tego co przeczytałem wymyśliłem swój idealny typ:

- mechanizm Cherry MX Brown

- waga im większa tym lepsza, najlepiej ok 1,5kg

- podświetlenie kolor biały lub inny łagodny dla oczu (zielony, fioletowy), czerwony i niebieski raczej odpada.

- wbudowany hub USB

- brak podkładki pod nadgarstki lub odczepiana podkładka

- mało bajerów (przyciski multimedialne itp.)

Z podświetlania LED i huba USB mogę zrezygnować, ale fajnie by było je mieć. Mogę zamawiać z całego świata, mam możliwość płacenia w dowolny sposób.

Do tej pory znalazłem

- Q-Pad MX-80 - niestety nie dostępna w Polsce w wersji z Brown, w oficjalnym sklepie w euro drogo. No i jest tylko czerwone podświetlenie.

- Max Keyboard nighthawk x7 - jak do tej pory ideał, cena w miarę 150 USD, niestety koszt dostawy 75 USD przekracza moje możliwości

- Ducky Shine 3 - bliska ideałowi, ale chyba najdroższa do tej pory

- Cmstorm Quickfire TK - fajny układ, dobre podświetlania, w miarę "tania" ale lekka (0,5kg), boję się że zrobiona z tanich materiałów

- TESORO DURANDAL G1N - Brak podświetlenia i huba, za to ciężka (1,5kg) i w miarę "tania". W tej chwili najbardziej skłaniam się ku tej klawiaturze.

Jeśli ktoś z was zna klawiaturę w miarę ciężką i z podświetleniem, lub wie gdzie taką zamówić (na świecie) będę wdzięczny za info. W ramach podziękowania, jeśli uda mi się kupić klawiaturę, zbiorę tą wiedzę w całość i napiszę poradnik.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie weźmiesz po prostu Durandal Ultimate na brownach? (ok 520zł - luknij sobie) Ma czerwone podświetlenie, ale masz tryby intensywności tego podświetlenia. Na najniższym jest takie jakby lekkie jarzenie, o rażeniu w oczy to zapomnij wink_prosty.gif . Waga to około 1.3kg, ma huby, odczepiana podkładka, nie ma zadnych dodatkowych przycisków (jak będziesz chciał to pod dowolnym przyciskiem na klawiaturze zaprogramujesz co chcesz). Do tego bardzo przyjemne w dotyku klawisze. Ma imo wszystko co potrzebujesz wink_prosty.gif

Jak byś już chciał wydawać grubo ponad te 500zł to Colada jest prze cacuszko (ok 700zł) ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o tej CM Storm Quickfire TK Stealth ? Jest sporo tańsza, ma delikatne podświetlanie. Uznałem że huba mogę dokupić w podstawce do lapka (zapomniałem napisać że nie korzystam ze stacjonarnego komputera). Nie powiem, makra są dużym atutem, ale jak już mam wydawać 500PLN na klawiaturę to chciałbym już mieć z tego coś co będzie mi się podobać, a nie tylko kosztować dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego quickfire, tylko wersję ultimate z mxblue. Ale z tego co się orientuje, to wersja stealth nie ma podświetlenia tylko na caps locku, scroll locku i strzałkach - więc jeśli naprawdę zależy Ci na modelu z podświetleniem to patrzysz na złą klawiaturę.

Tak czy owak, do klawiatur cooler mastera nie da się przyczepić. Są naprawdę świetne. Aczkolwiek skoro zwracasz uwagę na wagę to wiedz, że są stosunkowo lekkie jak na klawiatury mechaniczne (moja waży 1,3 kg, wersja stealth na oko pewnie koło 1,1 kg) - nie myl tego jednak z solidnością, bo konstrukcja daje wrażenie wytrzymałej.

Btw, te czyste klawisze prezentują się całkiem fajnie. Gdyby nie to, że miałem okazje wyrwać ultimate za grosze to pewnie sam brałbym wersję stealth.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...